Vítejte v KLDR! (2008)

Těžko hodnotitelný dokument. Téma obrovsky zajímavé, ale omezené možností tohoto dokumentu ho zdaleka nemohou vyčerpat - leda lehce nastínit tušením toho co natočeno není... Pokud mohu doporučit tak víc informcí se o KLDR člověk dozví např. z komiksové knihy Pchjongjang kanaďana Guy Deglise (česky BBart) nebo Pchjongjangská akvária od uprchlého severorejce Kang Čchol-hwana (česky FRA). V tomhle dokumentu se člověk víc dozví o překvapivě naivních českých turistech, než o severní koree. Ale nakonec natočit dokument o zájezdu do KLDR je přeci něco jiného než dokument o KLDR a jako takový je rozhodně dobrý.

Cesta (2009)

Knížku jsem četl a díky tomu mě film nijak nepřekvapil - leda doslovností a věrností předloze. Tedy přidávám se k již vyslovenému - kvalitní ale zbytečný (ačkoli si asi na sebe film vydělá a tím je ospravedlnitelný, ale pro mě moc ne)

Gomora (2008)

mě se film líbil především pro jeho způsob vyprávění - absence jedné příběhové linky nebyla na škodu, naopak takováhle freska myslím lépe dokáže ilustrovat realitu. Chtěl bych takhle vidět víc filmů, kolikrát si spíš říkám, že přes snahu zachovat příběh je vyprávění nepravděpodobné a křečovité. A ani by nemuseli být o mafii.

Hlad (2008)

Debut výborného britského současného umělce (turner prize1999, venize biennale 09). Kromě silného příběhu mě zvlášť zaujal způsob jakým byl film natočen - bez hudby a až na dlouhý rozhovor uprostřed filmu téměř bezeslov, kamera sleduje v klidu dění a často se zaměří jen na nějaký detail či jednu osobu. I díky tomu film působí velice "silně". Osobně jsem velice zvědav na jeho další filmový počin.

Útěk do divočiny (2007)

Příběh sebestředného idealisty, který se snaží poznat "pravdu" všemu a všem navzdory. Vlastně by mě zajímalo jak by žil dál, kdyby to dopadlo jinak. Takhle zůstává jen tragédie mladého romantika - idealismus bez zkušenosti. A přestože to bylo poněkud nepravděpdobně zidealizované nabízel film rozhodně materiál k zamyšlení.

Nestyda (2008)

Klišé na klišé. Hořko-slano-sladko-kyselá tragikomedie o životě jaký je. Předvídatelný český film aneb na to se nedá koukat... No, asi nejsem cílová skupina.)

Apocalypto (2006)

Sugestivní film, který má celou dobu neuvěřitelné tempo. Skvělá alegorie s překvapivým koncem.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

zklamání, až příliš nepravděpodobností. navíc chvíli vypadal jako Bolek Polívka což mu na věrohodnosti taky nepřidalo.