Zázračné přistání na řece Hudson (2014) (TV film)

Moc pěkně zpracovaný dokument, pustila jsem si ukázku a pak už jsem se od toho neodtrhla, viděla jsem i jiný dokument na stejnou událost a nebyl tak poutavý.

Wentworth (2013) (seriál)

Absolutně se s Orange is the New Black nedá srovnávat. Ano, je to ze stejného prostředí, ženské věznice, ale tím to prakticky končí. U Orange se smějete, u Wentworthu pláčete, Orange je uvolněná odlehčená záležitost, kde víte, že se vlastně celkem nic neděje, všechno nějak dopadne a dá se celkem předpovídat co, u Wentworthu sedíte se zatatými pěstmi a očekáváte s napětím, co se stane v další minutě. V Orange by vám nevadilo být tam s těma ženskejma zavřená a sdílet s nimi jejich problémy i zadarmo, do Wentworthu byste nešli ani za zlatý prase. Rivalita žen ve Wentworthu je opravdová, boje jsou tam opravdu nepřátelské a jde tam opravdu o život. Musíte se rozhodovat rychle a vaše rozhodnutí ovlivní celý váš život... Co se týče hereckých výkonů a zpracování. Vidět takového Aarona bez delších vlasů a bez klobouku a na koni, byl docela nezvyk, hodně ztloustnul a zpohodlněl i v herecké rovině. Ale jinak jsou herecké výkony celkem slušné, rozhodně u mě vede Erica (resp.herečka Leeanna Walsman) podává velice pěkný výkon a nemůžu pořád přijít na to, jestli je ta hodná nebo bude za potvoru... rozhodně se neubráním srovnání s Helen z Bad Girls, u Helen bylo všechno přímočaré a člověk věděl na čem je, u Ericy se to říct nedá.

Dexter (2006) (seriál)

Dexter je srdcovka, první dvě serie byly naprosto nepřekonatelné a člověk musí zpytovat svědomí kvůli své oblibě vůči vrahovi. Příběh, napětí, naprosto skvělá hudba. Prostředí Miami. Jen abych se podívala na některé natáčecí lokace, zkousla bych i svůj odpor k Floridě.

Útok na Bílý dům (2013)

To bylo výborný, konečně po dlouhý době pořádně nabušenej akčnák (možná víc komedie), Channing nádhernej a rychlejší než soupeřovi kulky, výborná a krásná Maggie, zbaštila jsem jí každý slovo, Jamie prezident byl velice slušně podanej bez zbytečnejch proamerickejch výjevů, ba naopak s lehkým ironickým vtipem na rtech (nesahej mi na jordany apod.) a nejlepší na tom bylo, že to nepriznil žádnej plitkej románek s hubanem na konec :) Channing umí.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Jednoznačně NEJLEPŠÍ kousek celý ságy a jednoznačně mě to dostalo, lidi, co na to nadávají, at se jdou bodnout, stejně jich to polovina tajně zbožňuje a podhodnocují jen proto, že si myslí, že by se ztrapnili a druhá polovina to ani neviděla a hodnotí to z principu, když něco nemám ráda, tak na to nechodím a nehodnotím, Twilightu zdar Forever :D

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Je to děsnej patos, ale tak mně se to líbí, soundtrack od prvního dílu je výbornej a tohle je zatím nejlepší natočený díl z celé série, uvidíme, jak poslední díl, na ten si zajdu do kina. Přečetla jsem si knihy a musím říct, že líp to asi stejně natočit prostě nešlo.

Drool (2009)

Já nevím, jak ostatní, ale já se smála od začátku do konce, s lehkými pauzami, kdy měl člověk chuť brečet. Nabité emocemi a velmi, zdůraznuji velmi, kvalitní scénář tomuhle filmu zaručuje vysokou kvalitu, žaludek na to ale každý mít nebude, protože film má v sobě hodně černého humoru.

Celý širý svět (1996)

Film zřejmě ne pro každého, ale když jsem ho viděla poprvé, už tehdy mě dostal. Renee, pro mě ještě tehdy zcela neznámá herečka, podala výborný výkon přesně vystihující atmosféru staroamerického románu. Cesta ke shlédnutí je ale strastiplná a mně samotné trvalo dalších pět let, než jsem film viděla podruhé, každopádně v paměti mi zůstal zaryt jako jeden z mála snímků, proto jsem se k němu ráda vrátila.

Barbie (2023)

Čekala jsem hodně, ale tohle jsem nečekala. Šla jsem tam s tím, že se asi budu nudit, a že to bude asi dost velká přeslazená pípovina. Ale Margot nezklamala a Ryan si tu roli fakt užíval. Líbilo se mi to, hudba byla skvělá, celá choreo a scénografie se povedli. Líbil se mi hlavně souboj Kenů a Pro rok 23 tam je hodně woke culture, ale odráží to i reálné barbie panenky a jejich úspěchy na trhu. Najdete tam celkem vtipné pasáže a najdete tam i feministické hlubokomyslné pasáže.