Jason Bourne (2016)

Stejně jako předchozí Bourneův odkaz má i Jason Bourne s původní trilogií velmi málo společného. Zápletka je už moc překombinovaná a prakticky i zbytečná. Akce je bezkrevná a příliš negraduje, což je u akčního filmu poněkud tristní. Ani z Damonova Bourna už necrčí takové charisma jako kdysi a není hrdinou, kterému divák nutně drží palce. Herecké obsazení příjemně oživuje Alicia Vikander, ale jinak je to suma sumár hodně průměrný film.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Náhodou, oproti Červený karkulce, kterou bych žánrově zařadil asi nejblíž, to byla naprostá pecka s akorátní stopáží. Miluju ty sprosté kecy ala fuck, bitch a podobné, které podporují rádoby drsnou atmosféru spolu s těžkými rockerskými outfity hlavních představitelů! Mělo to vtip, mělo to krev, mělo to vše, co jsem čekal, že taková fantasmagórie bude mít!

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Silně podhodnocený film, protože na něj není nahlíženo tak, jak by mělo být. Tenhle film není jen odpočinkovou podívanou na líné sobotní odpoledne, tenhle film je inspirativní a přináší lidem poselství. Možná to tak působí jen na mě, protože tento styl života z velké části sám uznávám, ačkoliv nemyslím, že by to nebylo až tak jasné. Zkuste se na to dívat z jiného úhlu, nedívejte se na to, jako na film, který pak musíte "hrozně objektivně" zhodnotit na ČSFD, ale koukejte se na to jako na film, který Vám má otevřít obzory, který Vás má někam nasměrovat... K nějakému alternativnímu způsobu života, někam, kam hranice racionální světa nikdy nedošáhnou. Racio je totiž to, co musíte nechat zamčené ve skříni, abyste se mohli dívat na takovéhle filmy! :)

Jméno růže (1986)

...aneb boží mlýny melou pomalu, ale jistě!

John Wick (2014)

Už hodně dlouho jsem nenarazil na tak unylý akční film, ve kterém by byla tak znatelná absence jakéhokoliv inovátorského nápadu. John Wick je schématický, po scénáristické stránce plochej jak letiště, a Keanu Reeves se celou dobu tváří úplně stejně. Zápletka je navíc fakt úplně nesmyslná - už na začátku je jasné, jak to celé skončí, až tak moc je tenhle film prostý, a na 101 minutách pokulhává ve všech směrech, ve kterých to lze. Dovolím si citovat Edgara Allana Poea: "Nevermore..."

Jsem číslo čtyři (2011)

Celkem dobrá oddychovka, kde je však už obsaženo všechno, co jsme viděli. Chlapec s nadpřirozenými schopnostmi, co se zamiluje do obyčejné dívky, která se postupně dozvídá děsivou pravdu, ale naštěstí se její vztah k němu nezmění! Noo, ale co, u takovýhle filmů, kde se koukám hlavně na efekty a na akci ani nevyžaduji nějakou složitou zápletku, abych byl na konci neskutečně překvapen. Jsem zvědav, jestli to bude mít pokračování, vzhledem k velice otevřenému konci...

Jumper (2008)

Tohle je přesně typ filmu, na kterej se má dívat v podnapilém stavu. Protože tohle je typickej doplněk nějaký párty, kde se příliš nekouká na film, spíš se chlastá a konverzuje. Ale jinak to byl vcelku hezký cestopis! :D

Jump street 21 (2012)

Původní seriál jsem neviděl, každopádně jsem tenhle film chtěl vidět už jen kvůli tomu, že v seriálu se proslavil Depp (který tu má mimochodem asi svou "nejtěžší roli" :D). A vážně jsem se skvěle bavil. Myslel jsem spíš, že to bude akční film, plný honiček atd. Ale to naštěstí vůbec nebyl. Naopak na mne dopadla příjemná sprška vtipů, které byly i na americký poměry vážně vtipný! :D Ch. Tatum, kterýho jinak nijak zvlášť nemusim, mě taky bavil a nijak nevadil. Sečteno a podtrženo, očekávám stejně vtipné pokračování!

Jupiter vychází (2015)

Slovy asi ani nedokážu vyjádřit, v kolika ohledech Jupiter vychází pokulhává. U většiny podobných filmů se minimálně jde kochat vymazleným vizuálem, pokud děj nestojí za nic, ale tohle bylo peklo naprosto ve všem směrech - děj, zpracování, dialogy (ach bože, ty dialogy), naprosto nezáživně natočené akční scény. A ty tupé a prázdné pohledy herců tomu všemu už jen nasadily korunu. Doufám, že pro příště už zůstanou ruské uklízečky, líznuté twajlaťáckou Bellou, u mytí hajzlů a nebudou se nikterak zapojovat do intergalaktického souboje o nadvládu nad vesmírem.

Kamarád taky rád (2011)

Je velká škoda, že druhá půlka nebyla stejně svižná jako ta první, kdy jsem se nad hravostí scénáře vážně smál. Druhá půlka mi bohužel navodila atmosféru typického amerického slaďáku, kterým tento film nakonec je, ale mohl být alespoň jedním z těch lepších. Ale i tak jsem se dobře bavil a ústřední dvojice byla vážně skvělá.