Nebezpečná metoda (2011)

Na film jsem se těšila hlavně proto, že mne Freud i Jung přitahovali už ve škole, kdy jsem se jim věnovala víc než bylo nutné. Mortensen ztvárnil Freuda tak jak jsem si ho nějak představovala. Fassbender je vedle Hiddlestona jeden z nejvýraznějších talentů, které uvidíme na plátnech, ale za to Keira! Hezká snaha o ruský přízvuk, ale její fyzické výlevy (chvílemi jsem se bála, že jí vypadne čelist) ubližovaly jinak krásné debatě.

Mnoho povyku pro nic (1993)

Poslední dobou ve mě vzrůstá neuvěřitelná náklonost ke Kennethovi a jeho práci se slovy. Jeho pojetí Shakespeara je něčím jedinečné, ač zachovává jeho podstatu. Much Ado About Nothing je vynikajícím zpracováním, báječnou komedií /ač nemusíte býti milovníci klasiky/ a promenádou krásných hereckých výkonů, počínaje právě Kennethem /scéna v parku/ a nekončí Emmou /jejich společné pře/. Jak jsem si tady taky přečetla - Keanu Reeves byl špatný, prostě špatný!

Stud (2011)

Jeden z nejlepších filmů loňského roku. Neuvěřitelná přímá zpověď muže, který kvůli své závilosti sám sebou pohrdá, rdousí se a hanbí. Neuvěřitelně dobře zvládnutá kamera, působivá hudba a kulisa města. "Beauty sometimes stay in a way of movie." S.McQueen - zde filmu nic nepřekaží!

Archipelago (2010)

Lehce nedotažený scénář, což ubližuje jinak ambicióznímu snímku. Prázdniny, rodina a 2 týdny v opuštěném domě. Matka, dcera a syn, spolu s kuchařkou, která přihlíží celé nevyrovnanosti v klasickém modelu. Počasí, okolní prostředí a ložnice domu jsou výborné kulisy. Film na 3, ale za Hiddlestona je to 4- !

Hamlet (1996)

Děkuji... " If it be now, 'tis not to come; if it be not to come, it will be now; if it be not now, yet it will come: the readiness is all."

Román pro muže (2010)

Zbytečnost - nedovedu si ani představid knižní předlohu, škoda papíru a filmu...

Ostrov Dr. Moreau (1996)

Byla jsem malá, když mě bratr týral promítáním Ostrova. Teď si nejsem jistá, jestli mě týral kvalitou filmu a nebo i obsahem. /panická hrůza z lidí převlečných za zvířata a nebo naopak/. Každopádě ta hvězda je za to, že když slyším Dr. Moreau - udělá se mi špatně z hrůzy, jakou jsem viděla, a to je asi funkce hororu ne?

Můj přítel delfín (2011)

Papírový film dělaný přesně podle seznamu veškerých klišé, které se do filmu dají narvat. Ano, je to dojemné. Ano, je to podle skutečné události /proto je to dojemné/ a ano, chudák delfín! Ale to pro film nestačí, teda vlastně pomalu už ano! A Morgan Freeman mi tam lezl neuvěřitelně na nervy!