Last Cinderella (2013) (seriál)

Po pravdě řečeno jsem po zkouknutí prvního dílu měla pocit, že už mám úplně jasno v tom jak to celý popadne. V průběhu seriálu to ale vypadalo, že scénaristi svůj záměr neustále měněj, takže nakonec divák i během posledního dílu neví, koho si hlavní hrdinka nakonec vybere. Stejně jako Zíza jsem neměla favorita a bylo mi celkem jedno, kdo vyhraje, protože mi byli sympatičtí oba hrdinové. Trio kamarádek mi silně připomínalo Sex and the City - ano i sex tu je a i se o něm mluví, ale pořád je vidět, že se jedná o asijskou tvorbu, takže je to takové decentní.

Mrtví a neklidní (2013)

Netradiční romance - podle tradičního Shakespeara. Při scéně na balkoně jsem si úplně představila renesanční Veronu a najednou mi došlo, jak pasují ty jména - to byl velmi příjemný odkaz na klasiku=) Pár vyloženě světových hlášek a vtipných scén, ale vyloženě komedie to není... a vůbec to nevadilo. Když můžou být romantičtí gay upíři, tak proč ne emo zombíci;) Hlavní hrdina je děsnej sympoš - a to i na začátku, když je pomalej primitivní zombík;)

Let’s Dance: Revolution (2012)

Zápletka hrozná, dialogy hrozný a vůbec celkově facepalm neslézá z obličeje. Ale hudba a choreografie bomba, skvělá vizuální podívaná, a navíc je těch tanců víc jak předtím. Kdyby film osekali jen na ty jejich flashmoby, tak je to na 100%. Takhle bohužel musí člověk trpět skrz trapná klišé příběhu.

Červená světla (2012)

Zápletka je fájn, herci jsou fájn, je tam napětí, má to spád... a přesto to nenadchne.

Rich Man, Poor Woman in New York (2012) (TV film)

Jakožto velký fanda seriálu jsem na tento speciál byla dost natěšená a nezklamal. Točí se to okolo rozšíření Personal file, kde pochopitelně nastávaj komplikace a úžasný Hyuga Tohru z toho jako vždy brilantně vybruslí. Makoto přijede do Japonska a vzhledem k tomu, že nemá kde přespat, tak se nastěhuje na pár dní k Tohru a tam to začne skřípat, protože Tohru je naprosto nepřizpůsobený k soužití s kýmkoli;) Speciál se drží ve stejném duchu jako seriál, celou dobu jsem se přiblble usmívala a ke konci se nadšeně popotáhla. Doufám, že zvážej další řadu... nebo alespoň víc speciálů=)

Srbský film (2010)

Koukla jsem se na to čistě ze zvědavosti, co může být ještě odpornější než odporné a strašnější než strašné. No, co můžu říct, masakr! Masakr, který, si říkám, že je vlastně lepší nevidět. [SPOILER]. Doopravdy mě dostala jen ta scéna s porodem, čekala jsem, že tou obětí bude matka, a celá jsem se osypala, když jsem uviděla, co tam naznačují. Zbytek byl mrazivě nechutný, ale předvídatelný.. no možná až na to oko, to jsem se té absurditě i zasmála. [SPOILER] Na druhou stranu si myslím, že u mě ten film docílil přesně toho, co bylo záměrem. Nenudila jsem se, byla po celou dobu napjatá a nakonec zůstala znechucená, vygumovaná a šokovaná. Teď už jen řešit dilemma, zda tomu dát plný počet, protože mě to tak dostalo, nebo odpad, v podstatě ze stejného důvodu.

Hakuóki: Šinsengumi kitan (2010) (seriál)

Jak už tu psali jiní: spousta bišíků a jedna blbka;) Postava Chizuru je vskutku otravná, neustále všude bezúčelově leze, aniž by někde k něčemu byla, ale za to má po ruce vždycky nějaký živý štít, který se pro ni obětuje. Ale kluci jsou fájn, nerozčilují a hezky se na ně dívá. Romantická notka je velmi vzácná, ale ve druhé řadě se to zlepšuje, takže se člověk nakonec něčeho málo dočká;)

Kotóra-san (2013) (seriál)

Seriál by se měl jmenovat "vytrollíme Kotouru". Kotoura je 15ctiletá dívka, která lidem čte myšlenky a tak není lepšího způsobu jak si z ní udělat srandu, než myslet na něco ehm..;) a pak pozorovat její vtipné reakce. První díl je vážnější, ale pak se to odlehčuje a každý díl nese příjemnou atmosféru a notnou dávku humoru. Občas se to zdá být primitivnější, ale celkově potěší. Po 7 dílech 4*.

Agiwa na (2008)

Milé a vtipné. Speciální hvězdička za dítko, který bylo neuvěřitelně roztomilé - ta kukadla awwww.

Gaeineui chwihyang (2010) (seriál)

Lee Min-ho jsem chtěla celou dobu svléknout. Ne protože bych z něj byla paf (i když to taky), ale protože jsem se nemohla dívat na ty jeho véčkové hluboké výstřihy, úplé kalhoty a k tomu ty jeho cvičky, nebo co to je. Jenže oni ho takhle oblékaj ve všech seriálech (zlatý Faith - tam musel nosit středověké tuniky)