• Fantasy

Hříšný tanec (1987)

Ja tento film priamo zbožňujem. Je to film, ktorý ma pobaví, donúti sa zamyslieť, ktorý ma dokonca rozplače....Posledná scéna s hlavným tancom večera je očarujúca....netvrdím, že kvalita filmu je ohromujúca, lebo to tak nie je, no to, čo ten film vo mne vylolal je oveľa silnejšie než to ako bol spracovaný.

Sedm životů (2008)

Pokus človeka napraviť svoj hriech, čo k tomu povedať... herecké obsadenie výborné ( dokonca som nečakala že to Smith tak výborne zvládne ), občas nudné pasáže, ktoré napriek tomu majú čo povedať a to, za čo dávam 4 hviezdičky je neuveriteľná symbolika medúzy, ktorá ako ten najčarovnejší, prekrásny tvor pod ultrafialovým svetlom má takú obrovskú silu....

Milionář z chatrče (2008)

Netradičný dôkaz o tom, že i ten najúbohejší človek, môže nadobudnúť skúsenosťami viac ako všetci vzdelaní ľudia sveta,. Vynikajúci scenár, réžia, hudba zdôrazňujúca dôležitosť situácie, predstavenie života indických detí, ktoré urobia čokoľvek, aby mali čo jesť a "boli dôležití"....film, ktorý je hriech nevidieť, ktorý niečo do seba má, ktorý nám môže povedať akí sme šťastní a pri tom sa toľko sťažujeme...pre mňa osobne plnohodnotné pozeranie umeleckého diela!!!

Gran Torino (2008)

Perfektné stvárnenie Clinta Eastwooda v hlavnej roli, odhalenie dobroty a krásy v tom najhrozivejšie vyzerajúcom človeku, ktorý túži len po pokoji, skrytá túžba po spravodlivosti....no jednoducho úžas, nemám k tomu viac čo dodať!

Seznamte se, Joe Black (1998)

Rozhodne zaujímavý film. Gradácia deja od samého začiatku spojená s abnormálnou romantikou a nepredvídateľnou drámou vyusťujúca do fascinujúceho konca. Občas síce nudné pasáže s Pittom, ktorý tomu moc nepridal na strhujúcom deji, no i tak výborné.

Pretty Woman (1990)

Film, ktorý môžem pozerať stále dookola a nikdy ma neprestane baviť. Klasický romantický príbeh no tak stvárnený, že je zakaždým niečím iným výnimočný.

Bez dcerky neodejdu (1991)

Betty Mahmodyová svojou knihou chcela priblížiť život ženy, ktorá kvôli láske odišla do "pekla" a snažila sa zo všetkých síl vytrvať...no náboženstvo jej muža mu zatienilo rozum a ona nebola schopná zdolávať poníženie a tyraniu....kniha perfektná, film slabší, možno preto, že som najprv čítala a až potom ho videla.....nie je tak emocionálne ladený, aby poskytol dostatočný pohľad do Bettinej duše, jej mysľové pochody a pod.

Bathory (2008)

Bola som sklamaná...žiadna dráma, nudný príbeh o dokazovaní niečoho niekomu...každú chvíľu som pozerala kedy to skončí....dosť ma to mrzí, ozveny na tento "veľkofilm" boli obrovské a nevedela som sa ho dočkať...aspoňže niektorí herci dostali role, ktoré im sadli, aj keď tie kostýmy boli také prehľadné, že sa do deja vôbec nedalo dostať....na filmoch mám rada to, že aj keď sú nereálne, viem si predstaviť, že by som tam bola ja...a prišla Bathory a ja som stále len sedela v kresle a nechápavo pozerala na niečo v telke :-( 50% za neobyčajný príbeh s kúskom fantázie a za pobavenie našimi "vynálezcami"

Melodie mého srdce (2007)

Pekná rozprávka spojená s túžbou dieťaťa a rodičov byť spolu. Bodaj by to tak bolo aj v skutočnosti...hudba je okúzľujúca v každom jednom okamihu, dokonca sa mi veľmi páčilo prelínanie vážnej hudby s gitarou....veľmi zaujímavé a práve tak dojímavé....no je tiež pravda, že bez tej hudby by to bol len nudný príbeh.

Amadeus (1984)

Tak dokonalé stvárnenie hudobného génia všetkých čias je snáď až nemožné. Dielo hodnoverné, kamera, kostýmy, scenár, réžia, všetko absolútne bezchybné....keď sa mladý Mozart začal smiať až mnou trhlo, ale i táto maličkosť tomu dala určitý ráz. Pekne citlivo zakončené, no ja môžem tento film len chváliť, nenachádzam v ňom jedinú chybičku.