Knight Rider - Knightova past (1985) (epizoda)

Aj keď je zápletka v špionážnom štýle 'Mission Impossible' veľmi fajn a konečne sa do operácie zapájajú všetci štyria (!) členovia Nadácie PaS, dokonca aj Devon, ktorý hlási správy v telke, tak bonbónikom je dvojica hosťujúcich hercov - známy nemecký herec Walter Gotella, no a asi najväčšia hviezda indickej kinematografie - Kabir Bedi. Ten tam síce hrá iba nevýraznú pravú ruku záporáka, ale keď sa jeho postava dostáva občas do komickej situácie, tak je zábava zaručená. Akčná, špionážna a ešte aj zábavná epizóda.

Knight Rider - Motorkáři (1985) (epizoda)

Toľko logických chýb - to nejde len tak striasť. Z kamióna si zriadime kreditku, vykradneme bankomat, ale aj ovládneme experimentálne auto (na slnečný pohon), ktoré je ošetrené výbušnou trhavinou. To predsa vysokoškolské experimentálne autá bežne mávajú. Neuveriteľné, ako vysokovyvinutý a rýchly bol bezdrôtový internet v polovici 80. rokov. Kam sa ten náš súčasný na neho hrabe. Akcia je jediné, čo je fajn.

Knight Rider - Pohřebiště (1985) (epizoda)

Štyri série a so seriálom sme sa až teraz prvýkrát pozreli do indiánského prostredia. Akurát si tam Michael ťažšie hľadá kamarátov, pretože záporáci nespia a neradno ich podceňovať.

Knight Rider - Hluboký spánek (1985) (epizoda)

Začiatok s únos lietadla je príjemnou menou a očakávaním, že zápletka bude originálnejšia. Síce sa z lietadla rýchlo presúvame na zem, ale rukojemníci a vojenské zariadenie, do ktorého sa nie je jednoduché dostať a ktoré obsahuje aj jadrové samozničenie, sú nielen akčným štandardom, ale aj jemne trilerovým.

Benjamin Blümchen - Seine schönsten Abenteuer (1997)

Benjamín Kvietko s veľkou čapicou na hlave, tak, ako si ho deti pamätajú zo seriálu. Animácia zostala rovnaká. A aj keď dobrodružstvo vo všetkých troch minipríbehoch prítomné je, je to celé až príliš infantilné, vtieravé, nevtipné a nedokáže zo seba dostať žiadnu pridanú hodnotu. Ako-tak zaujímavý je iba ten posledný minipríbeh - s balónovými pretekmi.

Pippi Punčochatá (1997)

Prepnutú Pippi, ktorá robí skoro všetko naopak, som ani ako malý fagan veľmi nemusel. Jej bezstarostné lapajstvá a nevýchova sú v animáku rovnako zastúpené. Nad vodou to drží ale celkom podarená animácia a viacmenej kontinuálny dej. Aj keď divák musí prekusnúť niekoľko muzikálových vložiek, hlavne v úvode, a potom kvantum infantilných situačných gagov. Ale pre deti určite fajn.

Vítězný oblouk (1985) (TV film)

Film stojí hlavne na Hopkinsovi a na môj v kus je v ňom až príliš tej romantiky, a to na úkor udalostí, ktoré sa vo Francúzsku vtedy diali. Atmosféra nie je dostatočne vystihnutá, peripetie, ktoré hl. hrdina zažíva, zasa dostatočne dramatické. Príbeh skôr iba tak voľne plynie. Prišlo mi dosť divné, keď hl. hrdina nemal žiadne doklady a každá hliadka ho mohla pripraviť o pobyt vo Francúzsku, tak on sa vyvážal autom (kde na neho zobral, keď žije z ruky do ruky a musí ešte platiť nájom v hoteli?) po hlavných cestách cez pol krajiny. Záver tiež taký nijaký. Ale film má na televíziu celkom slušné spracovanie a nejedná sa iba o konverzačnú drámu.

Poslední dny generála Pattona (1986) (TV film)

Film stojí hlavne na charizmatickom, aj keď už postaršom Scottovi, ktorý si rolu najznámejšieho generála americkej armády zopakoval po 17 rokoch. Televízne spracovanie a chudobnejšiu výpravu nezaprie. A napriek tomu, že ide viacmenej iba o konverzačnú drámu, ide o celkom solídne dielo dotvárajúce život slávneho generála, ktorý mal s Rusákmi teda sakramentskú pravdu. Záver, v ktorom sa čaká na smrť, má svoju silu, aj keď je oproti skutočným udalostiam dosť dramatizovaný.

Tom ja Fluffy (1997)

Celkom príjemný animák s jednoduchou, ale sympatickou animáciou. Síce animácia umeleckou kvalitou nevyniká, ale dá sa na ňu rýchlo zvyknúť, aj na jej milé zvieracie postavičky. Príbeh netvorí súvislý dej, je skôr kompiláciou jednotlivých minipríbehov, pričom k divákovi prehovára iba rozprávač. Občas mi ústredná melódia už liezla na nervy - prialo by si to sofistikovanejšiu hudobnú réžiu.

Knight Rider - Přízrak (1985) (epizoda)

Nadupaný pilot štvrtej série, v ktorom nechýba akcia, kvalitnejší záporák s príma baranidlovou hračičkou, kriminalitou neslávne známe Chicago, humor a dokonca aj kúštik napätia. V závere sa síce objaví pár trapošín (ospojlerovaný super speedový KITT či afrochlapci, ktorí s kladivom a skrutkovačom spravia za jedno poobedie zo šrotu fungl nového KITTA, ešte aj cabrio verziu), ale inak príjemné prekvapko po relatívne nudnejšej 3. sérii. Ešte jedna vec, je fajn vedieť, že machri už 80. rokoch vedeli pomocou laserovej pištole spraviť akéhokoľvek dvojníka (aj s očnými zreničkami či hlasom). Kam sa na nich hrabú vedci z 20. rokov 21. storočia.