Správci osudu (2011)

Máme svobodnou vůli nebo jsme řízeni něčím či někým vyšším? A nemáme-li svobodnou vůli, má smysl za ni bojovat? A pro co? Pro lásku! Možná je to lehce upravené romantické klišé, ale výborně natočené s perfektními hereckými výkony (Anthony Mackie je kouzelný) a skvělou chemií mezi ústřední dvojicí. Emily Blunt je sympatická a nádehrná a Matt Damon prostě je jeden z nejlepších herců současnosti i při dialozích, skládajících se prakticky jen z milostných vyznání. Pro ženy za 4*, pro muže za 3*.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Ne tak vtipné jako Hot Fuzz, ne tak dynamické jako Soumrak mrtvých, ale o to upřímnější. Láska ke sci-fi v každém okénku a postava Paula je...sympaťák každým coulem!

Star Trek (2009)

rytmické, akční, zábavné a přitom s ohledem na povahu příběhů ST vůbec ne hloupé! A takhle pěkně zasadit Simona Pegga do kolektivu, to se opravdu povedlo! Ono se to celé zatraceně povedlo.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Čtyřka s odřenejma ušima...zběsilé tempo se zbytečným množstvím převratů (než to člověk zpracuje už jsou věci jinak), není dost času na postavy (některé jsou ale úplně zbytečné, kvituju velký prostor pro Scottyho) a emoce přijdou výjimečně (paradoxně díky bohu za Spocka, i když je tu ta účelová "výměna rolí"). Filosofické otázky, které v jedničce přece jen měly váhu, nejsou tak zásadní a plynou tak nějak bez povšimnutí. Cumberbatch a Pegg jsou lahůdkoví (ačkoli záporák by občas na můj vkus mohl maličko ubrat). Žádná nolanovská temnota se nekoná, ale to asi nikdo nečekal. Bavila jsem se. Ale chtěla jsem maličko víc...no, temnoty. Ale pro Hvězdné války dobrý výhled!

Street Kings (2008)

Vcelku standartní policejní drama s výborným hereckým obsazením a s rádoby laděním do filmu noir. Scénář by mohl držet více pohromadě a zvolit poněkud méně patetický závěr - nebo ho lépe podložit. Ale Keanu táhne. A vidět Hugh Laurieho ve filmu je taky fajn:-)

Strom života (2011)

Až příliš troufalé? Ano, přímé psychologické drama o tom, jak rodina a výchova ovlivňují naše životy by bylo schůdnější, pochopitelnější a hodnotitelnější. Tenhle film se asi nedá známkovat. Nicméně Stanley Kubrick by z něj možná měl radost.

Stud (2011)

Zajímavé...chodit do práce, souložit, koukat na porno a občas pohonit. Zdá se to jako pohoda a pak najednou zjistíte, že už si neumíte povídat s lidma a když to po vás někdo chce, jste z toho nervózní a radši si jdete zase zasouložit. Závislost na sexu nejspíš existuje, závislý může člověk být v podstatě na čemkoli. Líbilo se mi, že režisér nedělal kompromisy, chlapi jsou prasata, ale ženský taky nejsou andělé...doma chodíme nazí...a sex nemusí být vždycky pěkná věc nebo zábava. Film není vyloženěn šokující, ale obzvláště po tom, jak odporně zobrazené jsou poslední sexuální scény, se člověku mo skočení moc mluvit nechce...

Sunset Boulevard (1950)

Neuvěřitelný zážitek, naprosto nadčasový, hluboký, emocinální, umělecký...poslední věta vám leží v hlavě hodně dlouho!

Superman se vrací (2006)

Překvapivě dost zábavné, ačkoli zdaleka ne doknalé. Snaha o psychologičnost (samozřejmě v rámci možností žánru) jde, bohužel, na úkor akce a tempa. Konec byl příliš natahovaný a té akce bylo zatraceně málo! Sekvence s letadlem (včetně Pety Wilson:-) byla výborná! Taky jsem nepochopila, proč tvůrci víc nekonfrontovali Luthora se Supermanem, neb Kevin Spacey by se dal využít mnohem mnohem víc. Dokonce mi připadlo, že ho občas brzdili. Vůbec se mi nelíbila Lois. Nic proti Kate, ale zuřivou reportérku fakt nedá. Naopak velmi vděčná role pro Jamese Marsdena. Ale stojí to každopádně za vidění.

Světla páteční noci (2004)

Dokonalý příklad toho, jak udělat z dramatu ze sportu populárního jen v USA film pro diváky na celém světě, kteří budou sedět se zaťatými pěstmi a upřímně fandit těm klukům. Formální stránka vyrovnává dílčí příběhy postav, které by jinak byly klišé až hanba. Navíc hrdinové filmu ve finále vlastně vůbec nejsou hrdiny. Bomba!