Millerovi na tripu (2013)

Skvělá komedie, která být o nějakých 15 minut kratší, tak nemá vadu na kráse. 80%

Útok na Bílý dům (2013)

První polovinu filmu jsem si říkal, že snad nesleduju Emmericha, ale nějakýho Greengrasse, takže jsem celkem slintal blahem. Jenže v druhé půlce musel prostě Emmerich dostát své pověsti bláznivého režiséra, tak nám namíchal (tradičně) směsici přepálených a hloupých blockbuster klišé. Škoda, rád bych hodnotil výš, ale to bych musel být matka Tereza, abych mu tu druhou půlku odpustil. 60%

Oculus (2013)

Excelentní horor téměř po všech stránkách, snad jen to vysvětlení - co a proč - mi tam chybělo a ten konec byl na můj vkus až moc rychle useknutý. Jinak ale paráda a v tomto roce zatím jednoznačně nejlepší duchařina bez problému srovnatelná s poslední Wanovými kousky. Za mě jasných 80%

V bolestech (2013)

No popravdě jsem doufal, že uvidím podobnou nezávislou bombu jako byla Kronika. Bohužel jsem spíš zklamanej než nadšenej. Sice to začalo fantasticky, kluci vyrazili na trip po světě, jenže užili si jen Barcelony. Když přejeli do Paříže, a to máme asi 10. minutu filmu, tak tam jednoho z nich nakazila fešná frančeska a bylo po srandě. Následovalo pak 70 minut nesmyslného chování a nepříliš zajímavé akce. Podle mě to režisér nemyslel špatně, ale nedokázal to uchopit. Já osobně bych dal tak 25 minut cestování a nakazit bych ho nechal až někde v Thajsku. Přeměnu bych udělal kompletní a né, že když je najezenej vypadá normálně jako zdravý chlap a když má hlad tak jak zombík zkříženej s orangutanem. Jednoduše nová Kronika se nekoná, ač měl rejža z počátku dobrý nápad, jen tomu chybělo to převedení do praxe a samozřejmě na konci to chtělo víc přitlačit na pilu. 50%

Cheap Thrills (2013)

Pro mě osobně obrovské překvapení, které bych rozhodně nezařadil mezi komedie. Podle mě je to úplně vážný film, který trefně naráží na současnou problematiku nezaměstnanosti a nutnosti peněz. Všem fandům minimalistických thrillerů doporučuju. 90%

Odsouzení (2010)

Okamžitě po dokoukání jsem měl z tohoto filmu 4-hvězdičkový pocit. Dnes (den na to) mám ale problém si vybavit nějakou scénu, vlastně jediné, co mě zaujalo je námět dle skutečného příběhu. Jeho zpracování mi však přijde z odstupem času dost krkolomné a hlavně nudné. Navíc soundtrack je taky nepovedený. Herecky a námětově se však jedná o dobrý film, ty 3 hvězdy jsou zasloužené.

Maturita duchů (2012)

Obrovské a strašně milé překvápko ze Španělska. 80%

Ledová archa (2013)

Po první hodině filmu jsem měl sto chutí to vypnout a nasolit odpad, ještě že jsem to neudělal. Potom, co vyvraždili vagón strážců, tak se začal postupně zobrazovat úplně jiný svět, neuvěřitelný, ale působivý a úžasně natočený. Závěr filmu byl zase WTF, ale celkově se to na ty 2 hvězdy nakonec vyškrábalo. Pár impozantních scén a charismatický Evans však nemůžou zachránit celý film, ač koncept to rozhodně není k zahození. Co je však zajímavější, kolik se za poslední roky vyrojilo na plátna apokalyptických či postapokalyptických filmů - to nevěstí nic dobrého. 45%

NON-STOP (2014)

Až na to bláznivé digitální přistání a velmi laciné triky, jsem si tenhle filmík náramně užil. Jaume Collet-Serra se zatím pravidelně trefuje do mého vkusu, protože tohle mě prostě baví. Je to minimalistické, geniálně zahrané a má to od začátku do konce šmrnc. Asi to není na maximum hvězd, spíš na 4 hvězdy, ale rád trochu přizvednu hodnocení.

The Den (2013)

Pozor spoilery: nejdřív jsem si myslel, že tam jsou 2 zakuklení vrazi - nějací psychopati a hackeři. No docela mě překvapilo, že se z toho vyklubala rozsáhlá sekta, která natáčí vraždy a uploaduje je na vlastní webové stránky. Za zhlédnutí videa si samozřejmě nechávají zaplatit, takže docela dobrý kšeft a hlavně zajímavý námět. Na to, že je to režisérův debut, tak má ode mě velkou pochvalu. Problém těchto filmů je v tom, jak obhájit nutnost vše natáčet. 75%