Bez předsudků (2009) (TV film) odpad!

Tohle snad neni možný..Kdo dokázal tenhle trapnej brak dokoukat alespoň do poloviny, toho bych chtěl vidět. Typická troškovina se vším co k tomu patří. Bohužel.

Beowulf (2007)

Pro mě trochu zklamání. Čekal jsem, že za ty prachy skoro nepoznam rozdíl mezi živýma hercema,ale v jistých situacích jsem se musel i trochu pousmát. Zase na druhou stranu, až se skutečně tak stane a rozdíl nikdo nepozná, bude to tragédie.. JInak film, co se týká efektů, samozřejmě bomba, vymazlený příšery a draci, to všechno jo. Ale že bych z toho byl nějakej odvařenej, to bohužel nejsem. Za ty prachy.. Možná kdybych film viděl v multiplexu, něco přidam, takhle ale dávám slabích 60% a lepší 3 hvězdy.

Pravidla moštárny (1999)

Je to moc hezkej film. Už to, jak Hallström popsal život v sirotčinci - zdánlivá pohoda, četba na dobrou noc..Ale skutečnost je relativně skrytá a projevuje se vždy až po odjezdu zájemců o chudáky sirotky...Myslim, že nikoho z nás nenechá v klidu příběh opuštěných dětí, ať je prakticky natočen jakkoliv a kýmkoliv. Tady ale za tím vším smutným stojí ještě touha a odhodlání Homera ( v podání skvělého Tobeyho Maguiera ) poznat okolní svět a nezáleží mu na začátku na tom, kde to bude a s kým. Odchází i přes to, že tímhle rozhodnutím někomu zlomí srdce. Jak se příběh vyvíjel, uvědomil jsem si, že pokud jdeš některým věcem intenzivně naproti, můžeš trochu ovlivnit svůj životní osud a vlastně nejen svůj. Jak to pak dopadá a kdo z toho bude mít prospěch, radost, či koho to naopak zničí či poznamená, na to všechno odpoví tenhle úžasnej film. 90%, 5 hvězd.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Neni moc válečných filmů, který jsou tak autentický, tak realistický a bez zbytečných amerických love story a trapných vtípků. Hodně drsnej příběh, kde si asi každej uvědomí, jak to v takových konfliktech ve skutečnosti vypadá - bez přetvářky.

Slunce, seno, jahody (1983)

Je to klasika, na kterou se rád podívám snad kdykoliv. Úžasná paní Růžičková a nesmrtelné hlášky. Bohužel tato trilogie byla vlastně poslední trochu podařená práce pana Trošky...škoda...

Slunce, seno a pár facek (1989)

Až na někdy trochu trapnější místa tahle komedie neztratila skoro nic z toho,na co jsme zvyklý z jahod. Už to sice nebyla taková paráda jako v jedničce, ale míst, kde se stále upřímně zasměju je pořád mraky..

Armageddon (1998)

Nějak mi ten film přirost k srdci:) To vtipný Brucovo pálení míčků na loď Greenpeace na začátku mi fakt dostalo a pak samotnej příběh, kterýho se doufam nikdy nedožiju, nebyl zas tak od věci. Byl to jeden z prvních větších filmů, kterej si pohrával s asteroidem zabijákem , ale i tak nevybočoval ani o milimetr z trendu amerických velkofilmů, kde se všichni milujou a jsou vlastenci až za hrob. No ale to všechno jsem očekával a nějak zásadně to nemůže ovlivnit mý hodnocení. Možná i proto, že Liv Tyler je fakt kus ženský a když máte pro někoho slabost, tak přimhouříte oči a dáte slušných 70% a 4 hvězdy.

Poslední skaut (1991)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem viděl, to je jasný. Myslim si, že Bruce v 90.letech minulýho století natáčel svý nejlepší kousky a upřímně si myslim, že výkon tady je snad o trochu lepší ještě než v PF. O legendárních hláškách, které proplouvaj celým dějem, ani nemluvě..Bravo!

Na samotě u lesa (1976)

Legenda, která bude legendou i za 50 let! Jeden vůbec z nejvtipnějších filmů, který byl v Česku natočen! Nemá smysl o tom dál hovořit..:)

Anděl Páně (2005)

Jsem moc rád, že se po dlouhý době našel někdo, kdo dokázal natočit pohádku, hodnou odvysílat jí na Štědrý den! Jiří Strach je bezesporu velmi nadanej režisér a osobně mu moc fandim. Samotná pohádka se mj. natáčela v mým rodným kraji, kousek od Kašperských Hor na hradě Kašperk. Možná tady bych viděl snad jedinej malinkej zádrhel, přece jen hrad neni na tyhle "mega akce" moc vhodnej, ale na druhou stranu premiéra se odehrávala právě na Kašperku v místním sklepení a to mohl bejt docela pěknej zážitek...Na pohádce mě potěšil hlavně výkon Ivana Trojana, kterej v současný době(podle mýho názoru) českej herec č.1. Je zajímavý, že pro něj neni žádná role nehratelná, ba naopak! A Petronel jednou bude legenda..:) Ale není to jen jeho "maličkost", která mě oslovila, ale i celková herecká sestava celého obláčkového nebe nemá chybu, a i když někdy ještě samotná honosná jména herců neznamení kvalitu, tady se to prostě povedlo a možná i díky tomu, že jsou všichni tak "čistý a nadpřirozeně přirozený" pevně doufám, že se na tenhle Strachovo počin jednou rádi podívají i mý potomci. 95%, 5 hvězd.