• Fantasy

Hotel Rwanda (2004)

Skvěle natočený a podle mě i velmi důležitý film. A to z toho důvodu, že širšímu okruhu lidí může ukázat, co se tehdy v 90. letech dělo na místech, která jsou pro nás tak vzdálená. Don Cheadle podle mého v životní roli. Hudba je také skvělá, vlastně těžko bych hledal něco co se mi nelíbilo. Vždycky jsem rád za film, který podobnou formou poukáže na nějaký problém, o kterém by třeba spousta lidí ani nevědělo.

Švýcarák (2016)

Nemůžu popřít přinejmenším zajímavé výkonu obou hlavních hrdinů, ale moc dobře nechápu co někoho vedlo takový film natočit. Cíl byl samozřejmě natočit bizarní film, pro mě osobně tam však bylo pouze pár chvil kdy jsem byl pobaven a vždy po nich následovalo několik nemálo minut kdy jsem se nudil a pouze vstřebával nezajímavé dialogy dvou hrdinů. Možná jsem se na celý film díval z jiné perspektivy než bych měl, to už však asi nikdy nezjistím. Co však nelze popřít je jistá originalita a už zmíněné herecké výkony.

17 dívek (2011)

Problém tohoto filmu je, že všechno v něm je řešeno pouze povrchově. Těžko pak uvěřit naivní motivaci dívek proč otěhotnět. Stejně tak si divák nevytvoří vztah k žádné postavě, takže mu je vlastně jedno jak to dopadne. Film ale nenudí a duch ve kterém je natočen byl aspoň pro mě zvolen dobře. Nicméně se jedná jen o další film, na který si pravděpodobně za nějaký čas ani nevzpomenu.