Až do smrti (2007)

Tento film je úplný odbočení od klasických Van Dammových akčních béček. Je to film natočenej ve stylu francouzských kriminálek, kde se Van Damme nebije, ale střílí. Když jsem tento film viděl poprvé, málem jsem mu dal odpad, právě proto, že ho v roli takové trosky jakou byl v tomto filmu neznám a je to velký nezvyk. A to nemluvím o samotným českým dabingu, kterej mě hned na začátku, jak Van Damme promluvil, pořádně otrávil. Jeho český dabing velmi nesympatickej, jinej než u jeho ostatních filmů, čili opět nezvyk a tak by se dalo pokračovat. Pak jsem film viděl podruhé a dávám za čtyři hvězdy, protože film je sice jinej než jsme u tohoto herce zvyklí, ale je výbornej.Van Damme není tentokrát fešák s úsměvem fanynky lákajícím, ale hraje neoblíbeného policistu, kterej pracuje v protidrogovým oddělení a sám fetuje jak divej. Věřte, že vzhledově ho opravdu takřka nebudete moci poznat, budete na něj čumět jak na zjevení a kroutit hlavou, jak se mohl sportovec Van Damme takto zničit a zestárnout. Jeho vzhled, kterýmu ještě navíc dávají korunu neoholený kotlety, opravdu vypadá, jakoby vyšel z profesionálního feťáckýho doupěte. Možná i proto je postava Van Damma nadabována tak, jak je, ne příliš sympatickým hvězdným dojmem, aby to sedělo na roli, kterou tu ztvárňuje. Film je zkrátka provedením nejblíže klasické televizní kriminálce na francouzský způsob, ale tato je velmi povedená. Konec je taky na Van Dammovy filmy překvapivej. Mimojiné, dobře se ví, že sám Van Damme měl ve skutečnosti problémy s drogami, čili jeho vzhled a postava feťáka ve filmu nemá od samotné reality zase tak daleko.

Ozvěny mrtvých (2007) odpad!

Myslel jsem, že to bude taková nějaká pecka, jako je horor Ozvěny mrtvých z roku 1999 s Kevinem Baconem, ale ani omylem. To je tak strašně nezáživný a nudný film, že to snad hůř už nejde. V ději jsem měl totální chaos a zmatek a s touto stopáží byl pro mě nadlidský výkon tohle dílo dokoukat bez problému do konce. Těžkej odpad.

Noci hrůzy (1981)

Naprosto výborný zombi horor, kde se opravdu pořád něco děje a celý film je nonstop nabitý pořádnou nechutnou zombi akcí. Asi nejlepší zombi horor, co jsem dosud viděl. Kdo nechce čekání na akci, příběh plný omáčky okolo a akci se zombíky až v poslední půlhodině, tak se má na co těšit. Filmu nechybí napětí, drastické záběry ani černý humor. Příběh tu zpravidla není a byl by zbytečně na obtíž. Pak by se stejně jako v Zombi 2 řešila omáčka okolo a zombi akce, jakožto podstaty tohoto hororového žánru, by bylo pro zombi fanoušky málo. Toto je film pro diváky, co se chtějí 80 minut nepřetržitě kochat a bavit zombi zábavou. Ne pro rádoby přitroublé intelektuály, co si pustí z důvodu, aby pak mohli v komentářích vypisovat sračkoidní frustrace z toho, že ve filmu nenalezli materiál k sepsání filozofického románu. Kdo tuto jasnou logiku nechápe, ať si film vůbec nepouští.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Tak na tomto Terminátorovi jsem byl s nadšením v kině, to jsem si nenechal ujít. Ještě před zkouknutím jsem slyšel, že je to oproti předchozím dvěma Terminátorům spíše komedie, což ve mě vyvolávalo různý pocity zvědavosti i následnýho zklamání, ale do kina jsem se přesto s nadšením a natěšenej vydal. Komedie to samozřejmě není, pouze jsou tam menší komické vsuvky, jedna hned na začátku, kdy si Arnold jakožto Terminátor nasadí ty komické brýle. K Terminátorovi se brýle samozřejmě nehodí, ale tato komická scéna na škodu nebyla, pač z filmu to komedii rozhodně nedělá a komická scéna nevyzněla trapně. Dále už se film ubírá tradiční terminátorskou akční jízdou s jasně viditelným hollywodsky vysokým rozpočtem. Jenže což o to, triky a celý film je odveden kvalitně, ale já jsem byl při odchodu z kina zklamán. Důvod byl jednoznačnej--hned od začátku akce mi to velmi silně připomínalo Terminátora 2 a to mě tehdy v kině dost otrávilo. Např scéna při honičce s náklaďákem, jenž mi doslova připadala jak zkopírována ze dvojky. Úplně stejný styl triků i honiček, terminátorka vleze do kabiny stejně jako to udělal ve dvojce Arnold, takže jsem viděl skoro jakoby trochu pozměněné dvojče dvojky. Takže těsně po odchodu z kina jsem měl pocit, že ten film byl jednoduše natočen bez akčních nápadů a pro vydělání předem jistýho balíku peněz bez ne příliš velké snahy udělat to zas uplně jinak a neokoukaně. Nicméně pak jsem si to doma na DVD pouštěl ještě dvakrát a celkově se mi film sám o sobě líbí a mám z něj už mnohem pozitivnější dojem než poprvé v kině. Ale nic to nemění na tom, že kdykoliv se na to podívám znovu, tak tam vidím zkrátka zkopírované scény z Terminátora 2. Ikdyž, dnes už je tolik filmů, že vymyslet něco novýho originálního jako byl ve své době právě Terminátor 2, už nelze jen tak lehce. Takže pro lásku k Arnoldovi a tomuto legendárnímu příběhu dávám za čtyři hvězdy, tři jsou prostě málo, tři dávám často béčkám, který se mi líbí , ale nejsou světový a tento film je víc než tuctový béčko. Čtvrtého Terminátora jsem ještě neviděl, ale mám ho v plánu a jsem na něj velmi zvědavej.............Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "ANO". Film je v multikanále pro domácí kino standardně dobře prostorově zpracován.

Hory mají oči 2 (2007)

Ach jo, tak jsem byl natěšenej, že se podívám na pokračování hororu, kterýmu jsem dal plných 5 hvězdiček. A tentokrát dávám hvězdičku jednu. Prostě to byla nuda a absolutně se to nedá srovnat s jedničkou. Film je nezáživnej.

Hory mají oči (2006)

No tak toto se teda po trochu nedůvěřivým rozjezdu rozjelo do hodně hustých a brutálních kolejí, jen co je pravda. To fakt stojí za pozornost pro fanoušky krvavých a krutých hororů. Film má perfektní děj a je výborně natočenej, žádný troškaření v akcích a záběrech. Není to jen krvák plný zabíjení, je v tom něco ještě horšího a tím je citová stránka filmu. Jak může bejt člověku, kterej zažije takový masakr na vlastní oči, který má za oběti jeho srdci nejbližší osoby? Je to fakt krutý po psychologické stránce, toto je prostě dávka pro silné povahy a příznivce žánru těchto typů hororů.

Dům tisíce mrtvol (2003) odpad!

Tomuto filmu jsem jiný hodnocení, než odpad, dát nemohl, protože když člověk zapne film a už po deseti minutách nudných pocitů z filmu, který film vydává, si říká, uvidíme dál, jak se to vyvine a po dvaceti minutách to nejde jinak, než to vypnout a nedokoukat, pač je fakt utrpení ten film sledovat, tak to jinak, než odpadem, hodnotit nelze. Název filmu i plakát mě pocitově navnadil, že to bude nějaká efektivní hororová záležitost ze staré filmové školy, ale bohužel mi to bylo nepříjemný od samotnýho začátku, zkrátka hrozná nuda. Zajímavý, jaký má film různorodý hodnocení, jedni na film nedají dopustit a dávají 5 hvězdiček a druzí dávají hojně odpad. Takže je to asi zvláštní film stojící za pozornost a ta moje pozornost se odměnila odpadem. Pro ty, co film neviděli a chystají se na zkouknutí, nutno dodat, že to rozhodně není klasickej horor s klasickým filmovým dějem a zpracováním, ale je to ulítlá, úchylná, brutální a zvrácená komiksová, hororově černokomediální groteska.

Únos (1997)

Tento film mě přikoval k obrazovce od začátku až do konce. Kurt Russell tam hraje normálního obyčejnýho chlapa a podle mě to je jedna z jeho životních rolí. Akční scény jsou natočeny výborně, Russell hraje svoji roli velmi dobře, pač je na něj doslova ušitá a na samotný film se kouká velice příjemně.. Zkrátka nadmíru dobrý akční film, který funguje jak má i při opakovaném zlhédnutí. Mám rád scénu, kde ve finále Russell vejde do místnosti s padouchy a když je začíná mít pod kontrolou, tak za sebou uslyší klapnutí pistole, kterou drží v ruce ten malý kluk. Výborně zahraný emoce v Russellově obličeji ve chvíli, když za sebou tu pistoli uslyší klapnout. I ten český dabing v tomto filmu je na velmi dobré úrovni a doslova sedne k nervům Russella, když říká opakovaně klukovi--"nedělej to chlapče".

13. znamení (2000) odpad!

Kdo tento film nezkoukne, o nic nepřijde, pouze o návod, jak může vypadat film natočen bez finančních prostředků a bez dobrých herců. Film je na velmi amatérské úrovni ve všech směrech. Má velmi nekvalitní zvuk i obraz, je to dílo nadšených amatérů, kteří na film neměli peníze a chtěli to zkusit sami i v těch nejprimitivnějších podmínkách. Zkrátka natočit si film v domácích podmínkách pro radost. Příběhu jsem ani moc neporozuměl, ale herci byli výrazně podprůměrní, ženská hrdinka mi byla nesympatická hned od první chvíle a vzhledově se mi taky vůbec nelíbila. No zkrátka, chcete li vidět odpad, podívejte se sami. Cení se snaha nadšenců, to všechna čest, ale v dnešní době, kdy je k mání tuna filmů s aspoň základní technickou výbavou odpovídající kvalitativně aspoň tomu standardu, nemůže tvůrce čekat, že mu takové dílo někdo s nadšením kladně ohodnotí. Toto je opravdu nanejvýš ke stažení na netu zadarmo ze zvědavosti, koupit si toto na DVD za peníze je hřích. Koneckonců se v případě tohoto filmu co se týče nápadu nejedná o žádnej kult ve stylu Záhada Blair Witch apod. A už vůbec film nemá pranic společnýho s kultem EVIL DEAD, jak je uvedeno v popisu tady na ČSFD. Je tam psáno, že je natočen v klasickém duchu EVIL DEAD, což je nesmysl, zřejmě má být tohleto přirovnání pouze lákadlo pro diváky, protože já jsem se tím nechal taky naivně zlákat :-)))