Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Cesta za smířením (2021)

"Jak to vyzerá?" .. "no, nie je to zrovna ideálne". Už tak nejako od začiatku tušíte, čo sa asi bude diať, dostávame totižto behom filmu celkom jasné indície, ale na to, čo sa neskôr rozbehne nemôže byť pripravený snáď nikto.  Nebyť tej norštiny, mal som občas pocit, že pozerám nového Tarantina. ale toto by bolo moc asi už aj na neho. Skvelá jednohubka, ktorá však mohla mať minimálne o polhodinu menej.

plakát

Ted Lasso - Série 2 (2021) (série)

Prvá séria bola fajn úsmevná odreagovačka, druhá je ale ešte o chlp lepšia. Najprv som bol skeptický ohľadom toho, ako a kam sa vyvíja tento, spočiatku, nenápadný seriálik prezentovaný ako sitcom, ale čoraz viac a viac sa mi to dostáva pod kožu. Jednotlivé postavy sa začínajú krásne vyfarbovať. Neviem do akej miery mali pri prvej sérii tvorcovia premyslené ako a kam sa budú uberať, ale urobili kus dobrej roboty, vyšli z komfortnej zony šedých, jednotvárnych postavičiek /jeden večne nasratý, druhý večne optimistický, milion foríkov o kultúrnych rozdielnostiach USA a GB atď.../ a pridali postavám farby, problémy, zdatne, svojsky a s trochou humoru pichajú aj do pálčivých tém a mňa to fakt baví. Naozaj skvelá práca a po pár daľších sériach v podobnom tempe možno aj nový člen mojej seriálovej top 10.

plakát

Ted Lasso - Půlnoční vlak do Roystonu (2021) (epizoda)

Ako som už písal pri predchádzajúcej epizode, najprv som bol skeptický ohľadom toho, ako a kam sa vyvíja tento, spočiatku, nenápadný seriálik prezentovaný ako sitcom, ale čoraz viac a viac sa mi to dostáva pod kožu. Jednotlivé postavy sa začínajú krásne vyfarbovať. Neviem do akej miery mali pri prvej sérii tvorcovia premyslené ako a kam sa budú uberať, ale urobili kus dobrej roboty, vyšli z komfortnej zony šedých, jednotvárnych postavičiek /jeden večne nasratý, druhý večne optimistický, milion foríkov o kultúrnych rozdielnostiach USA a GB atď.../ a pridali postavám farby, problémy, zdatne, svojsky a s trochou humoru pichajú aj do pálčivých tém a mňa to fakt baví. Naozaj skvelá práca a po pár daľších sériach v podobnom tempe možno aj nový člen mojej seriálovej top 10.

Pozemšťan (2007)

Naozaj skvelá argumentačná prestrelka, ktorú som objavil čisto náhodne, pochybujem, že o nej niekto z celého môjho širokého okolia vôbec niekedy počul a to je škoda.

Uvězněni v čase (2007)

Hectorovia vôbec nemali dobrý deň . Celkom sľubný debut, na ktorý už bohužiaľ režisér nenadviazal ako tak pozerám. Je to síce z roku 2007, ale celkom očividne lacná produkcia a naozaj podivuhodné chovanie hlavnej postavy podsúvajú tento film do kategórie "zajtra si naň už nespomeniem". A náš, čo sme videli celý seriál Dark, už ťažko môže takáto blbostička prekvapiť, alebo nám zamotať hlavu ;)

plakát

Kaštánek (2021) (TV seriál)

Tejto minisérii tažko niečo vytknúť. Funguje v podstate všetko od hercov cez príbeh až po atmosféru. Ale bohužiaľ, nedostalo mi to pod kožu, neprináša to nič, čo by sme už najmenej sto krát nevideli a nečítali, všetko ide podľa klasickej severskej šablony, ktorá ma už svojou obyčajnosťou unavuje. Solídny priemer.

plakát

Kaštánek - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Stále všetko funguje ako má, herecké výkony, žiadne do očí bijúce logické diery, atmosféra. Ale mne sa to proste ani po štyroch častiach nedostalo absolútne pod kožu.

plakát

Kaštánek - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Za mňa zatiaľ najlepšia časť, záverečná akcoška síce dosť očakávaná a okatá, ale inak ma to bavilo, najviac ma baví ten parťák. Ale stále je mi tak nejako absolútne jedno ako to vlastne dopadne...

plakát

Kaštánek - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Stále ma to bohužiaľ veľmi nechytilo a niečo zaujímavé sa stane až poslednú minútu. Ide to proste podľa klasickej šablony, takýchto seriálov som už videl desiatky a keby to nemá len 6 častí, tak to po tejto druhej vzdám a vygooglim si zvyšok.

Ovládací panel
4 body