V hlavní roli já (2008)

Místy nedotažené, přeskočené pasáže, které by se mohly více rozvinout .... Dávám 3 a 3/4

Pohřben zaživa (1990) (TV film) odpad!

Tak, toto musím ohodnotit slovíčkem "odpad". Tolik nelogičností (za osm hodin předělá barák na bludiště) a hrozným naivních dialogů, nedivím se, že to je TV film a ne film do kin ... Nezaslouží si to, podle mého názoru, víc, než * a na to jsem se necítil hlavně kvůli stupidním závěrům. Naprosto příšerné

Hořký měsíc (1992)

Úžasné, krásně zapletené a skvěle postupně se rozuzlující ...

12 opic (1995)

Nejdřív maglajs na entou, ale pak to dává smysl. Ještě po prvních patnácti minutách jsem si myslel, že to bude další střelený americký tuctový přihlouplý film, ale nakonec fakt slušná podívaná. Nevěděl jsem, zda 4 nebo 5, ale nakonec si to snímek zaslouží

Vrať se do hrobu! (1989)

Dávám plný počet. Tato komedie se v lecčem vymyká ze stereotypu běžných českých komediích (včetně těch novodobých, na socialismus narážejících). Krásné hlášky, skvělý výkon M. Šteindlera, absurdní situace, které nepotřebují komentář a rozmazávání. Jediné, a to je často ve všech filmech té doby, je (např. ve třídě skoro vždy při scénách, kdy se má zbytek třídy smát) smích zbytku třídy jednotlivci, kde se všichni smějí tak nějak moc afektovaně, smích jakoby nenavazuje na to, co se odehraje, ale smích je tak nějak nucený ... něco jako "přirozený" smích publika při natáčení cédéčka pro některé komiky. Neprávem opomíjená a jedinečná komedie, ve které není škodolibá ironie, ale nenucená souhra okolností, která vyvolává úsměv * * * * *

Na dno vášně (1997)

Mé hodnocení je 4,5 hvězdičky. Protože na pět se mi to nezdá, a čtyři je málo. Skvělý milostný pětiúhelník. Poklidný film, mezi jehož silné stránky patří lidské vztahy a láska. Mezi slabší (je jich málo) třeba někdy nevěrohodnost každopádně super

Chuť melounů (2005)

Příběh zajímavý, lehký, nevýrazný, bez pointy, spíš umělecky laděný. Dost otevřené sexuální scény, ve které se někdy objevuje meloun. Poslední scéna s mrtvou ženou mi přijde dost nechutná. Co naopak se mi MOC líbilo, byla kamera a její záběry, které umocňují požitek z filmu. Dal bych čtyři hvězdičky, ale nějak mi tam něco chybělo. Trošku konkrétnější děj, možná. Každopádně bych hodnotil 3,5, ale to zde na výběr není

20 let poté (2008) odpad!

Tak takový film je synonymum pro slovo ODPAD. Něco tak hloupého, nudného, zdlouhavého jsem ještě neviděl. Já jsem tušil (a je to opravdu hodně poznat), že to bude brak už po deseti vteřinách. Žádný úvod, žádný komentář před filmem, co se stalo, jaký druh tragédie. Jedná se o poválečné období po použití jaderných zbraní, přesto jsem lidé venku, chodí se tam neustále bez obleku, nosí se předměty do chýší/krytů (většinou obyčejný sklep domu, nechápu, co je to za ochranu). Z nějakého nespecifikovaného důvodu (možná mi v té nudě utekl, rptoože jsem marně čekal, až se něco stane, ale nestalo se, film začal a začátek pokračoval až do konce, nic se nestalo) jsem nepostřehl, proč se hrdinové chtějí dostat tam, kam chtějí, rpoč je někdo z nějaké pevnosti chce zničit a získat dítě, které má porodit jedna žena, která s hlavními hrdiny jde tam, kam se všichni snaží dostat :-)) Podotýkám, že se všichni pohybují pěšky nebo polorozpadlým Fordem Ranger bez obleků (ta těhotná také) po povrchu zasaženém radiací. Stačí se podívat na Černobyl po dvaceti letech, jak skvěle se tam všude prochází bez obleků, to by se vám dozimetr nedozvonil. Takhel si představuji doslova brak a myslím, že směle může konkurovat nejhoršímu filmu všech dob, co jsem kdy viděl: duch podzemí. Stojí za shlédnutí, abyste viděli, co je možné natočit ... ale varuji, bude to nudný večer

Automat na lásku (2000)

Film se mi moc líbil. Skvěle předvedené, jak hlavního hrdinu všechny ženy svých nových kámošů šuk*jí :D A až na trošku studenější podání super. Porovnal bych to trošku s Miluj mě, prosím, kde to bylo více o fintách a záludnostech, ale také víc napínavější, kdežto zde to moc děj nemělo, nic nikam nesměřovalo. Zato je tento film takový přirozenější. A hlavně je zde vidět, jak plamen touhy spálí v jednom okamžiku všechna předsevzetí (těžko říct, zda to v reálu je do této míry možné). Já dávám ****