Hanebný pancharti (2009)

Tak tento Tarantinovský film mě velice pobavil a nadchnul. Přiznávám, že jsem k němu přistupoval s mírnými obavami, jestli to náhodou nebude tak trochu nuda, leč opak je pravdou. Film má velice dobré propracované dialogy, kamera a režie je nepochybně mistrná. O krvavé scény v Tarantinovském stylu také nepříjdete. Jsem milovníkem Brada Pitta i Eliho Rotha, kteří se svých rolí zhostili na výbornou, ostatně jako i ostatní herci. 90%

Ata Whenua - Shadowland (2007)

Uchvatný dokument z Nového Zélandu. Po jeho shlédnutí jsem dostal neodolatelnou touhu navštívit tuto zemi a spatřit tyto přírodní scenérie na vlastní oči.

Jasnozřivá (1994)

Malá holka odchází doprovodit za osadu svého otce, který odchází na lov do vzdálených krajů. Po návratu do vesnice dívka zjsití, že všichni obyvatelé krom ní se nakazili smrtelnou nemocí a postupně umírají. Dívka se snaží přežít a stává se samostatnou, ale nebezpečí číhá v blízkém okolí. Ola Solum se nám přestavuje tímto historickým snímkem z dob vikingů a zakomponoval tento příběh do krásného prostředí Norska v okolí ledovce Jostedalsbreenu. Nepochybně mistrovské dílo, které si zaslouží pozornost všech náročných diváků. 95%

Tepuy - Cesta do hlbín Zeme (2006)

Další z Barabášových výborných dokumentárních filmů, tentokráte z okolí Venezuelských stolových hor, které skrývají nádherné jeskynní komplexy. Vystihl bych nepochybně výbornou režii a kameru z míst kde moc často lidská noha nevkročila. Trošku mi to připomínalu Doylovou výpravu do Ztraceného světa. Flóra a fauna je v tomoto okolí překrásná o jeskyních nemluvě. Jenom ti dinousauři mi zde scházeli. 90%

Himaláj - Karavana (1999)

Příběh zakomponovaný do Himalajské krajiny. Blíží se zimní období a je třeba připravit se na dlouhou cestu do města s karavanou obilí a dalších produktů. Cesta je dlouhá a kdo se zpozdí je vystaven nebezpečí smrti či přezimování ve velehorách. Nepochybně kvalitní snímek zachycující tibetskou kultůru, jejich zvyky, tradice a přirozenost. 80%