• Rodinný

Čtyři děti a jeden otec II (2006)

Jednička byla jakžtakž koukatelná, ale u tohoto jsem vyloženě trpěl. Stupidní situace a dialogy, nehledě k tomu, že české dialogy zpracovával nějaký diletant.

Zavražděné děti (2006) odpad!

Hranice mezi odpadem a jednou hvězdičkou je v tomto případě velice tenká.

Děti z Timpelbachu (2008)

Nepodařilo se mi zjistit, zda byl natočen podle knižní předlohy, ale celý film se ubíral v tomto duchu. Obdivuji režiséra, protože se říká, že nejhůře se natáčí s dětmi a se zvířaty. Jistě to chtělo pevné nervy. Nejvíce se mi líbily exteriéry vesnice, kdy jsem si říkal, že v tak krásném prostředí bych mohl žít, přestože jsem městský typ. Ve filmech, kde hrají děti, poznáte, které z nich jsou talentované. Já si oblíbil Barnabáše (Julien Dubois), který vypadá jako typický francouzský mrcek a můj zvědavý soused. Willy (Martin Jobert) vypadá docela goticky a talent nezapře. No a nemohu nezmínit Manfreda (Raphaël Katz), který ve mně evokoval Harryho Pottera. Nejsem si jistý, zda to byl záměr, ale budiž to k dobru celého dětského osazenstva. Není to kdovíjaká pecka, ale hovadina to také není a je vhodná nejen v období vánočním.

Policajt ze školky 2 (2016)

Nedůstojné volné pokračování, které na rozdíl od prvního dílu obsahuje pouze dvě pozitiva: 1.) prase vrtící ocasem; 2.) Dolph Lundgren dostal třikrát STRIKE.

Pozdní léto (1974) (TV film)

Nevím, co si mám myslet. Bylo snadné získat dítě z dětského domova a ještě snadnější ho tam vrátit. Vzít si dítě na zkoušku. Co to má jako být? Dítě není hračka, které se člověk zbaví, když ho omrzí. Takhle byl vylíčen komunismus v tomto filmu. Otázkou však je, zda-li to tak opravdu fungovalo. Já byl tehdy ještě na houbách, takže to nedokážu objektivně posoudit.

Scary Movie 5 (2013)

U posledního dílu jsem neměl pocit, že sleduji Scary Movie, takže hodnotím jako samostatnou parodii. Každopádně jsem se párkrát zasmál, tudíž to nemůže být až tak hrozný, jak tu někteří píšou.