Avengers: Endgame (2019)

Je to tu! Krásne štvrtkové ráno, v deň premietania som sa snažil neliezť zbytočne na instagram a tým si nepokaziť krásny večer na ktorí sme všetci tak dlho čakali. Hype okolo Avengerov bol neuveriteľný a každy očakával emočnú a akčnú nálož ako kiná v posledných rokoch nezažili. Kritici film vychválili a tak som sa zobral do kina s tým, že domov budem odchádzať s otvorenou hubou a hlavou odstrelenou niekde na Asgaard. Bohužiaľ, nedočkal som sa. Endgame určite nie je zlý film a po produkčnej stránke je jeden z najlepších čo som videl, ale ten príbeh, ten scenár, to… lepidlo čo malo zlepiť dokopy úvod po Infinity War a finálne grandiózne ukončenie. Bez spoilerov môžem povedať, že úvod bol pre mňa veľmi emotívny, ale odvtedy to išlo dole vodou. 3 hodinový film, z ktorého by som v pohode vedel zostrihať 2 hodinovú verziu bez tej zbytočnej vaty okolo, neoslnil, ale ani neurazil. Bohužiaľ, ani neprekvapil. Z kina som odchádzal bez akéhokoľvek WOW momentu, ako sme to zažili v Infinity War. S čím iným film porovnávať ako z IW. Deň pred Endgame som si IW vychutnal už po 4 krát a kde tu mala každá jedna scéna zmysel, každá jedna bola dokonalo napísaná, dokonalo zrežírovaná a nemal som ani na sekundu príležitosť sa nudiť, pri Endgame je to pravý opak. Úvod super, stred ani z ďaleka a záver v rámci normy. Marvel zavŕšil jednu éru po svojom a uvidíme kam sa bude univerzum ďalej posúvať. BTW: neviem na čom frčia scenáristi, ale aby schválili to, čo dokázali spraviť s Thorom, tak taký matroš potom chcem aj ja.

Benga v záloze (2010)

Naozaj nerozumiem hodnoteniam niektorých uživateľov. Ja som sa teda “honosne” bavil. Je síce pravda že nie každý vtípek ma dokázal rozosmať tak, že som sa chytal za brucho, ale úžgrn mi teda vyčaril na tvári skoro každý. Začiatok ma okamžite dorazil a pána Wahlberga v komédiach naozaj môžem. Doteraz nerozumiem prečo som sa k tomuto filmu dostal až o 9 rokov neskôr. Jediná vec, kvôli ktorej musím jednu hviezdu ubrať, je určite dĺžka. Komédia ktorá trvá skoro 2 hodiny je podľa môjho názoru zbytočná a keby autori dokázali všetko zmestiť do 90 minút, tak by asi nikto neprotestoval. Za mňa teda 4*

Bloodline - Part 24 (2017) (epizoda)

Začiatok 3. série pokračuje presne tam, kde, nie moc kvalitná 2. séria, skončila. Prvá epizóda okmažite ukazuje, že sa nebude opakovať fiasko zo série druhej. Temná atmoška tomu opäť dodáva ten správny šrmnc. Uvidíme či sa Netflixu podarí seriál úctihodne ukončiť.

Bloodline - Part 25 (2017) (epizoda)

Druhá epizóda opäť na kvalitnej úrovni. Ponurá atmosféra, kvalitné herecké výkony a výborne napísaný scenár. Tu naozaj nemám čo vytknúť! 5*

Bloodline - Part 26 (2017) (epizoda)

Tretia epizóda už síce nemala také grády, ale atmosféra sa opäť dala krájať.

Bloodline - Part 27 (2017) (epizoda)

Opäť kvalitný diel. Nemôžem si pomôcť, ale atmošku im hltám aj s navijákom.

Bloodline - Part 28 (2017) (epizoda)

Slabšia epizóda tejto série, ale stále sa dalo na čo pozerať. Uvidíme čo Kevin po*ere ďalej.

Bloodline - Part 29 (2017) (epizoda)

Skvelý záver epizódy! Kyle Chandler opäť skvelý výkon!

Bloodline - Part 31 (2017) (epizoda)

Slabšia epizóda, kde ale opäť môžeme vidieť Kyle Chandlera v najlepšej forme.