Útěk do divočiny (2007)

Fúha!!! Veľmi sa stotožňujem s celou filozofiou filmu, milujem výlety tipu: isto niečo stopnem, mám spacák, takže sa vyspím hoci kde, nemám peniaze, ale mám neskrotnú chuť objavovať nové veci a nových ľudí. Vo filme som videl akoby kus so seba samého, divokosť a slobodu v srdci aj duši, chuť do života a čerstvý vzduch v pľúcach. Film, ktorý ma nadobro upevnil v tom, že človek dokáže aj nemožné ak chce, má odvahu, trošku šťastia a v hlave jasno. Snímka je určite pre mňa veľkou inšpiráciou, ktorú raz určite premením na realitu.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Film, ktorý považujem už za dlhé roky za svoju veľkú lásku. História z neho priam sála a vyžaruje. Tak isto ako aj bezcitnosť ľudí a cirkvi. Kríž je použitý ako štít proti bezočivosti a nehumálnosti cirkevných hodnostárov. Slovami ani neviem vyjadriť aký neuveriteľný hnev chovám voči cirkvi, že takéto niečo pripúšťala, priam sa tým chvastala. Famózne herecké výkony, precízna kamera, detailná réžia! Ale keď som si prečítal knihu, musím priznať, že film u mňa výrazne spadol, pretože kniha ide do špiku kosti, zatiaľ čo film kosť len jemne nahryziava. Pán Vávra mohol zájsť ešte ďaleko hlbšie, aby na plátno dal skutočné zverstvo cirkvi a takzvaných spasiteľov sveta. Bodaj by sa škvarili v pekle!!!!

Avatar (2009)

Pri filme sa u mňa úplne prejavila stádovitosť. Bol som natoľko ohúrený reklamou, PR a ostatnými záležitosťami, že v kine mi jednoducho film vyrazil dych, pripútal k sedačke otvoril hubu, a skoro tri hodiny netrvali ani 5 minút. Avatar skrátka musel byť úžasný. Prvá kvapka v daždi 3D zážitkov, na ktoré sme asi ešte neboli dostatočne pripravení. Keď som hodnotil Avatara ja, bol niečo okolo 70-desiateho miesta. Teraz je na 134. a bude klesať. Pretože keď si ho človek pozrie na gauči doma, zistí, že z disnyoviek dajak vyrástol a povie si: čo to za sračka?!