Gympl (2007)

Myslím, že se tvůrcům podařil slušný ponor do duše gympláků, včetně jejich "krutého" slovníku. Rozhovory byly dokonale naposlouchané. I charaktery postav (pouze studentů) byly dobře vypozorované, až na toho "huliče", ten už byl dost přehnanej. Obrovskou škodou je pro mě naprosto zbytečné karikování učitelského sboru, což nepůsobilo až tak moc vtipně, jako spíš trapně. Hudba stylová a výborná, stejně tak výborný i Jiří Mádl.

Hanebný pancharti (2009)

Krásný zážitek z filmu mi kazily nesčetné ostrůvky partiček dvacetiletých krasavců a krasaviček, kteří si zakoupili popcorn, litry koly a první polovinu filmu šustili a mlaskali a já nevím co ještě, týpci z obříma igeliťáka jim při odchodu z kina ještě děkovali (????). Film utekl strašně rychle, naprosto jsem byl přibit na plátno a královsky se bavil zejména u nekonečných dialogů, dokonale vypointovaných a mnohdy překvapivých. Všechny herecké výkony jsou dokonalé, přesné, žádný záběr není zbytečný, stejně tak žádné slovo. Ještě nechápu, jak může být v titulku napsáno "Merci", když postava francouzsky poděkuje (??). Hanebný pancharti ze CinemaCity, oni jistě ví proč!

Hartova válka (2002)

Ničím nezajímavá zápletka, která byla naprosto zbytečně a samoúčelně vložena do, pro američany možná atraktivního, prostředí zajateckého tábora. Většina situací je absolutně nesmyslných a nepravděpodobných, bohužel. Historickou výtěžnost nemá film žádnou, odehrával-li by se v mateřské školce, vyšlo by to na stejno. Ach ten ultraamerický konec, to bylo totální fiasko!

Hlídač č. 47 (2008)

Konečně si Filip Renč zkusil natočit divácky náročnější snímek i s vědomím toho, že komerční trhák z něj určitě nebude. Hlavním „tahákem“ filmu je bezesporu vynikající Karel Roden, jehož herectví až příliš kontrastuje s nevýrazností představitelky jeho ženy. Představitel hrobníka je místy až směšně toporný, necharismatický a v roli svádějícího milence absolutně nepřesvědčivý. To už mohl rovnou do této role Filip Renč obsadit svého kamaráda Jana Svěráka, kterému asi žádnou maličkou roličku tentokrát nesvěřil (nebo jsem si ho nevšiml), měli přece takové pravidlo... Potěšila mě účast Vladimíra Dlouhého, který na poměrně malém prostoru vytvořil kreaturu neukojeného slabocha. Úsporná výprava, tuhá zima a hlídačovy flashbacky místy navozují opravdu temnou atmosféru, což bylo nejspíš záměrem, ale pak se na scéně objeví skřet-hrobník a atmosféra se musí tvořit znovu. Po dlouhé době však český film, který má zřetelnou zápletku a děj. Jinak tento snímek řadím, i přes drobné výhrady, k tě zdařilejším, protože se diváctvu nepodbízí a nepitvoří se. Osobně si ale myslím, že se Filip Renč vrátí k větším kasovním jistotám.

Hotel Insomnia (2010) (pořad)

Tvorbu Jiřího Havelky jsem měl vždycky rád, stejně tak jeho pohotovost a schopnost improvizace. Obojí dokázal přinést i do tohoto pořadu. Domnívám se však, že je v pořadu někdy zbytečně moc hostů a nedostávají moc prostoru, tedy kvantita na úkor kvality (naposled kupříkladu vynikající WWW hráli pouze dva tracky!). Fakt je ale ten, že to, co je on schopen dostat z hosta na deset minut, páčil Pavel Anděl celý pořad, a někdy ani nevypáčil.

Hotel Rwanda (2004)

Film je bohužel nejbrutálnější v tom, že popisuje zvěrstva, která se skutečně, před pár lety, stala. A že se netroškařilo! Je pochopitelné, že takovémuto snímku nechybí patos a oslava hrdniství hotelového manažera, nakolik to koresponduje se skutečností nejsem schopen posoudit, nicméně zřejmě to pravda bude. Nejlépe zahrané byly postavy vrchního policejní složky a vůdce místních Hutuů, kteří byli ztvárněni skutečně věrohodně ve své tuposti, ignoranství a absenci elementární lidskosti. Scéna, kdy v mlze hotelový tranzit přejíždí nevědomky mrtvá těla, zůstane jistě dlouho ležet v žaludku, kde bude dlouhodobě působit na jeho zvedání.

Hranice ovládání (2009)

Tak tenhle snímek je prvním snímkem Jima Jarmusche, který mě nechal naprosto chladným (pochopitelně až na scény s Paz de la Huertou - druhá hvězdička je pro ni), nepochopil jsem vůbec jeho smysl. Jasně že kamera byla skvělá, hudební podbarvení jako obvykle nádherné, ale víc nic. Chápal bych to jako poctu Madridu (krčícímu se zpravidla ve stínu obletované Barcelony) nebo Andalusii, ale to asi nebylo hlavním cílem autorů. Na mě to celé působilo jako čirá filamřská onanie.

Hrdina (2002)

Nejsa znalcem tohoto filmového žánru, byl jsem unešen. Buď navzdory tomuto a nebo právě proto. Každopádně, vizuální stránka mnohonásobně předčila příběh samotný, ten byl až příliš vykonstruovaný a ve finále i trochu moc překombinovaný. Čistá filmová krása, obrazová dokonalost, střídmé, ale podmanivé bojové scény. Na další film z podobného "ranku" se těším velmi.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Jako konverzační komedie by to fungovalo docela dobře, hlavní postavy byly vtipné a do rolí pasovaly. Nepříliš povedená byla ovšem zápletka a zoufale špatná byla postava hvězdičky Cory, co to bylo?

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tento seriál nemá smysl sledovat jinak než v původním znění, protože jednou z jeho hlavních devíz jsou slovní hříčky a slovní komika a to by asi v českém dabingu těžko fungovalo. Každá epizoda má dokonalou stavbu, ví odkud a kam jde a každá věta má svůj smysl. Musím se přidat k většině a rovněž vyzdvihnout postavu Barneyho, která je neuvěřitelně vtipně napsaná a zahraná. Řekl bych, že seriál je "awesome" a jistě se stane "legendary", ovšem takhle napsané to nezní (to je jak s tím českým dabingem). A mimochodem, že je Codie Smulders ta nejšmrncovnější seriálová herečka od dob Marie Rosůlkové?