Thailon

okres Košice-okolie

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 29.12.2017  17:53
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Kulervoucí.

• 26.9.2015  23:51

Mal som to šťastie a bolo som tam.

• 27.2.2015  18:04

KONECNE. Pre mna velmi mile prekvapenie a nevaham s 5* (ano, jednu pridavam, pretoe z nasich koncin). Vtiahlo ma to do deja, vyborna atmosfera, kamera, rezia, strih, scenar. VYBORNE.

• 2.12.2014  19:10

Ja viem, lyrika sa tazko chape. Genialne dielo 5*.

• 28.3.2014  20:55
    Zmrzlá planeta (TV seriál) (2011)

Nadherne zabery prirody a zvierat zijucich v smrtelnych podmienkach polov nasej Zeme. BBC je top !

• 25.11.2013  01:00
    Vlčí hory (2013)

Technicky dokonale nahliadnutie do divociny, o ktoru by malo byt nasou psou povinnostou sa starat. Chalanom z Arolla Filmu sa podarilo potvrdit kvalitu, o ktorej som sa presvedcil v Strazcovi divociny. Uz teraz sa tesim na ich dalsi, na festivale Ine cesty avizovany film o rysoch a kamzikoch vo VT.

• 4.1.2019  07:36

Vyborne spraveny dokument o zlozitej osobnosti. Som rad, ze sa z "muza hor" neurobil len pokorny a jednoduchy hrdina a poukazalo sa na jeho skutocnu povahu. Lebo to je dolezite, vzdy je to dolezite.

• 17.1.2018  08:14

Najvacsi a najlepsi profesional svojho remesla so vsetkym, co k tomu v tych casoch patrilo. Od profesionalne ponateho dopingu, cez vyborne zvladnuty obchod az po jeho vrodenu aroganciu a neschopnost vediet prehravat. Dokument, ktory iba trochu otvara dvere do zakulisia tej doby. Prevratne informacie necakajte, reziser nejde na telo, aj ked tu moznost mozno mal. Silnu vypovednu hodnotu dostava dokument prave tym, ze Armstrongove klamstvo o jeho cistom navrate vyslo najavo prave pocas jeho pripravy. Prave to ukaze dovod, preco prave tohoto klamara nemaju ludia radi, hoci usvedcenych hrdinov cyklistiky je viacero.

• 23.1.2017  21:16
    Učitelka (2016)

Vyborne, cely film som v duchu polemizoval, ako by som sa mal zachovat, ako by som sa zachoval.

• 5.2.2016  19:05
    Birdman (2014)

Tá štvrtá * je za výbornú kameru a herecké výkony. 15-20min mi trvalo sa do deja filmu dostať, potom ma zaujal. Celkovo dobrý dojem mi však naštrbil epilóg. Škoda.

• 11.1.2016  22:25
    Mr. Holmes (2015)

Pomalý, poetický a charakterový film, ktorý sa nikam neponáhľa a venuje sa tak postavám, ako aj príbehu. Výborne.

• 29.8.2015  18:09
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Pekne napísaný a prirodzene zahraný seriál gradujúci každým dielom.

• 29.8.2015  08:43

Sledovať takéto lezenie je pre mňa zážitok. Obdivujem to. Filmík priamo k veci, vysvetľujúci, bez príkras a póz. Výborne Rasťo. Vzhliadnuté na HalmiFest 2 - Večer outdoorových filmov.

• 29.8.2015  08:41

Parádne výkony v lezeni, klobúk dole. Film svižný bez hluchých miest, vtipný, dobre zostrihaný, bez póz a pátosu. Proste vidno, že chalani to vedia, užívajú si to a na nič sa nehrajú. Vzhliadnuté na HalmiFest 2 - Večer outdoorových filmov.

• 31.12.2014  18:15
    Kandidát (2013)

4* som dal vzhladom na nase slovenske filmy. Paradny strih, kamera, dej nestoji, plynie a aj herci hraju (neratam ten team v agenture, to je parodia). A konecne dialogy, v ktorych sa picuje a kurvuje ako v beznom rozhovore nasho naroda.

• 13.11.2014  18:58

Vyborna ironia, ako Vesmirna pechota. Spomenme si nato, ked sa budeme k filmu vracat o 10 rokov. Paradny vizual, fajnovi Ufoni.

• 30.10.2014  17:00

Vynikajuca a vtipna scifi komedia.

• 6.7.2014  20:57
    A-Team (2010)

Genialna parodia na sama seba.

• 20.5.2014  20:57
    Oscar (1991)

Musim sa priznat, ze ked som to videl po prvykrat, bohovsky som sa narehotal. Na druhykrat som sa cudoval, preco.

• 17.5.2014  20:53

Razia Khan: Remember one thing, son. There are only two kinds of people in this world. Good people who do good deeds. And bad people who do bad. That's the only difference in human beings. There's no other difference. Understood? What did you understand? Tell me. Tell me Rizwan Khan: Good people. Bad people. No other difference. Znie to z v dnesnej dobe, ako klise, ci fraza? Vsak znie. A to je ten problem. Po skonceni filmu si clovek o to viac uvedomi, ako daleko sme dostali na ceste k medziludskej apatii.

• 17.5.2014  20:46

Myslim si, ze film je podhodnoteny. Vizualne komiksovo noir zaujimave, herci neirituju ... proste... paci sa mi to. Take filmy mam rad, hoc su B kategorie.

• 8.6.2013  10:15

Dorotu buď radi máte, alebo nie. Ja ju rád mám. Vždy ma mrzí, keď idealistom ako ona, ktorí sa snažia meniť veci, dá realita vechťom jednu poriadnu cez papuľu. A že tá facka Dorotu poriadne zabolí. Bez takých, ako ona by to však nešlo. Sú jej ideály klasickým pohľadom západnej civilizácie na svet, ktorý nepoznáme? Naivita, snaha o integráciu a pochopenie, hľadanie niečoho "vyššieho" a následné vytriezvenie a zmierenie sa? V každom prípade ten jej pohlaď na svet stoji za vypočutie. Som rád, že som ho videl.

• 7.8.2019  22:00

Niektoré zábery parádne! Škoda tých štúdiových.

• 2.11.2018  07:50

3* za zabery z prirody.

• 7.1.2016  15:48

Konečne Sherlock na drogách, ako v knihe. Tak to má byť.

• 14.10.2015  15:56
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Pod kupolou, ktorá hermeticky uzatvára mesto. No vetru to nevadí. Zrejme si prečítam knihu, tú chvália. EDIT: Dobre, po pozretí 2 sérii sa mi to páči. Má to síce svoje muchy (zrejme rozpočet), ale čo nemá. No a kto by sa platonicky nezaľúbil do Rachelle Lefevre, že?

• 29.8.2015  08:13
    Suri (2015)

Mám trochu rozporuplné pocity. Čo sa technického prevedenia týka, opäť vidíme klasickú dobrú prácu P.Barabáša (tentokrát bez pateticky predneseného doprovodného slova Mariána Geišberga). Až na tú prestrelenú minutáž o raftovaní, veď film má byť o kmeni Suri. Problém mám skôr s posolstvom filmu a jeho výpovednou stránkou. Čo sme sa vlastne o Suri dozvedeli? Aké majú zvyky? Pôvod? Organizáciu? Život? V čo veria? Prečo? Na tieto otázky odpovede nedostanete. Namiesto toho sme svedkami až priam fanaticky prehnaného záujmu o jeden z ich obradov. A aké je posolstvo filmu? Prestrihy záberov na tie najhoršie prvky našej západnej civilizácie zrejme v nás majú navodiť pocity viny, či nachádzať paralelu, či poukázať kam smerujeme. Je to prvoplánové, účelové. Západ je ten, ktorý priamo zabíja kmene, akým sú Suri. No západ sú aj takéto výpravy, ktoré ostatným odkrývajú to, čo nám si myslím má zostať utajené, skryté. Musíme všetko vidieť? Priamo alebo nepriamo tým otvárame Pandorinu skrinku. To čo sa v Afrike deje ale nie je len vina západu. Bez lokálnych vlád by to nešlo. Film nehľadá ani jedinú paralelu. Aj keď - mal by? Veď v podstate to je len jeden z mnohých dobre spravených dokumentov z výpravy nás belochov túžiacich za každú cenu spoznať cudzie obývačky.

• 31.1.2015  16:28
    Colette (2013)

Asi je problem vo mne, no nechytilo ma to a s postavami som sa vobec nevedel stotoznit. Napriek tomu davam 3*, pretoze vyprava, hudba a kamera zato stoja.

• 31.12.2014  00:33
    Až do smrti (2007)

Dal by som 4*, ale nebolo by to fer k ostatnym filmom, ktorym som ich dal. Chcel som tym len povedat, ze to bol ozaj vyborne zahrany film Jean-Claude Van Dammom. Cize tie 4 by boli pre neho. A myslim to vazne.

• 17.5.2014  22:43

Spolocnost Disney si vyborne vystrelila sama zo seba. Parada.

<< předchozí 1 2 3