• Romantický

Zápisník jedné lásky (2004)

Ryan Gosling a k tomu Rachel McAdams... nelze hodnotit jinak. "I wrote you 365 letters. I wrote you every day for a year... It wasn't over, it still isn't over." Jo, je to limonádička, ale strašně příjemná a já tenhle film fakt miluju. 90 %

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Film co mě vždycky rozbrečí, ať se snažím sebevíc. Výborně vybraní herci - mrcha Sarah Michelle, naivní a roztomilá Reese a hajzlík Ryan. Ani po 13ti letech neztratil svoje kouzlo a Bitter sweet symphony už s ním mám navždy spojenou. Závěrečná scéna je dokonalá! Skvělý soundtrack.

Ženy sobě (2011) odpad!

Dlouho jsem neviděla něco tak stupidního (s poměrně vysokým hodnocením) a to mám tyhle typy komedií ráda. Délka filmu šílená, vtip byl nevím kde (troufám si říct, že tam vůbec žádný nebyl) a nominace na Oscara? Absolutně nechápu... Ty ženský se prostě chovaly jako krávy.

Doteky osudu (2012) (seriál)

Po pilotu to bylo za 5*, po dalších 2 dílech jen za 3* a na další díly už bohužel nemám sílu koukat. "Osudové setkávání" různých lidí je sice fajn, ale rozhodně to pro mě není v seriálu to hlavní a po několika epizodách jako přes kopírák už mě to nebaví.

Famílie (2010) (seriál)

Tenhle seriál naprosto zbožňuju! Pět sérií venku a pořád mě to baví

Jeden den (2011)

Ne, mě to prostě nebavilo... přiznávám, že jsem zvládla jen polovinu a pak jsem to vypnula. Nuda a neustálé koukání na hodiny totiž značí, že u mě film prostě nemá šanci.

Taneční akademie (2010) (seriál)

Tenhle seriál je super :) Oproti americkým seriálům je tenhle australský příjemná změna, herci jsou dobře zvolení a umí fakt skvěle tancovat. První díly jsou docela nuda, ale chce to chvilku vydržet a pak jde kvalita nahoru.

Život po životě (2010)

Tematika víc než zajímavá, mrazivý začátek filmu a neschopnost odtrhnout oči... tak vypadala první polovina. Bohužel postupem času začal film nudit a byl zbytečně natahovaný. Škoda, byl v něm velký potenciál, ale zůstal tak nějak nepropracovaný. Clinta mám opravdu ráda, ale tenhle snímek patří k tomu horšímu výběru. Ovšem velký plus za Matta Damona! Hrál skvěle. Pasáže s Cécile mě ke konci už vůbec nebavily.

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

wow. Po shlédnutí můžu říct jen jedno - úžasný film - a obrovská deprese. Michelle a Ryan jsou spolu neuvěřitelní. O to těžší je sledovat, jak moc je láska prchavá. Každodenní život, drsná realita.

S čerty nejsou žerty (1984)

"Na myšlení jsme tady my..." "No ty rozhodně né, Drápale!" Tahle pohádka má všechno - peklo, čerty, kteří opravdu vypadají jako čerti, dokonalého lucifera v podání Karla Heřmánka a zlou Dorotu Máchalovou. Společně s Popelkou ozdoba Vánoc. Žádné peklo už nikdy nebylo tak pekelné a nevím o žádné čertovské pohádce, která by téhle sahala aspoň po kotníky. Jako bonus mladý Máchal/Vladimír Dlouhý a Vraník. Chybu nemá ani správce ze zámku a hlavně kaprál! "Jak to? Tohle nikam nevede! Krucinál himl laudon donrvetr. Máchale, pamatuj si, tebe čeká šibenice! Sak na ryby, pytel na raky!... Jé, já si zlomil šavli!"