Thailon

okres Košice-okolie

2 body

• 20.9.2015  16:11
    Starý páky (2009)

Preafektované, až som si chvíľami myslel, že je to z Francúzska. A tie scény.

• 29.8.2015  18:09
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Pekne napísaný a prirodzene zahraný seriál gradujúci každým dielom.

• 29.8.2015  08:43

Sledovať takéto lezenie je pre mňa zážitok. Obdivujem to. Filmík priamo k veci, vysvetľujúci, bez príkras a póz. Výborne Rasťo. Vzhliadnuté na HalmiFest 2 - Večer outdoorových filmov.

• 29.8.2015  08:41

Parádne výkony v lezeni, klobúk dole. Film svižný bez hluchých miest, vtipný, dobre zostrihaný, bez póz a pátosu. Proste vidno, že chalani to vedia, užívajú si to a na nič sa nehrajú. Vzhliadnuté na HalmiFest 2 - Večer outdoorových filmov.

• 29.8.2015  08:13
    Suri (2015)

Mám trochu rozporuplné pocity. Čo sa technického prevedenia týka, opäť vidíme klasickú dobrú prácu P.Barabáša (tentokrát bez pateticky predneseného doprovodného slova Mariána Geišberga). Až na tú prestrelenú minutáž o raftovaní, veď film má byť o kmeni Suri. Problém mám skôr s posolstvom filmu a jeho výpovednou stránkou. Čo sme sa vlastne o Suri dozvedeli? Aké majú zvyky? Pôvod? Organizáciu? Život? V čo veria? Prečo? Na tieto otázky odpovede nedostanete. Namiesto toho sme svedkami až priam fanaticky prehnaného záujmu o jeden z ich obradov. A aké je posolstvo filmu? Prestrihy záberov na tie najhoršie prvky našej západnej civilizácie zrejme v nás majú navodiť pocity viny, či nachádzať paralelu, či poukázať kam smerujeme. Je to prvoplánové, účelové. Západ je ten, ktorý priamo zabíja kmene, akým sú Suri. No západ sú aj takéto výpravy, ktoré ostatným odkrývajú to, čo nám si myslím má zostať utajené, skryté. Musíme všetko vidieť? Priamo alebo nepriamo tým otvárame Pandorinu skrinku. To čo sa v Afrike deje ale nie je len vina západu. Bez lokálnych vlád by to nešlo. Film nehľadá ani jedinú paralelu. Aj keď - mal by? Veď v podstate to je len jeden z mnohých dobre spravených dokumentov z výpravy nás belochov túžiacich za každú cenu spoznať cudzie obývačky.

• 25.8.2015  17:28
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Ľahké porno so škótskou výpravou. Paráda.

• 27.2.2015  18:04

KONECNE. Pre mna velmi mile prekvapenie a nevaham s 5* (ano, jednu pridavam, pretoe z nasich koncin). Vtiahlo ma to do deja, vyborna atmosfera, kamera, rezia, strih, scenar. VYBORNE.

• 14.2.2015  17:25

Urcite lepsie ako Twilight.

• 5.2.2015  21:05
    Mamma Mia! (2008)

Pochopim divadelny muzikal. Aj chapem, ze niekoho v dolarovom sneni napadne urobit muzikal filmovy. Ale s tak asexualnym, nevyrazne spievajucim triom zenskych predstaviteliek? Som presvedceny, ze Christine Baranski a Ron Perlman maju spolocne geny.

• 31.1.2015  21:22
    Sex Tape (2014)

Za prvych 25 min je ta 1*.

• 31.1.2015  16:28
    Colette (2013)

Asi je problem vo mne, no nechytilo ma to a s postavami som sa vobec nevedel stotoznit. Napriek tomu davam 3*, pretoze vyprava, hudba a kamera zato stoja.

• 28.1.2015  20:53

Nech vsetci sulozia so vsetkymi. A ak su si nie isty so svadbou, nech vyhladaju neznameho impotenta, ten ich pretiahne a vsetko bude fajn. Najlepsie takeho, co si dal ich babicku a aj mamicku. Len nech potom nemaju svadbu a nehraju sa na romantiku. Lebo svadba ich neochrani pred tym blbym pocitom, ze su defacto k...y. Kriste, ako ma toto vytaca. Hviezdicky davam za Aniston.

• 13.1.2015  21:36
    Experiment (2010)

Tak zly vyber hercov som davno nevidel :( skoda, ze aj napriek jasnym udalostiam sa nedokazali vyhrat s psychologiou postav a pridavaju nasilie, ktore sa nestalo.

• 31.12.2014  18:15
    Kandidát (2013)

4* som dal vzhladom na nase slovenske filmy. Paradny strih, kamera, dej nestoji, plynie a aj herci hraju (neratam ten team v agenture, to je parodia). A konecne dialogy, v ktorych sa picuje a kurvuje ako v beznom rozhovore nasho naroda.

• 31.12.2014  00:33
    Až do smrti (2007)

Dal by som 4*, ale nebolo by to fer k ostatnym filmom, ktorym som ich dal. Chcel som tym len povedat, ze to bol ozaj vyborne zahrany film Jean-Claude Van Dammom. Cize tie 4 by boli pre neho. A myslim to vazne.

• 26.12.2014  23:40
    Zpověď americké nevěsty (TV film) (2005)

Vzdy ma fascinovalo, ako nezmyselne niekto vie minut vela penazi na nic. Ako ja na jogurty, co sa mi pokazia. Tiez nechapem, preco to robim.

• 26.12.2014  20:54

Technicky a vypravne paradne, no ten scenar to zabil. Chybal humor, nadhlad a to nieco, co z rozpravky nas tak pritahuje. A ta Celeste to malo byt co? Vyhrala daku sutaz vyrobku z Panelaku?

• 25.12.2014  23:08
    Netvor (2011)

V jednom mali pravdu, pekni ludia to maju v zivote lahsie. Ostatne je idealizmus. Dokonali ludia, ako hlavna slecna, neexistuju. Bohuzial.

• 22.12.2014  20:48
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Bola doba, ked bratia vedeli tocit rozpravky. Alebo som uz az moc stary a vsetko straca to detske caro.

• 2.12.2014  19:10

Ja viem, lyrika sa tazko chape. Genialne dielo 5*.

• 13.11.2014  18:58

Vyborna ironia, ako Vesmirna pechota. Spomenme si nato, ked sa budeme k filmu vracat o 10 rokov. Paradny vizual, fajnovi Ufoni.

• 30.10.2014  17:00

Vynikajuca a vtipna scifi komedia.

• 30.10.2014  16:55

1* za kusky, ktore v inak po vsetkych strankach debilnom filme Jackie stvaral.

• 25.10.2014  08:15

Za 10 rokov ludia stratia to, co im za tie tisicrocia dala evolucia - logicke a strategicke myslenie. Na druhej strane opiciam tych 10 rokov staci nato, aby to ziskali. A tak je zrejme, co by sa malo v tretom diele stat. Pretoze ak budu ludia jednat tak nezmyselne, ako jednaju, ine si zrejme nezasluzia.

• 18.9.2014  20:41
    Andrea za hranicou (TV seriál) (2014)

Priznam sa, ze hviezdicku som dal len preto, ze Andrea pekne vyzera. Je to povrchne a sovinisticke, viem. Nerozumiem, co je temou dokumentu. Dievca z dediny pride do kulturne a tradiciami totalne odlisneho sveta a caka, ze najde obraz sveta kompatibilny so svojou dobrou, europskou, domacou dedinkou a ono to tak nie je? To je ta tema? To si mohla pozriet fotografie na internete. Dnes, v roku 2014, uz nie je "exoticke", ze niekto papa hmyz, ci psa. Som sklamany. 19.02.2015 "20 - Sme v stredoamerickej krajine Honduras." Neurotickejsiu zensku som fakt nevidel, beriem hviezdicku. Klobuk dole pred kameramanom, ze ju niekde z clna nezhodil.

• 13.7.2014  00:46

Neuveritelne povrchny a hlupy film. Pevne dufam, ze neexistuje zena, ktora by v tom hladala nieco viac, ako tichu zavist zo satniku Carrie a jej zarobkovej cinnosti. Tu 1* davam za, zrejme, pekny luxus.

• 6.7.2014  20:57
    A-Team (2010)

Genialna parodia na sama seba.

• 20.5.2014  20:57
    Oscar (1991)

Musim sa priznat, ze ked som to videl po prvykrat, bohovsky som sa narehotal. Na druhykrat som sa cudoval, preco.

• 18.5.2014  21:05

No, kym si nechceli dat trpaslici snezny grupak, bolo to tak na 2*. Vo vseobecnosti taky nepodareny ani horor ani rozpravka. Sigourney Weaver tomu tu jednu * pridava. Takze 2.

• 17.5.2014  22:43

Spolocnost Disney si vyborne vystrelila sama zo seba. Parada.