Mezi vlky (2011)

Už jen hlas Liama Neesona stačí na navození hutné atmosféry. Když k výborné atmosféře přidáte ještě intenzivní akční survivor thriller se sympatickými postavami a pěkně děsivými vlky, máte zaručenou pořádnou jízku, kde je Liam drsnější než Chuck Norris ve všech jeho filmech dohromady.

Avengers (2012)

Od začátku to byla jistota. Jak v kvalitě, tak i v tržbách. Málokdo ale čekal takový megahit v obou ohledech. To, že mají miliardu jen za deset dní mluví samo za sebe a snad ani nechci vidět, kde to skončí... vlastně chci! A sakra hodně, protože jsem z kina vycházel naprosto nadšen. Viděl jsem všechny přechozí filmy z produkce Marvelu, které mají něco společného s Avengers a ani všechny dohromady nesahají tomuto snímku ani po kotníky. Od dialogů přes akci až k speciálním efektům je to prostě špička. Jeden z nejlepších filmů spadající do kategorie "hovadina u které jen vypnete mozek a užíváte si". Jinak tady by se Michael Bay měl učit!

Kronika (2012)

Za málo peněz hodně muziky. Výborný sci-fi thriller, který dokáže člověka vtáhnout svojí atmosférou jako žádný jiný. Schopnosti využité na maximum, kamera, která dodává celému zážitku na autentičnosti a trojice, na takovýto film, sympatických (ne)přátel.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Directed by Michael Bay... Nechce se mi vůbec věřit, že tohle vypustil můj oblíbenec. Hodina a půl ubíjející nudy a rozvleklého děje, který občas ztrácí na důležitosti a člověk se radši věnuje Sherlockovým převlekům. Jenže ani ten nedokáže se svým věrným přítelem utáhnout celý film sám, i když se snaží. Naomi Repace je tu jen aby se tu někdo s ústřední dvojicí objevil na plátně. Film je postavení na soupeření Holmese s Moriartym, které mě ani na chvíli nezaujalo. Moriarty je nezajímavý, nevýrazný a hlavně na měl není vůbec vidět jeho genialita, nebo to, že by měl být Holmesův úhlavní nepřítel. Naštěstí závěr filmu už diváka dokáže probudit a alespoň poslední půlhodinka bude bavit. Na rozdíl od výborné jedničky, která měla spoustu nových nápadů a nenudila, je její pokračování jen nudná slabota. Guy by si měl vzít k ruce tvůrce televizního Sherlocka, jestli bude dělat pokračování, jinak to snad ani nemůže dopadnou dobře. Stěží za 3*.

Auta 2 (2011)

Pixar sice bloudí v kruzích a jejich tvorba za pár posledních let není zrovna dvakrát originální, avšak pořád odvádějí velmi kvalitní práci, kterou by jim ostatní studia mohla závidět. Dvojku Aut jsem si užil. Sice otravný burák a ne zrovna originální nápady dělají z tohoto filmu asi to nejslabší od mistrů z Pixaru, ale i tak zde najdeme několik věcí, které stojí za zmínku. Zasazení do Evropy a vůbec odloučení se od amerického venkova mi sedlo náramně. Od vesničky se třemi domy k neonově zářícímu Tokiu, nebo nádhernému městečku v Itálii. Asi největším kladem tu jsou samotné závod, které jsou brilantně natočené a dají zavzpomínat na nejvypjatější momenty v závodech formule 1. Třešničkou na dortu budiž tajný agent s krásným anglickým přízvukem od Michaela Cainea. Objektivně film za moc nestojí, ale koho trochu zajímají závody, zná slavné závodníky a libuje si v poznávání modelů aut na ulici, ten bude spokojen a já jsem spokojen byl.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Překrásný snímek. Pan Scorsese dal vzniknout filmu, jenž oslavuje film jako takový a diváka zahřeje u srdce a pohladí na duši. Pocta filmům, filmařům, hercům a filmovým divákům, kteří jaksi na tento film zanevřeli.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Fincher znovu dokázal svou velkolepost. S látkou, která jde zfilmovat velice složitě, si poradil na výbornou. Kniha je vynikající, do detailů propracovaná detektivka, která má přes 500 stran a tak nikdo nemohl čekat že se podaří do filmu procpat všechno. Naštěstí Fincher a jeho perfekcionismus je záruka vysoké kvality a to se taky potvrdilo. Samozřejmě mnoho věcí ve filmu chybí, ale to je daň za snesitelnou délku filmu, která by musela být tak pět hodin, aby obsáhla všechno. Proto se taky lidé neznalí předlohy mohou celkem ztrácet, protože co je v knize rozvedeno na celou kapitolu, Fincher zvládne za jeden střih. Proto musíte všem postavám, stopám a dialogům věnovat zvýšenou pozornost, jinak hrozí, že se v komplikovaném příběhu zamotáte. Film je to tedy podlle mého názoru skvělý, i když za to může hlavně asi knižní předloha, ale asi je škoda, že se Fincher bude další roky věnovat přímočaré (ale skvělé) detektivce, když by se mohl věnovat jiným tématům, které by mu asi svědčily asi více. Každopádně jestli se Fincher rozhodne pokračovat v dalších dílech, tak se na ně těším.

Ocelová pěst (2011)

Jeden z nejpříjemnějších filmů posledních let. Sice jde jen o box s roboty, ale jednak je to skvělá a zábavná podívaná a hlavně nikdy nenudí hluchými místy nebo přílišnou stupiditou. Navíc si Jacknam roli očividně užíval. Zasloužené čtyři hvězdy.

Den zrady (2011)

V podstatě jsem do poslední chvíle pořád netušil, kromě stručného obsahu, o čem vlastně tenhle film je, ale o to více jsem se na něj těšil. Musím asi nejdřív přiznat, že tenhle styl filmů mám rád hodně a ještě když v něm účinkují herci jako Clooney, Gosling nebo Giamatti, tak to mé natěšení ještě navýšilo. Podle mého hodnocení je vidět, že mi film nakonec zatraceně líbil. Proč? Clooneyho režie je precizní a bezchybná, děj komplikovaný, ale nenudí ani na chvíli, hudba podmanivá a herecké výkony dokonalé. Už jsem psal, že Gosling je pro mne herec roku a nejzajímavější člověk v Hollywoodu. Tady mě jen v tomto tvrzení utvrdil a byl znovu perfektní, čímž nechci shazovat výkony ostatních herců, které byli také vynikající, ale Gosling prostě ční nad všemi a dost výrazně. Pět hvězd si možná film sám o sobě nezaslouží, ale jak už jsem psal, tak mám podobné filmy rád a tenhle je obzvlášť dobře udělaný.

Tintinova dobrodružství (2011)

Podobně nadšen jsem z kina dlouho neodcházel. Spielberg se nezapře a spolu s úžasnou animací, krásnou hudbou a fantastickou kamerou vypráví příběh, který sice je pohádkový, ale líbit se bude nejen dětem. Dojmy jsou tedy jednoznačně pozitivní a film se velice líbil rodičům i mladšímu bratrovi, což svědčí o jeho kvalitách.