• Fantasy

Vrána (1994)

Nádherný převod komiksu na plátno, smutný a silný příběh vyprávěný neotřelým a nenuceným způsobem. Atmosféra z filmu přímo dýchá, Brandon Lee je jako komiksově nadpřirozeně schopná a přesto zranitelná postava vynikající. Michael Wincott nikoho jiného než padoucha hrát nemůže, o to lépe má však tuto roli na všechny způsoby zvládnutou.

Schindlerův seznam (1993)

Poprvé jsem film viděl záhy po jeho uvedení do českých kin. I když tehdy mi bylo třináct nebo čtrnáct, ty více než tři hodiny jsem zíral na plátno a poprvé začal chápat druhou světovou válku jinak než jako zajímavou statistiku a přehlídku krásných bojových letadel. Ale teprve teď, když jsem v pětadvaceti film viděl v televizi podruhé, chápu všechny odkazy filmu i hlavní poselství. Schindlerův seznam je určitě Spielbergovo vrcholné dílo, stejně tak mi ve svých rolích přijdou velmi dobří snad všichni herci – vyšinutý poloďábel Ralph Fiennes, uvěřitelně se měnící Liam Neeson a především naprosto vynikající Ben Kingsley jako skromný, moudrý a dobrosrdečný židovský účetní.