Gravitace (2013)

Intenzivní zážitek z 3D IMAXu, ačkoli jinak 3D neholduji, spíš ho nemám ráda...ta hloubka vesmíru je ale opravdu namístě. Z filmu nebude legenda i přes jeho inovativní přínos v technické a technologické oblasti, protože tu přece jen chybí hlubší příběh, myšlenka nebo emoce. Ale to nevadí a proč by to tak vlastně mělo být? Pořád voláme po originalitě a když nám ji někdo dá a zprostředkuje nám intenzivní zážitek a zábavu, tak se nám zas nelíbí, že to vyprchá, protože tomu něco chybí zase někde jinde... kašlete na to, pěkně se usaďte hluboko do sedadla, nasaďte brýle a užívejte.

30 minut po půlnoci (2012)

Málokdy mám pocit, že režisér drží film tak pevně v rukou jako Bigelow. Od Hurt Lockeru opět o slušný kus dál! Technicky dokonalé, budování napětí jak cyp, konec zvládnutý bez jakéhokoli patosu a přehnané hrůzy. Žádná úlitba divákům, tady se nehraje na to, proč to hrdinka dělá. Není to třeba, ta postava vysvětlování nepotřebuje. Nikdo z nás to nepochopí a pokud je člověk ochotný divák, nebude to ani potřebovat. Nikomu se nevnucuje názor na mučení, nutné oběti atd., ale přesto (nevím, jak je to možné) film není chladný (což Hurt Locker trochu byl). Desplatova hudba vynikne až nakonec, zato zanechá podobně silný dojem. Už dlouho jsem neviděla film, na kterém nemůžu najít chybu. A jsem upřímně ráda, že ho natočila ženská!

Polski film (2012)

Jeden z nejlepších a nejmodernějších českých filmů poslední doby. Odvážný, kombinující žánry, techniky i nápady...možná trochu náročný pro české publikum. Je potěšující, kolik českých herců se účastnilo. Prostě výborné! 90 %.

Kinsey (2004)

70 let posléze a jsem jen o kousek dál. Slušně natočené, extrémně obsažné, reálné a vypovídající...navíc herecky skvostné. Laura Linney je úžasná!

Sunset Boulevard (1950)

Neuvěřitelný zážitek, naprosto nadčasový, hluboký, emocinální, umělecký...poslední věta vám leží v hlavě hodně dlouho!

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Dokonalé! Ve své hrůze a depresi naprosto dokonalé! Po sledování jsem si řekla jen "no do prdele". Obdivuju každého, kdo se na filmu podílel, že do toho šel. Obzvlášť Tildu Swinton a režisérku. Do tohohle se vžívat, to chce sakra odvahu. Ze mě nejlepší film roku 2011! Hudba geniální, btw.

Ať vejde ten pravý (2008)

Ledové, kruté, nádherné, láskyplné...přes extrémně pomalé tempo nechybí napětí, podporované občasnou atmosferickou hudbou a jinak dosti hrůzostrašným tichem. Skvělé souznění žánrů a skvělí dětští herci.

Černá labuť (2010)

Absolutně strhující a nejspíš téměř dokonalé. Naprosté soustředění na jedno jedniné, v tom film kopíruje příběh a koneckonců i balet jako takový...geniální zvuková stránka, geniální herci, geniální Darren Aronofsky. Ale po shlédnutí je divák zralý aspoň na jednoho panáka.

Sherlock (2010) (seriál)

To lehké zpomalení v první půlce druhého a lehké zkopnutí v závěru třetího dílu tvůrcům odpouštím, protože tohle je moderní britská televizní tvorba v nejlepší formě se vším všudy. Ad Cival: Spíš "Ritchie my arse", ne? :-D

Počátek (2010)

Nářez, nářez, nářez. Inception možná ještě překročilo má očekávání. Akce tak akorát a skvělá, propracovaně zapojené do logiky filmu (rozhodně ne samoúčelná!), silné emoce vázané na dost těžká témata (vina, sebevražda), stoupající napětí, které je ke konci celé akce "vnuknutí" téměř nesnesitelné! Herci skvěle fungují jako tým i jako jedinci, Ellen Page konečně dostala šanci ukázat, že umí skvěle zahrát dospělou postavu, Marion Cotillard je geniální. O DiCapriovi není třeba ani mluvit, velice mě překvapil Watanabe. Hudba Hanse Zimmera není tak okázalá jako batmanovská, nicméně je stejně slvělá. Chris Nolan dokázal skvěle sladit aktraktivitu s myšlenkovou hloubkou! Dám si to ještě několikrát. Zatím 100%.