Čas - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Podľa prepdokladu, stále špičková záležitosť, možno ešte lepšie ako prvá časť.

Čas - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Už na prvý pohľad špičková záležitosť so skvelým Seanom Beanom, ale aj zvyšok osadenstva pôsobí veľmi prirodzene. Zatiaľ absolútne žiadne hluché miesto, okamžite sa ponoríte do deja a ani sekundu sa nenudíte a som si skoro istý, že tomu nebude inak ani daľšie dve časti.

K zemi hleď! (2021)

Brilantné. Geniálne napísaná, zrežírovaná, ozvučená, zahraná a zostrihaná satira reflektujúca stav, v akom sme sa ako ľudstvo ocitli. Film roka. Jednoznačne.

Zaklínač - Zrnko pravdy (2021) (epizoda)

Uvod veľmi, veľmi slušný. Už je to mnoho rokov, čo som čítal pôvodné knihy, čiže si seriál asi užijem o dosť viac ako všetci, čo tu nariekajú.

Arcane (2021) (seriál)

Keby mi niekto povedal, že to najlepšie príde na konci roka a že to bude steampunková, animovaná blbostička z prostredia počítačovej MOBA hry určenej hlavne deckám, tak si asi poviem, že je to úplny blázon. Nikdy som lolko nehral, dlhé, naozaj dlhé roky som bol fanúšik Doty a už niekedy v čase, keď prišla Dota 2 /2013 cca/ som si hovoril, prečo niekto z tohto prostredia nevyťaží viac? Prečo sú seriály/filmy podľa hier vždy iba béčkové blockbustery, na ktoré si o mesiac už nikto nespomenie? Prečo niekto do toho okrem vidiny obrovského zárobku nevloži aj trochu toho "srdca"? To fakt musel prísť až Riot a v spolupráci s Netflixom spraviť takúto pecku? No...očividne musel. Špičková záležitosť po úplne každom smere, tu sa píšu dejiny vážení!

Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

Ani tretej, pravpodobne poslednej, sérii Narcos Mexiko niet veľmi čo vytknúť. Sem sa dostali asi už len tí skalní fanúšikovia Narcos "projektu", ktorí vedia, že nemôžu očakávať šialene akčný dej podobný pôvodnému Narcos. Mexiko skrátka nie je Kolumbia, bolo/je to tu o dosť viac chaotické a tento chaos zvládli tvorcovia aj do tretice bravúrne. Postavy sú zahraté bravúrne a veríte im každé slovo, atmosféra, podkreslená výborne vybranou hudobnou zložkou sa vám doslova dostane pod kožu a mnoho krát si určite poviete "kurva, tak tam by som fakt žiť nechcel". Každá jedna linka bola zaujímavá, aj tá Victorová. Tá ma možno bavila najviac. Dúfam, že Narcos bude v akejkoľvek podobe pokračovať aj v budúcnosti. Príbeh El Chapa by nebol vôbec zlý nápad.

Narcos: Mexiko - Život ve válce (2021) (epizoda)

Samotný záver tretej série a pravdepodobne aj celého seriálu Narcos: Mexiko končí veľmi pomaly a viac menej pesimisticky. Opäť ale niet čo vytknúť, iba sa modliť, že tvorcovia budú pokračovať v tejto téme aj daľšími Narcos projektami, na výber je ich viac než dosť. A veľké plus za Semi-Charmed Life!

Narcos: Mexiko - Zúčtování (2021) (epizoda)

!Spoilery! Nebudem hrať múdreho a tvrdiť, že som tento twist tušil. Netušil. Hlavne keď sme sériu začínali akčným záťahom generála, ktorý s pašerákmi očividne nemá zľutovanie. Well played tvorcovia. Postupne mi všetko začalo do seba zapadať, až keď bolo povedané, že po Amandovi, v podstate ako po jedinom, celý čas nikto nejde. Asi by som sa skrátka v tom Mexiku pohybovať nevedel. Skvelá časť, skvelá.

Narcos: Mexiko - La voz (2021) (epizoda)

Trochu ma mrzí, keď vidím koľko priemerných hodnotení tu lieta pri každej časti. Na jednej strane to chápem, každý by chcel niečo trochu zaživnejšie, ako boli časti s Escobarom, niekto sa v tom možno dokonca stráca...Na strane druhej ani jedna časť si zatiaľ nezaslužila objektívne menej ako 4 hviezdy, vyšperkované dialogy, čo rozhovor, to klenot, atmosféra a hudba vás doslova prenesú do 90s Mexika /kde by som teda fakt osobne byť nechcel/,  každá linka je svojím spôsobom pútavá, veľmi ojedinele aj drsný, geniálny humor a na záver skvelí herci, ktorým doslova veríte všetko. Záver z "bloku C" je naozajstný masterpiece...

Narcos: Mexiko - La Jefa (2021) (epizoda)

Riadna divočina, skvele rozohraté všetky linky, ja osobne môžem už teraz povedať, že aj tretia mexického Narcos je proste skvelá.