Do naha! (1997)

Nádhera. Jednoduchý, vtipný, opravdový, trochu hořký... Ale všeho přiměřeně. Normální lidi jak to známe ze života žádný nafintěný figuríny co spadli z měsíce. Sám jsem před lety absolvoval podobnou akci v Bechyni s Keramickou Pivní Perutí (i když to bylo jenom takové bláznivé předtančení) a musím říct že ty pocity hlavních postav vystihl Peter Cattaneo perfektně. No a Robert Carlyle má u mně předplaceno už z 51. státu. Bez speciálních efektů bez jediné mrtvoly a přesto... (nebo spíš právě proto). Po zemi jsem se neválel (moc) ;) ale velice příjemně jsem se pobavil.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Výborných úvodních 30 sekund s tučňáky. Pak jen stačí vydržet další hodinu a půl a pak je to už zase dobrý. Heslo "Láska překoná všechny rozdíly" mi v případě Žirafy a Hrocha přijde jako dost velká zvrácenost. Štítek Komedie platí prvních 30 vteřin než začne samotný film. Pak je komedie snad jen samotné použití tohoto přívlastku. Já si ho zařadil jinam. Je obrovská škoda že tvůrci naprosto ignorovali dvě témata která se přímo vybízela. Zobrazení přírody tak jak to v ní funguje. (Respektive s tímto tématem zacházeli stejně jako český Bulvár. Použili střípky co se hodili, totálně je překroutili a všechno smíchali s neskutečným balastem aby vznikl průjem. Co do pevnosti konstrukce příběhu i toho ostatního.) Už tam snad chybělo jen to, aby hodná antilopa sežrala zlého lva. ALE!!! Bylo zde již od počátku naběhnuto na téma které jsem jinde neviděl a rozhodně by nebylo od věci ho rozvinout. A sice o mezeru ve výchově a v životě (jakkoliv za to rodiče mohli nebo ne.) A tak jsem to taky spočátku chápal. Nejsem si jistý že to umím napsat aby to bylo pochopitelné ;) Takže souhrnem. Příběh -Ten jsem nepostřehl, snad až na hoooodně slabý odvar toho že lidi jen pro své pohodlí zničí na co přijdou. Animace -Sorry Pixar Je Pixar. Citelně tu chybí mimika, která není ani podpořena zvukem. Zvuk -Desetiletý děcko doma v kompu udělá lepší. Jak jsem na to přišel? Dabování jsem již zmínil, ale především to postrádalo atmosféru. Uvedu příklad. Shrek 2. na rozdíl od prvního ho moc nemusím. Ale je to přes splácaný příběh naprosto profesionálně odvedená práce. Příklad. Když Shrek s Fionou přijedou na zámek "jásající dav" Vystoupí "dav ztichne a je slišet jen plácnutí ptáčka o zeď, a s ozvěnou v pozadí zapláče děcko" Defacto ani nepotřebujete video stopu. ;) Jedna hvězdička tučňákům za prvních 30 sekund před filmem. PS. Jak to že tu dementní babku neroztrhal na cucky a nesežral lev, nebo v zásadě jakékoliv jiné zvíře. To by byl HAPPY END. ;)