Slíbená princezna (2016) (TV film)

Odmítám to hodnotit. Jednak jsem byl většinu stopáže střízlivý a můj dealer měl zrovna dovolenou, takže jsem zřejmě nebyl cílová skupina a druhak jsem netušil, že na Boží hod vánoční pustí konzervativním českým rodinám od osmi večer čistý experimentální úlet. To asi někdo nedomyslel, jestli to tedy nebyla úmyslná provokace. Neříkám, že tam nebyly dva vtipné okamžiky, ale příště to zkuste nejdřív prubnout na ČT Art, než s tím vylezete na širší veřejnost. A taky musím upozornit, že nestačí zbořit žánrová pravidla, když pak ze zbytku nic nového a smysluplného nepostavíte. Vzhledem k tomu, že prachy na natáčení evidentně byly, nechápu ty divné ochotníky ve většině rolí a drtivou absenci logiky. Jestli tedy nebyl úmysl všechny o Vánocích vytočit. Nic proti inovacím, Strach se Šťastným smolařem taky experimentoval a hodil ho do steam punku, experimenty byly i Šíleně smutná princezna nebo Tři veteráni, ale výsledek byl úplně někde jinde. PS: Ty výkřiky, že česká pohádka uvadá a že by ČT už neměla ten žánr točit jsou stejně blbé, jako tvrzení, že je pohádka hlavně pro děti. V Česku je tuzemská pohádka vyloženě vánoční rodinný rituál, novodobá tradice, na to nezapomeňte. A taky tento rok vznikla asi nejlepší porevoluční pohádka (a nejlepší český film roku) - Anděl páně 2, druhá pak vznikla minulý rok (Sedmero krkavců). Do toho za posledních 5 let vzniklo na ČT několik nadprůměrných děl (Šťastný smolař, Dvanáct měsíčků, O pokladech, Princezna a písař, Korunní princ, Tajemství staré bambitky). Tak klid a spíš doufejme, že ČT přestane chrlit tři až čtyři pohádky ročně, ale soustředí se na jednu, maximálně druhou v tradiční kooperaci se Slováky, ať tomu může věnovat víc peněz, úsilí a důslednosti.

Celnice (2013) (pořad)

No, viděl jsem tři díly a tak začnu nezávazně sumarizovat. Především slovenský bloger a teolog Michal kdosi v prvním díle byl zralej na lynč, protože co kdákal si to setření od Banášové zasloužilo. Nechápu jak tam můžou zvát takovýhle neschopný lidi, ale v dalších dílech je to podobné. Naopak Joch měl velmi málo prostoru, ale byl intelektuálně úplně někde jinde než ostatní. Co se týče moderátorů, Prokop nemá moc šťávy, ale celkem se chytá a něco kloudného z něj vypadne. To sice z Banášové taky, ale to jinak velmi nadějné děvče nějak neodhadlo v jakém pořadu vlastně vystupuje, je to takový homoslon v arabským porcelánu. Zatím teda dost nevyladěný, po stránce hostů i moderátorů.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Až si pozve Stalin Gorbačova, tak prosím. Do té doby budu dávat přednost sledování plné udírny. Ale protože se mi úplnou náhodou stala u jednoho příběhu s dívkou, co jí chtěli zabít vlastní rodiče, drobná slzavá nehoda, tak radši nebudu hodnotit.