Osamělý jezdec (2013)

Já nechápu, co kritikům na tomhle filmu tak moc vadilo. Po Rangovi se Verbinsky vrátil na Divoký západ a myslím, že v docela solidním snímku. Podobnost s Pirátama jsem já osobně neviděl, postava Tonta rozhodně nebyla postavená na Deppových grimasách a hláškách tak moc, jako právě v Pirátech. Ani hudba nebyla jako v Pirátech, hudba je prostě Zimmerovská, už lehce ztrácí na invenčnosti a opakuje motivy. Ale po tolika soundtracích to Zimmerovi snad ani nelze vyčítat. Sečteno, podtrženo, Lone Ranger je solidní blockbuster a blockbustery, ty jsou tu především k určitému audiovizuálnímu uspokojení a relaxaci. Takže ať si kritici klidně políbí své zadnice!

Ostré předměty (2018) (seriál)

Parádně komorní seriál, který je spíše než kriminálkou tíživým osobním dramatem. Režijně zvládnuté na jedničku, ačkoli to pro někoho může být rozvleklé. Spíš bych řekl, že atmosféra se buduje hezky zvolna, má vystihnout náladu ospalého městečka a charaktery jeho obyvatel. A to se daří na jedničku i díky skvělým hereckým výkonům, zejména Amy Adams a Patricie Clarkson. Samozřejmě roli hraje, že scénář měl oporu v knize od Gillian Flynn, která tyhle tísnivé rodinné thrillery zkrátka umí psát.

Osudový dotek (2004)

Tento film mi dal jasné poselství. Že každá věc, kterou v životě udělám má nějaký dopad a já musím nést následky. Jak ty dobré, tak i ty špatné. Co se týče kvality filmu - docela hodně mě překvapil výkon Ashtona Kutchera, kterého jsem měl vždycky zafixovaného jako komediálního blbečka z Hele vole, kde mám káru, takže to mě potěšilo moc. Námět senzační a využívá všeho, co může nabídnout.

Osudový dotek 2 (2006)

No, mě se to docela líbilo. Nenudil jsem se. Samozřejmě to nemá takové kouzlo jako první díl, ale vzhledem k únosné délce to neurazí.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Nesmrtelná animace, nesmrtelná roztomilost jakýchkoliv Aardmanských zvířatek, ačkoliv ovečky jednoznačně vedou! Navíc ovečka Shaun není jen pro ty nejmenší, já se u toho taky dost nasměju a aspoň si mám o čem povídat se svou šestiletou sestřenkou, která tu nezbednou ovečku žere úplně stejně jak já! A zrzavej kocour taky válí!!!

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Aardmani mě snad ještě nikdy nezklamali, nejinak je tomu i v případě filmové Ovečky Shaun. Je důležité si uvědomit, že film není jako seriál. Zatímco ten operuje s nějakými pěti, šesti minutami čistého času, film musel vystavět příběh na mnohem delší stopáži. Není proto překvapením, že není tak svižný, má jemnější a intimnější místa, nikoliv však hluchá, a také volněji graduje. Nic z toho mu však neubírá na zábavnosti, humoru či originalitě. Naopak - Ovečka Shaun se mohla předvést také v jiném světle a Aardmanům patří velký obdiv. Nejen za to, že se svýma plastelíňákama a stop motion animací značně obohacují spektrum animovaných filmů, ale i kvůli jejich bezedné studnici nápadů. Doufám, že je opravdu nevyčerpatelná a bude nás bavit ještě nějakou tu dekádu.

Padesát odstínů šedi (2015)

Teprve až ve filmu opravdu vyleze, jak je předloha plochá, tupá a popelkovsky naivní. Ač na to nejsem nikterak hrdý, Padesát odstínů šedi jsem četl (i druhý díl, třetí už jsem v rámci zachování svého duševního zdraví nechal plavat). S filmem jako takovým jsem paradoxně až takový problém neměl. Nebýt plytké předlohy, námět ani jeho zpracování by nemusely být zas tak hrozné. Jenže kvůli striktnímu dodržování předlohy (na které ta tlustá obluda Í El Džejmsová trvala) tu není příliš mnoho prostoru pro kreativitu. Většinu času tak film docela nudí, protože se postavy chovají divně. Najde se tu ovšem i pár scén, které zaujmou. Jedná se však o takové minimum, že zbytek toho hloupého příběhu nijak nezachrání. Drobným plusem je i vcelku kvalitní soundtrack. Ten je mnohem víc sexy než celá ta rádoby erotika, ze který by vyschla i nymfomanka.

Pan Nikdo (2009)

(Mr.Nobody, neuvěřitelně neuvěřitelný film, plný neuvěřitolností. A když už čekáte něco normálního, tak Vás to neuvěřitelně překvapí něčím zcela neuvěřitelným až nakonec zjistíte, že jste sami neuvěřitelní a vlastně jste sami sebe neuvěřitelně obelhávali, když jste si říkali, že existujete!) Zvláštní, jiné. Jsem z toho rozpačitý. Nevím moc, co bych k tomu napsal. Zanechalo to ve mě stopu, ze začátku vůbec ničemu nerozumíte. Vlastně ničemu nerozumíte po celý film. Nechápete totiž ani konec. Těžko říct, jestli to dopadlo dobře nebo špatně. Dokonce ani nevím, jestli to vůbec dopadlo. Po tomto filmu i váhám, jestli vůbec Vím, či Nevím. A i váhám, jestli jsem tento film vůbec viděl. Upřímně, nechtěl bych psát na tento film recenzi. Pokud tento film existuje a pokud existuji já, abych potom mohl recenzi napsat. Možná, že tu právě ani nepíšu komentář k tomuto filmu. Možná, že jsem Nikdo!

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Na rovinu říkám, že Pána prstenů vážně v lásce nemám. Knihu jsem nečetl a filmy mě nijak neoslovily. Je to krásné po vizuální stránce, hudba také není špatná. Ale zkrátka, děj celé trilogie mě nenadchnul! I když je to bezesporu praotec fantasy žánru. Oprava: Jeden ze zakladatelů fantasy.