Svět podle Prota (2001)

Nejsem fanoušek Sci-Fi ale tenhle film mě opravdu dostal. Je zajímavé, že ve skutečnosti ani na konci nevíme jestli Prot mluvil pravdu nebo šlo jen o zavádějící shodu náhod. Jinak Spacey má bezesporu talent na tento typ rolí o tom žádná...

Requiem za sen (2000)

Zatraceně sem litoval toho, že sem se k tomuto filmu nedokopal dřív. Darren Aronofsky přináší naprosto syrový pohled do světa drogové problematiky. On je vůbec mistr režie a umí tlačit na pilu. Atmosféra filmu je tíživá a tempo strhující- konec mě naprosto rozsekl a je to úplně něco jiného než Trainspotting.

Psycho (1960)

Ve filmu Psycho a vůbec ve filmech od pana Hitchcocka je vidět kus poctivé filmařiny. Pan Hitchcock byl perfekcionista a odrazilo se to ve všech jeho filmech. Dalo by se říct , že Psycho není na dnešní horovou scénu příliš aktuální , vzhledem k tomu , že se dnešní horory ubraly spíš cestou propracovaných vizualizací a lekavých scén. Na druhou stranu Psycho je a stále bude kusem poctivé filmařiny , která se nikdy neztratí .

RocknRolla (2008)

Klasický Guy Ritchie- scénář jako přes kopírák a jeho typický podpis na tomto filmu je nepopíratelný. Samozřejmě, že to baví ale pro mě už delší dobu vůbec nic nového a překvapujícího.

Trainspotting (1996)

Prostě kulťák. Není co vytknout- skvělé herecké výkony podtrhuje snad jen stejně dobrý výběr hudby. Trainspotting nám dává svým vlastním způsobem pohled na drogovou problematiku. Ostatně jak je řečeno i ve filmu, většina lidí chápe tento styl života jako jedno velké utrpení ale vůbec nevidí to pozadí a tu rozkoš pro kterou to lidi dělají. Je to zvláštní paradox... Vůbec určité kontrasty protínají celý tento film - scéna s muzikou od Lou Reed kdy se Renton propadá spolu s červeným kobercem do podlahy vypadá jako naprostá pohoda a idilka až by mu mohl člověk závidět a naproti tomu opak Tommyho, který se propadl jako člověk na nejnižší úroveň- špína, hnus, AIDS a samota...Jak sem už řekl- Trainspotting bere a ukazuje drogovou problematiku taková jaká je- nepopírá rozkoš ale přináší i ty stinné stránky. Jediný film, který by mu mohl v této tématice konkurovat je Requiem za sen a to právě díky své surovosti s jakou je podaný.