Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Socrates

Ale jo, až se mi chce říct, že to za to stálo, všechno tohle absolvovat. (No, pustit si znovu tři prostřední díly, asi bych si za to tvrzení dal facku, ale...) Velký překvápko! Docela svižný dílko, Jacob a Bella snesitelní, proti příběhu nic nemám a romanťáren tentokrát tak akorát. Kazily to jen slabší triky, Edward se svejma ichtylníma ksichtama a pár trapnejch situací a dialogů. Možná jsem samým překvapením přihodil hvězdičku navíc, ale nevadí, aspoň to trochu vyváží to umělý podhodnocování haterů týhle série. (Proč na to vlastně choděj?) ()

Anderton

Z blata do stále väčšej a väčšej kaluže diel druhý. Solídna prvá časť celej série poskytovala nádej na epické/inteligentnejšie/šťavnatejšie pokračovania, ale stal sa pravý opak. Absolútne nevyužitý potenciál námetu, čo ale bude chybou viac kníh, ako filmárov, ale žiaden z nich sa nepredviedol v podstate v ničom. Mizerné triky, gýčovité obrázky krajiny a určitá televíznosť proste nemôže z Twighlightu urobiť konkurenciu HP v túžbe po získaní si teen diváčky. Stalo sa a keďže som zase musel vidieť Lautnerovu hruď (nehovoriac o jeho výraze tváre) nad jednu hviezdu nepôjdem. BTW Michael Sheen by zaslúžil za upísanie sa tejto ságe odtrhnúť hlavu. A nemyslím to iba obrazne. ()

M.a.t.t.

Bill Condon bol vlastne dobrou voľbou pre posledný dvojdiel Twilight, aj jeho zásluhou je finále vlastne relatívne dôstojnou bodkou s divácky najvďaćnejšou scénou celej ságy (zaver) Podľa očakávania však zlyháva vo všetkom čo Condon ovplyvniť nemohol - nezmyselný dej či dialógy pri ktorých sa ani nie je možné diviť hercom, že hrajú, tak ako to hrajú. Najviac však zamrzí hlavne to, že navzdory všetkému sa ani v poslednom dieli nič významné neudeje a určite nič čo by obhájilo vznik až piatich filmov. Možno keby príbeh Meyerová posúvala úplne iným smerom a potenciál na niečo viac by nenaznačila až v úplnom závere, výsledok by nemusel byť až tak sterilnou a neškodnou záležitosťou. A síce si stojím za tým, že až takú kritiku si celá sága nezaslúži, ale chválu rozhodne tiež nie. ()

T2 odpad!

Rozpočet $120miliónovTržby USA $292,324,737Tržby Celosvetovo $829,685,377Tržby za predaj Blu-ray v USA $25,164,082 //počet predaných kusov 1,189,300Tržby za predaj DVD v USA $75,210,366 //počet predaných kusov 4,415,777║ strašné ale tak hrôzostrašné že niečo takéto vôbec kedy vzniklo, prvá hodinka filmu vrcholovo smiešny otras ako na daný slušný rozpočet, som sa z tých trikov kde zrýchlenie rozmazano bežia, skáču, kde pribehnú počítačovo animovaný ozrutný vlci dostával nechcene na samé dno údesu a zhrozenia čo a ako povrchne kŕčovito dokážu ešte dnes podávať divákovi film, či príbeh, triky, rovnako tak opäť zaujmú herecké telenovelové výkony, rovnako tak povrchne vyznie aj záverečná bitka ktorá aspoň nenudí ale skôr od údivu zo súbojov príde táto mela vlkov, upírov proti zlým upírom akurát tan nechcene komicky laxná, scenáristické vákuum ostáva pravidlom aj v záverečnom diely, takže až na prvý stráviteľný diel sa to nevymaní už zo stanovenej povrchnej dejovej tradície, čím si táto sága vydobila nálepku najhoršej filmovej série v celej histórii kinematografie /10%/ ()

Douglas

Bral jsem to jako exkurz do světa, kterému nemohu a nechci rozumět... trochu jako Dantovu procházku peklem, která ale kupodivu svým zapojováním iluzivních mechanizmů, že o něco skutečně jde a něco se děje (ačkoli o nic nejde a nic se nakonec nestane), byla mnohem snesitelnější, než jsem čekal - to popisuji i v analytické recenzi Přestávky mezi vyprávěním. ()

• Mackenzie Foy (Renesmee) povedala: „Chcela by som byť aj v skutočnom živote upír, pretože by som nespala a rodičia by ma tak už neposielali každý večer do postele." (Kacenka616)