oasismanik

povaľač, nočný vták

4 body

1 5 6 7 8 9 10 11 13 19 25
    • 21.12.2009  04:46
    Partička (TV pořad) (2009)

Je mi jasné, že to nevymysleli markizáci, ale keď si spomeniem na Latinákové oči a Danglov dementný smiech /:D/, nedá sa dať menej, ako 5/5 :D

• 21.12.2009  04:42
    SOS (TV pořad) (2004)

Jedna z najlepších vecí, čo kedy na slovenských tv vzniklo. Občas /dosť často/ primitívne a bez pointy, občas / tiež dosť často/ neskutočne vystihujúce aktuálne dianie v politickej a televíznej scéne. Taký anglo-slovenský humor, Dangl na hrad. Superstar hľadá slovensko magazín, Ebénci, Home a Lesák, Monsterovci a bezkonkurenčne najlepšie U Slováka. Hodnotím plným počtom, komu sa to nepáči, nech sa ide pobaviť do susednej televízie k Susedom :D "Ty Home" .. "A a áno Lesák?" , "nejdeš tento rok na dovolenku do Chorvátska?" , "Minulý rok som nešiel do Chorvátska, tento rok nejdem do Španielska" ...edit: tak to po rokoch pozerám na youtube a tisne sa mi slza do očí. Asi nič kvalitnejšie už u nás nevznikne, hlavne časti okolo 40 až 75 cca boli absolútne fenomenálne, takáto zostavička sa už u nás asi dokopy nedá. Pripomenul som si staré časy, keď bol vo vláde Dzurinda, Jožo Pročko nachytal mojsejovcov atď...Niečo také tu proste chýba, Kredenc tomu nesiaha ani po päty, chápem, v mnohých veciach im klepli po prstoch, ale toto bolo proste odviazanejšie, uvolnenejšie a ..tak proste, chýba mi to. Pán premiér to zase raz poriadne prehnal...

• 21.12.2009  04:24

Josh Hartnet má skutočný talent, tento typ filmov mi naozaj vyhovuje. 9/10

• 20.12.2009  02:46

hodnotím na slovenské pomery

• 20.12.2009  02:43
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Manny a Bernard, ktorí len trošku zmenili tváre a iba vymenili knihy za pc. Opäť záležitosť, ktorá je doslova ujebaná na hlavu, jeden z najvtipnejších seriálov, aké som kedy videl. Nikdy nezadávajte "google" do googlu. Môžete zničiť internet. PS: ROZHODNE NEPOZERAJTE DABING!!. Najlepšie komentáre: Galadriel, Djkoma, Ivoshek, Mgb21, merigieren. PS2: Pri štvrtej sérii som doslova plakal, tie ich nápady ... jednoznačne najlepšie séria. /"Good morning, that's a nice tnetenba" ne-za-bu-dnu-teľ-né!!

• 20.12.2009  02:41

Niečo, čo sa nedá opísať, a ani objektívne hodnotiť..., subjektívne a nostalgicky jasných 5 hviezdičiek, dal by som aj 50, keby môžem...

• 20.12.2009  02:39
    Crash (2004)

Dve scény z filmu vystihujú moje filmové nebo a môj filmový orgazmus. Snáď netreba viac hovoriť.

• 20.12.2009  02:38
    Gauneři (1992)

Spomedzi všetkých slávnych režisérov mal najlepší debut JEDNOZNAČNE Quentin. Aj keď si to nerád pripúšťam, je mi jasné, že Gauneri su lepší film ako Pulp Fiction. To však určite neznamená, že ich mám radšej. a Mr. Pink je boh! 10/10

• 20.12.2009  02:35

Dlhá a efektívna "řezba" hlava-nehlava. Dnes už jeden z klasických filmov a kult ako sa patrí. Herecký a dokonaly koncert Al Pacina, ktorý podal podľa mňa práve v Scarface svoj životný a najlepší herecký výkon. Je 170 minút veľa? Rozhodne nie.

• 20.12.2009  02:30

Dlhé roky môj najobľúbenejší Český /Československý/ film, až pokým som nevidel Pelíšky. 10/10

• 20.12.2009  02:22
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Môj najobľúbenejší seriál. Napriek tomu, že je už prekombinovaný, nepremyslený, určite nedomyslený a vlastne už je to totálne postavené na hlavu po piatej sérií. Prečo teda tento seriál milujem? Pre to neskutočné tajomno, geniálne charaktery postáv / či už vodcovský, tvrdohlavý Jack, mrcha Kate, najlepší vzdorovitý a rovnako ako Jack tvrdohlavý Sawyer, vtipný milionár Hugo, spoľahlivý a inteligentný Said alebo kráľovský manipulátor a klamár Ben, cestovateľ v čase Desmond, poprípade tajomný Jacob. Pre mna to bola dlhých 6 rokov seriálová dokonalosť, všetko čo som si mohol priať ... PS: je veľmi, veľmi smutné, že seriál nie je ani v top 200, keďže je tu dosť slabších, o dosť slabších seriálov.

• 20.12.2009  00:02

Je to kurva, já ji znám...10/10

• 16.12.2009  17:50
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Můj přítel Monk? :D Bratia, zase musíte byť iní? :D

• 15.12.2009  02:44

Spolu s Big Lebowski moja najobľúbenejšia komédia vôbec. A jeden z mála filmov, ktorý som ochotný pretočiť na začiatok hneď po záverečných titulkoch. Možno to bude tým, že sa na Strach a hnus v Las Vegas pozerám iba ako na absolútne geniálnu a absurdnú komédiu, nie ako na film, ktorý ma niečo dôležitejšie a inteligentnejšie povedať. "Zaplať čo si zožral a vypadni, ty vyjebaný impotentný pankhard" ....."hmm, presne tak sa kedysi volal môj kôň"...:D /perfektný slovenský dabing/ 10/10

• 14.12.2009  22:08

Veľkolepý megafilm, završenie trilogie, aké tu ešte nebolo a asi ani nebude. Film, ktorý si vždy vychutnám, či už na veľkom plátne, alebo na mobile. 10/10

• 6.12.2009  03:49
    Rodina Sopránů (TV seriál) (1999)

Tiež som si kedysi myslel, že to je komediálny seriál, ale nie je ...

• 6.12.2009  02:48
    Apokalypsa (1979)

Lepšie ako Čata. Odporné, dusné a ťažko stráviteľné. Po filmovej stránke takmer bez chyby. 10/10 /Odporúčam ale kratšiu verziu/

• 6.12.2009  02:43

Navždy porovnávaný s TnZ, a ktorý film bol lepší? Naozaj ťažko povedať, ale s určitosťou viem povedať, že Dobrý, zlý a škaredý ma bavili viac. 10/10

• 4.12.2009  23:03
    Podfukáři (TV seriál) (2004)

Charizmatické postavy riadiace sa určitým kodexom, okorenené britskou eleganciou, britským humorom a šarmom a podfarbené skvelou hudbou. Treba hneď zo začiatku pochopiť jednu vec: Títo sympaťáci ľudí neokrádajú, ale podvádzajú. Dokonale natočené.100%

• 2.12.2009  00:44
    RocknRolla (2008)

Film: 8/10, Soundtrack je však absolútna dokonalosť, preto 5 hviezdičiek.

• 1.12.2009  03:47
    Gran Torino (2008)

Vyspelé a nadčasové, od samotného majstra. Je to presne také, ako Million Dollar Baby, teda také, ako to má byť. 10/10

• 30.11.2009  00:12
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Náučné, vtipné, originálne, jedinečné. Mimochodom, neverte tým, ktorí tvrdia, že 3 a 4 séria sú zle, TO NIE JE PRAVDA. Ano, tretia séria je výrazne slabšia, ako ostatné, ale 4. je skvelá, ba možno až najlepšia. Pre mňa jeden z najlepších seriálov vôbec, a zrejme najlepší sitcom. Najlepšia časť: Cops, druhá séria. "Earl, myslíš, že sa sem môže ten pštros dostať?" "Môže, ale to by musel ísť až do nášho motelu, výsť po schodoch a nájsť naše dvere" ....minútu ticho...."idem pre istotu zamknúť" alebo "Daj tam nejaký Wutang Clan" . "Odkedy počúvaš hip hop?" "Ja ťa nepodvádzam" :D Milujem tento seriál, naozaj moc a moc, sympatické mestečko, sympatické postavy, vrele odporúčam aj viac krát po sebe... a najlepšia postava jednoznačne Crabman

• 29.11.2009  16:12
    Black Books (TV seriál) (2000)

Bernard je spolu s Ericom Cartmanom zo South Parku, Barney-m Stinsonom z How i met your mother a s Moss-om z IT Crowd najlepšia sitcomová postava. Nezaostáva ani Manny, Fran a rôzne jednorázové postavičky /väčšinou zákazníci, ktorí si chcú len proste kúpiť knihu, ale odídu s džemom na ksichte/ dokonale opisujúce britský humor, ktorý je tak neskutočne debilný, trápny, bizardný, že je až vtipný. Žiadne moralizovanie, žiadna pointa, žiadne hlbšie charaktery postáv, žiadna výrazná myšlienka, iba čisto humor a totálne absurdné situácie, ako trebárs, keď vám nájomník posúva steny na byte, aby medzi dvoma bytmi spravil tretí :D Proste šialenosť, ktorú treba vidieť viac krát, pretože vám môžu uniknúť niektoré veci. S IT Crowd vrchol britského humoru, ktorý u mňa prekonáva aj posvätného trpaslíka, alebo Monthy Pythonov.

• 29.11.2009  16:03
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Rozhodne som to neplánoval vytiahnuť, ale zatiaľ čo priatelia sú sympatickí, milí, pouční a občas aj vtipní, Ted a banda sú to isté, ale skoro stále aj vtipní. Aj keď v prvých častiach 5. série sa stalo z neho niečo hrozné. Uroveň jednotlivých častí síce občas dosť kolísa, ale na menej ako 5 hviezdičiek to ZATIAĽ rozhodne nie je. PS: 4 séria je naozaj slabučká oproti ostatným a aj začiatok piatej je minimálne o 30 % slabší, *spoiler*ale po rozchode Robin s Barneym sa vracia seriál ku koreňom a som spokojný, dokonca tak spokojný, že cez sviatky som si pozrel všetky časti ešte raz, a hanbím sa za to, že som rozmýšlal nad štyrmi hviezdičkami. PSS: V polovici 6. série definitívne prestávam so seriálom How i met your mother a ponechávam plné hodnotenie z nostalgie k skvelým 4 sériam a čiastočne aj piatej. 6 séria je ukážkový príklad toho, keď tvorcom dojdú absolútne nápady a nevedia kadial a kam, 6 SERIU ROZHODNE NEPOZERAJTE!

• 12.4.2009  13:48

Slabšie ako Snatch? Tažko povedať, akurát menej americké, viac britské a nie sú do toho zahrnutí američania, židia, boxujúci cigáni a trocha menej intelektuálne zdatní černosi. 10/10

• 12.4.2009  13:47

Čo je sen, a čo skutočnosť? Je v tom rozdiel? Modrá krabička, malá krabička a predsa rozhoduje o živote. Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Auto, pištoľ, auto, smrť... smrť?? Chata číslo 6, chata vedľa. Tma, tma noci, tma dňa, tma našich duší, našich temných, tmavých duší Stačí nájsť kľúč. Je deň? je noc? Je v tom rozdiel? Toto nie je kvalitná káva, je jedno odkiaľ je dovezená! Za rohom číha smrť, smrť má rôznu podobu. Hollywood ako mesto snov a splnených prianí, je to len ilúzia? Je to sen? Je to skutočnosť? Akú podobu má temnota, smrť? Kľúčik na stole, kľúčik ako rozhodnutie, o živote.. o smrti.. Ešte krôčik a sme tam, nie peklo, nie nebo, ale nič, len tma. Je to tam, za rohom. To je ona, to je tá správna herečka. Dokonalosť ako ilúzia, nedokonalosť ako realita. Svedomie neskryjete, už na vás čaká, čaká tam.. za rohom, neviete akú má podobu. Kľúč? ..a od čoho je? Čo je sen, a čo skutočnosť?...9,5/10

• 12.4.2009  13:47
    Četa (1986)

"Peklo je neschopnosť mysle" 8,5/10

• 12.4.2009  13:45
    Casino (1995)

Pre mňa osobne jednoznačne najlepší Scorsese, s veľkým, veľmi veľkým nádskokom pred Goodfellas. 10/10

• 12.4.2009  13:44
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Ako s obľubou alibisticky hovorím, komu sa Red Dwarf neľúbi, ten mu nechápe. Viac nemám čo dodávať.

• 12.4.2009  13:43
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Môj bezkonkurenčne najobľúbenejší animovaný seriál. Výsmech na plnú hubu mentalite USA a ľudí všeobecne, sarkasticke riešenie problémov, anarchistický, rasistický, fekálny, úchylný humor presne tak, ako to mám rád. Proste som mal South Park vždy radšej ako Simpsonovcov...

1 5 6 7 8 9 10 11 13 19 25