Apokalypsa (2006)

CO TO SAKRA MĚLO ZNAMENAT? Neskutečné dvou a půl hodinové utrpení s příběhem, který nemá hlavu ani patu. Jednu hvězdičku dávám za sexy Sarah Michelle Gellar, víc si film opravdu nezaslouží.

Wanted (2008)

Wanted mi v době premiéry unikl, a tak jsem ho viděl až nyní na DVD. A co říct? Efektní, kulervoucí a bůhvícoještětrvoucí akce s vycházející star Jamesem McAvoyem, neustále sexy Angelinou Jolie s odhalenou postavou a s desítkami cen ověnčeným Morganem Freemanem. Co se týče samotného příběhu, u akčních filmů tohoto typu ho snad ani není příliš potřeba, ale vcelku ušel. Film se natáčel převážně v naší zemičce, a tak potěší české nápisy, Pendolino a dokonce i Vašek Klausů na obrázku. I když se jedná o nadprůměrný snímek a splnil má očekávání pořádného akčního filmu, jednou se mi na něj podívat stačilo. Pustil jsem, pobavil se, ale už se k němu nevrátím.

96 hodin (2008)

Nečekané překvapení. Musím se přiznat, že jsem o filmu prakticky neslyšel a do kina se na něj vypravil jen kvůli nudě a zabití jednoho večera. Za odměnu se mi dostalo parádní akce s nasratým taťkou v hlavní roli, který se vypraví pro svou dceru zpět do Paříže, kde se poté vše, co utěrku na hlavě má, ocitne ve vzduchu. Liam Neeson zahrál roli výborně, Maggie Grace bych nevěřil už ani 20 let. Po velmi dlouhé době jsem také viděl Holly Valance na obrazovce a upřímně celou Maggie strčila do kapsy už jen županovou scénou :)

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Kulervoucí akce! I přes krátkou stopáž filmu se Stallone snažil uzavřít tuto sérii úctyhodným způsobem. A povedlo se. Rambovi konečně dojde, že z něj vraždící mašinu neudělala vláda, ale jen a pouze on sám. A když už si to uvědomil, proč třeba nezachránit pár členů humanitární pomoci z područí homosexuálního barmského tyrana? Efekty, akce, surovost, potoky krve a úchylní žluťáci jsou zde na denním pořádku. Já osobně nemám rád naturalistické filmy, ovšem právě zde všudypřítomná násilnost sedí stejně jako prdel na hrnci. Stallone v kůži Ramba už si uvědomil, že jako starý mazák na to nebude stačit sám, a tak má k ruce dalších 5 členů, včetně ultimátního odstřelovače. Nedočkáte se tu téměř žádné přehnané scény, vše je uvěřitelné a tak ponuře reálné. Dávám 5 hvězdiček za naprosto skvělé podání, režii, efekty, výkony, Slyovu vynikající fyzičku a zběsilou akci vč. vtipných narážek (např. kněz chce řešit vše mírumilovnou cestou a na konci sám umlátí žluťáka šutrem). "Live for nothing, or die for something!"

Časové pásmo bylo změněno