Reklama

Reklama

Ovečka Shaun ve filmu

  • Velká Británie Shaun the Sheep Movie (více)
Trailer 3

Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden jediný den volna? To chce pořádný plán, takže Shaun vymyslí způsob, jak mít zase jeden odpočinkový den. Ale i plánovat se musí umět a každý plán se může zvrtnout! Shaun a další ovce přijdou s mazaným trikem jak farmáře uspat. Skáčou stále dokolečka přes ohradu, farmář počítá, počítá a počítá své ovečky, až nakonec usne. Ovce potom farmáře opatrně uloží do starého karavanu v rohu hřiště a předstírají, že je noc. Když farmářův věrný pes Bitzer zjistí, co ovce udělaly, celý plán končí. Blitzer se snaží farmáře dostat z karavanu, ale karavan se uvolní a přes všechny překážky vyjede ven na silnici i se spícím farmářem uvnitř. Bitzer vyrazí za karavanem, který ujíždí přímo do velkoměsta. Shaun a ovčí stádo zatím hospodaří na farmě. Farmář a pes se z města stále nevracejí a na farmě zavládne chaos. Stádo se Shaun v čele se rozhodne napravit svoji chybu a vydá se do velkoměsta najít farmáře a jeho věrného Bitzera. Na této záchranné výpravě je čeká mnoho dobrodružství. Budou Shaun a kamarádi schopni najít svého farmáře dřív, než se ztratí navždy? (Bohemia MP)

(více)

Videa (17)

Trailer 3

Recenze (275)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Seriál jsem samozřejmě neviděl, protože dávám obvykle přednost věcem, které více odpovídají mému nezměřitelnému intelektu. Přiznám se, že jsem byl z úvodu značně rozpačitý a začínal podléhat panice, že mě čeká hodinové utrpení. Nečekalo! V momentu, kdy se ovečky dostanou ze stereotypu farmy a začnou se konfrontovat s ruchem velkoměsta, tak přichází na scénu poměrně inteligentní a velmi hravý humor, který si okamžitě získal moje náročné sympatie. Nejpříjemněji se mi sledovaly scénky z restaurace a zvířecího útulku - to jsem se dokonce smál nahlas. Do pohádky jsou šikovně zakomponované všemožné trendy současnosti, a dokonce si na své přijdou i lidé, kteří mají zvířátka vůbec nejraději a dávají jím to najevo tím, že se s nimi pokouší rozmnožovat. Kvalitní záležitost. Očekával jsem nějakou obyčejnou dětskou zábavu, takže velmi příjemné překvapení. S přimhouřením oka dávám 4 hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel RedAK. ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem několik dílů seriálu a docela se mi líbil. Má to spoustu nápadů a stejně jako třeba Wallace a Gromit je to správně trhlé. To samé jsem čekal i od filmu a rozhodně jsem nebyl zklamán. Naopak musím říct, že se tento celovečerní film poměrně slušně vydařil a co jsem si obzvláště užil byla hudba, která byla opravdu skvěle vybraná a dokázala u mě navodit tu správnou atmosféru a náladu a příběhu dávala onu pro celovečerní film potřebnou hloubku. Navíc i hlavní záporák v podobě pracovníka odchytové služby, který byl správně zlý a zároveň lehce přitroublý, se mi velmi líbil. Celkově tedy spokojenost. 8/10 ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Celovečerní dobrodružství plastelínového beránka a dalších obyvatel farmy je aardmanovka jako vyšitá. Opět tam jsou mraky vizuálních gagů, které se na sekundu mihnou jedním záběrem a kdo si toho nevšiml, třeba si všimne, až na to bude koukat příště. Bezeslovný příběh je přece jen na celovečerní stopáž velké sousto, takže spousta dětí při filmu neudrží pozornost až do konce. ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Kdo se jako malý coby správný borec díval na Hříště 7, nemůže původní seriál neznat. Jen je trochu  problém že se většina dílů odehrává na malém prostoru farmy s několika postavami a po pár dílech už se to může okoukat. Ovečka Shaun ve filmu jde o kus dál. A to až do velkého města, aby zachránila svého nezvěstného farmáře. Velmi brzy se k ni samo sebou přidají i všechny ostatní ovce z farmy. A já se nestačil divit jak dokáže být taková kupa animovaných ovcí roztomilá (i s tím farmářem, který mi jinak vždy připadal spíš jako mrzout, ale stejně ho mám nejradši)  a jak jejich infantilní příběh dokáže pobavit, spolehlivě zabavit a zároveň vzít za srdce bez jediného slova. Opět se mi tím potvrdilo že studio Aardman je zárukou alespoň minimální kvality. Jejich osobitá poetika a styl animace působí mezi ostatními americkými animovanými filmy jako příjemné zjevení. Tento film není výjimkou a zaslouží si ocenit i možná lehce nadhodnotit. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

V rámci záchrany oveček ve filmu a vedení dětí k lásce k (hospodářským) zvířátkům, potažmo přírodě, se na tohle vyplatí obětovat rodičovské kino vstupné. Ale jako doprovod do kina si s sebou pro jistotu vezměte veterináře, anti alergenní kapky a nastavte si mozek na gagy, proti nimž je uklouznutí po banánové slupce složitá matematická rovnice. Fenomén ovečka Shaun se z tv obrazovek přestěhoval na plátna kin a nevede si nijak špatně. Určitě ale z toho dnešní (náročný) dětský divák nebude paf. Je fakt, že není na co moc zírat s otevřenou pusou. Na plátně jde všechno podle plánu. Místo tradičních skečů se přihodil příběh. Sice jednoduššího ražení, ale už je to regulérní příběh. Farmář chová stádo oveček, mezi nimiž je i Shaun, která se chce vymanit ze stereotypu a zmizet do světa. Prvním povedeným gagem na rozjezd bylo uplacení kachny toustovým chlebem. Film s gagy nešetří, ale jen se mně nechtělo smát všemu, co zavánělo vtipnou reakcí. Tempo nasazené zdárně. Na farmě se moc nezdržíme, neboť útěk z farmy se nevyvíjí dobře pro farmáře. Ten následně skončí v nemocnici se ztrátou paměti. Vyslouží si kvůli nezjištěné identitě jméno pan X a v místním kadeřnickém salonu rozjede svoji krátkou kariéru šik sestřihů, když upraví vlasy rozrušené celebritě. Jenže Shaun a její družina zpytuje svědomí a svého milovaného farmáře nechtějí na věky věků ponechat ve službách zákazníků toužících po "módním" sestřihu. Jejich plány na záchranu jim však zkříží démonický správce odchytové služby potulného zvířectva. Filmová verze se od té seriálové v lecčems podstatně liší. Charakteristické zabečení Shaun téměř odpadlo, ale zachována zůstala ústřední chytlavá melodie, která se v závěru filmu dokonce dočkala rapované verze. Kvalitních hudebních songů se line příběhem hned několik. Pamětníci ocení hudební seskupení M-People, jejichž dávná hitovka "Search for the Hero" také zazní. Animace je oproti seriálové verzi mnohem propracovanější. Není to určitě animace z nejlíbivějších a zvláště lidské postavy jsou ksichty k pohledání, ale pokud máte rádi "plastelínové" filmy, respektive figurky, určitě nemůžete být zklamáni. Tahle groteska má i své silné scény, ve kterých jde legrace stranou. Zvířecí útulek navodí dětem solidní depku a vtip s uvězněným kocourem Hannibalem Lecterem určitě nepochopí. Předpokládám, že ve věku cca pěti let nesjíždí s rodiči Mlčení jehňátek. Osádka v útulku však pobaví, i když akvarijní rybička za mřížemi je dost unikát. Jde o grotesku, takže se nemluví. Titulky tedy potřebovat nebudete. Na filmové verzi je vidět, že debutující zkušený scenárista Mark Burton se svým začínajícím kolegou Richardem Starzakem odvedli sympatický výsledek. Ke konci to bylo sice natahované dobrodružství, vytratil se rytmus a spád a úroveň gagů šla rapidně dolů, ale zabečet s touhle ovečkou lze poměrně dobře, i když se z hlediska nároků dětského publika, jedná o víceméně (pod)průměrnou zábavu. 40% ()

Galerie (50)

Zajímavosti (9)

  • Film obsahuje odkazy i na další slavné snímky. Například muž z odchytové služby před zrcadlem je parodie na Roberta de Nira ve snímku Taxikář (1976). Sedlákův billboard z kadeřnictví je odkazem na sérii X-Men a to na postavu Wolverina (Hugh Jackman). Syčení kočky na odchytové stanici v cele za plexisklem je zase odkaz na Anthonyho Hopkinse alias Hannibala Lectera a jím vymyšlený zvuk, kterým děsil ve filmu Mlčení jehňátek (1991). Dalším z odkazů jsou například ovce oblečené do chemických kombinéz s respirátory, které připomínají seriál Perníkový táta (od r. 2008). (cze.Oi)
  • Ve filmu je několik odkazů. Například po neúspěšném pokusu o vniknutí do nemocnice usedá zoufalý pes Bitzer na lavičku jako Forrest Gump (1994). Ovce kráčejí přes přeřhod jako skupina Beatles na obalu "Abbey Road" (v obou směrech). Titulní skladba "Shaun the Sheep" začíná stejnými takty jako "When the Saints Go Marching In". (melica)

Související novinky

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

V letošním přehledu nej filmů, které viděli naši top uživatelé v roce 2015, jsme dali prostor i filmům s jiným rokem výroby/uvedení než 2015. Anketu vyhrál postapokalyptický akčňák Šílený Max:… (více)

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)

Reklama

Reklama