oasismanik

Slovensko
povaľač, nočný vták

4 body

• 11.4.2009  00:13

Absolútna delikatesa pre fajnšmekrov./ Treba vidieť viac krát!!!/ Vyzdvihovať skvelý scenár, réžiu, hudbu, kostýmy, herecké výkony, hercov samotných a kameru je snáď úplne zbytočné. Jeden z mála filmov, ktorý prakticky nemá chybu. Jednoznačne 10/10, škoda, že sa mi nevopchal do topky...

• 11.4.2009  00:13
    Město bohů (2002)

Divoká "hasenica" hlava-nehlava, jeden z najúprimenjších, najnevtieravejších a najviac dychberúcich filmov novodobej historie. 9,5/10

Pelíšky (1999)

U mňa najlepší český film a to bez debaty. Žiadny iný film mi nedokáže lepšie opísať dobu 1968 a to s nadsázkou, humorom ktorý rozplače, chytí za srdce, ale aj rozosmeje...10/10

• 11.4.2009  00:12

Proste môj najobľúbenejší film...nevravím, že najlepši, ale jednoznačne najobľúbenejší, videl som ho milion krát a ešte milion krát ho budem vidieť.

• 11.4.2009  00:12

"Je mi ľúto, aký som" povedal najlepší človek na svete a o pár sekúnd zomrel. Jeden z, ak nie najnedocenenejší film novodobej kinematografie, čo mi je naozaj ľúto, kedže napríklad ani z polovice tak dobrý a omnoho viac riťolezecký Milionár z chatrče dostal oscara za najlepší film. Jeden z tých filmov, ktorý vždy rád uvidím na popredných miestach top 200 na csfd a aj v televízori. PS: musím aj pochváliť slovenský dabing. 10/10

Kmotr II (1974)

Jedno z naozaj mála pokračovaní, ktoré prekonalo samotnú prvú časť.

Sedm (1995)

Od Finchera mám aj tak radšej Fight Club. Obrovská chyba je hodnotiť film po prvom vzhliadnutí. Môže sa stať, že vám veľa unikne. Mrazivý film vyžmýkaný absolútne do nitky a jednoduchý nápad dotiahnutý do dokonalosti. Záver radím do najlepších filmových záverov spolu s Preletom nad kukučím hniezdom a Shawshankom. 10/10

Po všetkých smeroch najfilmovejší film všetkých čias. 9,5/10

• 11.4.2009  00:11

V One Flew Over the Cuckoo's Nest si nájde každý niečo svoje. Každý si v ňom nájde niečo iné, vďaka čomu sa mu tento veľkofilm zapíše navždy do pamäti. Na ksicht Louise Fletcher nikdy nezabudnem. 10/10 bez zaváhania. /+najlepší, najkrajší a najdojímavejší koniec, zo všetkých filmov, čo som kedy videl a určite aj uvidím. /

• 11.4.2009  00:10
    Forrest Gump (1994)

Prvoplánová pocta filmu ako takému. Najlepší film všetkých čias... 10/10

• 11.4.2009  00:10

Tak trošku preceňovaný film, ale určite je to skvost, ako sa patrí.

• 27.11.2020  14:03

Nie je to úplne príjemné sledovanie, ale tieto autentické dokumenty/Don't F*ck with Cats, Making a Murderer/ sú proste svojím spôsobom extrémne zaujímavé, hlavne pre ľudí ako my, ktorí zrejme o podobných prípadoch nič nepočuli. Ale tie štatistiky na konci si mohli odpustiť...vlastne len za to hviezda dolu.

• 21.11.2020  01:32

Ako aj v starších sériach, opäť sa pýtam: prečo preboha, prečo tam serú tie mysteriozne veci?

• 16.11.2020  04:01

S pôvodným filmom /a prvou sériou/ to už nemá spoločné snáď nič, len klasický nápis na začiatku o "skutočnom príbehu" a občasná absurdnosť ala Coenovci. Ale napriek tomu sa vždy veľmi, veľmi teším na nové série a toto sa tiež rozbieha zaujímavo..no uvidíme, zrejme to bude najbližšie druhej sérií, schvalne, kto si to ešte pamatá?

• 14.11.2020  23:31
    Dámský gambit (TV seriál) (2020)

Remeselne zvládnute veľmi dobre, ba až bravúrne, len pre fajnšmekrov. Je to ten typ pomalej drámy, kde sa toho až tak veľa nedeje, ale aj tak si úžívate každú jednu sekundu, každý jeden záber...Skvelá, rozprávková jednohubka, kde si v koncovke tvorcovia až príliš uleteli, ale 15 najlepší seriál všetkých čias samozrejme ani omylom :)

• 31.10.2020  19:09

Prapodivná, možno až zbytočná časť, ale pekne vypointovaná, dobrý záver :)

• 17.9.2020  20:39

Už zrejme všetci pochopili, že tento seriál vám nedáva na úplne všetko odpovede a ani nie sú úplne podstatné. Eccleston patrí herecky z celej partie asi úplne najvyššie a aj jeho príbeh je zrejme najzaujímavejší, perfektne vypointované, super.

• 3.8.2020  17:56

O takýchto prípadoch je najlepšie vopred nič nevedieť, potom si len každých 5 minút vravíte "wtf". A kedže u nás tento konkrétny prípad nie je určite známy, dokument pravdepodobne zhltnete za jedno dopoludnie. Inak kvalitná práca, ako sme pri netflixe zvyknutí.

• 14.7.2020  04:23

Pppeter to vie ale lepšie :)

• 8.7.2020  05:10
    Vlastníci (2019)

Brilantná nálož všetkých možných stereotypov v jednej miestnosti. Skvele zahrané a napísane.

• 5.7.2020  04:30

"A ako to vyzerá s Nemeckom?" "Hrozne, naši poslední priatelia sú Japonci. A medzi nami, moc ako aríjci nevyzerajú" Roztomilý filmík. A Skája je stále najkrajšia žena na svete.

• 1.7.2020  00:08

Oda na Quentina a musím povedať, že absolútne zaslúžená. Cez koranténu som si dal repete všetkých Tarantinoviek, už po niekoľký krát, a stále je to tam. Quentin je jeden z mojich vzorov, neskutočne kreatívny človek, ktorý si ide vždy svojou cestou. Dokument tak bol príjemný doplnok k mojmu Tarantino maratonu, obsahuje niektoré zaujímave informácie, príbehy a nejaké archívne zábery z natáčania.

• 25.6.2020  02:37

Repete po mnohých, mnohých rokoch, za ktoré sa z pubertiaka stal dospelý, 30 ročný muž. Dvihol som z troch na 4, ale stále to nie je ono. Čo ma dosť mrzí, pretože keby to bolo natočené aspoň trošku, trošičku menej chaoticky, mohol to byť jeden z najlepších filmov všetkých čias. Tak zase za nejakých 14 rokov.. :)

• 23.6.2020  00:30
    Gangs of London (TV seriál) (2020)

Seriál zameraný hlavne na efekt, veľa vecí nemá absolútne žiadnu logiku. Ale veľmi príjemne to plynie, nebudete sa ani sekundu nudiť a to zrejme ide, nie? Piata časť absolútna nálož, potom to už ide mierne do sračiek.

• 19.6.2020  02:14

!! možné náznaky spoilerov!! Celkom aktuálna záležitosť. Takže si to zhrnme: obžaloba postaví celý prípad na dôkaze, že v nejakom americkom vidlákove, kde sú dve hlavné cesty, vrah zabočil miesto vľavo vpravo. Nepriestelný dôkaz :D Následne sa k prípadu dostane neschopná karieristka, ktorá to najprv celé dodrbe tak, že sa kvôli nej zruší celý prípad a následne príde s dalším prevratným dôkazom: obžalovaný má predsa fit postavu a svaly, čiže stihne celé mesto obehnúť za 45 sekund. Nikto si totižto nevšimne o piatej popoludní jediného černocha v meste ako skáče z druhého poschodia z okna a následne beží krížom cez celé mesto. Dokument je natočený relatívne zaujímavo, možno by mohol byť natočený aspoň o trošičku nestranejšie a mohol byť trochu kratššíNa záver by som chcel, aspoň takto cez komentár, vyjadriť úctu a rešpekt všetkým ľudom, ktorí bojujú za spravodlivosť bez osobného prospechu, čisto iba kvôli spravodlivosti.

• 10.6.2020  22:39
    Po životě (TV seriál) (2019)

Chutná, cynická jednohubka od Netflixu. Humor nejde do absurdity, skôr sa len tak usmievate popod fúz, aj keď to v podstate nie je vôbec vtipný seriál. Trochu mi to pripomenulo Six feet under, zrejme tomu dopomohol aj ten silný anglický prízvuk. No jo, takéto ja môžem...A Gervais je veľmi dobrý herec.

• 29.5.2020  23:07

V poslednej epizode tohoto skvelého dokumentu tu máme nádherné a majestátne tvory: tigre. Po akčnej a geniálnej minulej epizode je táto trochu menej akčná, čiže ostáva iba vychutnávať krásne prostredie indickej rezervácie.

• 25.5.2020  21:21

Fascinujúce ako vo výraze opíc dokážete celkom jasne vidieť smútok, strach, aj radosť. Ako tu píšu aj ostatní, opice sa od nás veľmi nelíšia a ani my od nich.

• 16.5.2020  15:15

Keby dám na miestne hodnotenie, tak sa k filmu zrejme nikdy nedostanem, ale vďaka menu Coen a Coen som tomu dal šancu a neľutujem. Ich rukopis je absolutne zrejmý a dominantný.

• 14.5.2020  14:37

Až sa mi hlava zatočila, keď som sa dozvedel, že od prvých Bad Boys ubehlo už 25 rokov! Trojka je príjemná retro akcoška, sem tam nejaká hláška, nejaký twist...veď to už poznáte.