Mělký hrob (1994)

lepsie ako Trainspotting alebo ako sa zo skvelej komedie stane existencna drama. Vyborne vyborne vyborne. Vseko vyborne. Musim vidiet este raz. 5 hviezd

Monamour (2006)

Panties or no panties, thats the question:))) Zadky a zrkadla to je Tino ako ho pozname. Len aby bolo jasne, nie je to drama ale prosty eroticky film, a vobec nie zly. Ziadna duchaplna myslienka, len jedna nadrzana, manzelom neuspokojena zenska, ktora sa mi celkom pacila. Teda jej zadok:)) Inak scenu na lodke mi velmi pripominala podobnu scenu z ineho Brassovho filmu. Zeby majstrovi dochadzali napady? A este mi neda nespomenut opernych spevakov z restauracie, ktori vyzerali akoby si odskocili zo stavby do bufetu na gulasik, tri peciva a pivo. 3 hviezdy lebo aj ja mam slabost pre zadocky:))

Neviditelná manželka (2002)

to ste vedeli ze svedsky policajti nevedia telefonvat v aute, ale musia pockat az kym nedorazia na miesto, hoci to moze stat zivot jedneho cloveka?:))))) no tak to a este par hluposti degradovali uroven filmu na tri body. Inak skvely napad, dobre vykresleny psychologicky podtext. Skoda, skoda...Mum, Im dead

Sex a zen (1991)

You get excited when I wave my sword?.....Akcny film tazko, komedia urcite:))) pridal by som ze eroticka hoci by ste tazko hladali nejake pohlavne ustrojenstvo. Za to je tam par krasnych detialnych zaberov na prsia, a ze tie prsia teda su. Nejaky extra pribeh tam nie je. Skor sa film sklada z eroticky, velmi originalnych scen. Flauta vam uz nebude pripominat iba Prci, prci prcicky. Spomenul som kona?:))

Jezdci Apokalypsy (2009)

no vzhladom na to, ze som vedel kto je bielym jazdcom uz si v polke filmu a pointa tym padom nedala na seba dlho cakat tak film nebol az taky zly. Ani som neodbehoval skotrolovat kto mi pise na facebooku:)) Dennis Quaid hra podla mna vyborne a Ziyi Zhang je nechutne mrazivo sexy. Takze Emo zdar a trikrat velky usmev. P.S.: tiez som inak zastancom myslienky: horsie trpiet cely zivot ako rychlo umriet. Som proti obnoveniu trestu smrti:))

Ďábel nosí Pradu (2006)

Tak ak bola ustredna myslienka, nepodlahnut komercii, ambiciam a chamtivosti tak ten gycovito-hollywoodsky sposob akym bola podana bola asi jedina vtipna vec, ktora sa v tejto komedii nachadza. A plus este romanticky "srala si na mna cely cas ale prestahuj sa so mnou do Bostonu" zaver. Komedia to asi nebola ale inak som sa nenudil. V strede to zacala chvilu "vrzat" ale inak to ubehlo. Pohodove tri hviezdy plus jedna za Meryl. Proste moja oblubena:)

Návrat oživlých mrtvol (1985)

MOOOORE BRAAINS!!!....nie, ze by to bol daky extra filmik ale obsahuje skvelu hudbu, par originalnych scen, zombikov, ktori vedia chodit a par koziciek k nakusnutiu. Co viac si priat? Mozno uz len rychly vojensky zasah:)

Kdo by se odvážil zabít dítě? (1976)

prva polovica je obrovska nuda. Dokonca som to vypol a zacal znovu pozerat az po precitani komentarov na CSFDa zisteni ze ma 80 percent. Chcel som sam seba presvedcit, ze to az taky zly film nebude. Ale je. Aj ked druha polovica sa mi pacila tak je tam tolko hovadin, ze sa s tym proste nemozem zmierit. A nelogickost chovania. Uplne ma odrovnala scena ako umierala teta tehotna. Je priatel len stal a pocuval, pozeral sa ako pada na zem. Potom si sadol na stolicku, pospal si do rana, dal mrtvej pusu a odisiel prec. Asi to malo vyzerat, ze chalan je v soku ale skor to vyzeralo na dlhy a kludny spanok. Spomenul som, ze zahodil funkcny samopal? Pohoda, aspon sa deti maju s cim hrat

Mrtvý muž (1995)

Prvy raz som tuto vec videl, dopozeral a povedal si: stacilo, dakujem, nikdy viac. Dalsi reziser, ktoreho slava je zalozena na tom, ze nikto jeho filmom vlastne nerozumie. Dal som tomu 3 hviezdy ani som nevedel preco. Alebo mozno vedel. Minimalne tusil, pretoze som film nevymazal z disku len takticky premiestnil do ineho adresara. Za par mesiacov som si to pozrel este raz a nerozumiem tomu ovela viac. Nerozumiem ako je mozne, ze pri filme, v ktorom sa vlastne nic nedeje, kedy dej plynie pomalsie ako piatok v praci, ako je skratka mozne ze 2 hodiny ubehnu bez toho, aby som zavrel usta a utrel si slinu. Nerozumiem poetike filmu aj ked citim, ze do mna zacina zatinat svoje neortodoxne pazury a smradom novych pravd mi otvara pomaly oci. Nerozumiem preco menim svoje hodnotenie na 4 hviezdy a film dalej skladujem na disku, dokonca sa obzeram po nete, kde by som si tak mohol kupit original. Mozno len viem, ze tam ta 5. hviezda niekde je a len tuzim dosiahnut male vlastne kulturne obrodenie.....some are born to sweet delight, some are born to endless night

Gran Torino (2008)

Ano, film vobec nebol zly. Clint si reziruje a hra svoje ako vzdy bez problemov az na....no proste som tomu vobec neuveril. Napr. cely zivot neznasa vsetko sikme, no napriek tomu sa za pomerne kratku dobu zblizi so svojimi susedmi, hoci na zaciatku filmu si maximalne odplul ich smerom a ked potom dal faganovi kluce od auta nech ma na com ist na rande.....sorry ale keby som ja mal take auto tak sa ho nikto nedotkne az do mojej smrti a teda urcite nie daky podobany pubertacik co ma vodicak cerstvy ako jeho chlpy ...v podpazusi. Priznavam, ze zaver ma prijemne prekvapil. Skoda ze, aby aj uplny dement pochopil ako sa chudak obetoval pre druhych a tym spasil seba a asi aj cele ludstvo, musel dopadnut mrtvy na zemi v polohe ukrizovaneho Jezisa.....to bolo na mna privela