Mac a já (1988)

Nostalgické spomienky ešte z čias VHS. Moje hodnotenie nie je objektívne. Priznám sa. Ale je to film môjho detstvva. A E.T-ho by som do toho moc neťahal. Je tam síce podobnosť, ale toto malo svoje čaro, pre mňa, ako kedysi detského diváka, rozhodne.

Pokrevní bratři (1999)

Proste geniálne, tá štýlovosť, prevedenie, vtipný a zároveň charizmatický Willen Dafoe. 100%

Nekonečný příběh (1984)

Nezabudnuteľný výlet do sveta fantázie, na ktorom som vyrastal. A ako tu už mnohí spomínajú, je to jeden z vrcholov "fantasy" žánru, úžasne spracovaný, s úžasnou atmosférou a výpravou.

Jak přicházejí sny (1998)

Úžasný film, ktorý dokáže vizuálne, aj emotívne pohltiť. Fantázia spojená s duchovnom....krásny príbeh, čarovná výprava. Pohladenie pre dušu. Žiaden film vo mne nevyvolával také pocity ako tento.

Já, padouch (2010)

Veľmi podarený a vtipný animák :) Bavil som sa. Len čo boli tie malé žlté postavičky vo filme? :D

Mumie (1999)

Najlepšia kombinácia dobrodružného filmu, fantasy a zábavy. Obsadenie hercov rozumné a sympatické, triky na svoju dobu veľmi pekné. Nechýba správna dávka humoru ani napätia.

Poslední týden (2008)

Neskutočné nádherné, pôsobivé, atmosférické a myšlienkové. Joshua Jackson týmto u mňa zabodoval. Celým filmom sa tiahne vnútorná atmosféra duše človeka, ktorý sa vyrovnáva so svojím osudom, kúpi si motorku, a necháva sa viesť svetom, kde spoznáva sám seba. 100%

Věříme v Boha (2000)

"Sorry, ešte stále používame Windows." :D Príjemné krátke nadýchnutie pri tejto jednohubke. Malo to vážnosť, malo to aj vtipnú stránku, a tieto dve veci sa v tomto snímku nádherne dopĺňali.

Kocour v botách (1969)

Na tomto so vyrastal, a svoje čaro to pre mňa nestratilo ani po rokoch :)

Pokoj 1408 (2007)

Úplne ma pohltil svojou atmosférou, a s odstupom času musím pridať jednu hviezdičku.