Iron Man (2008)

zábavná oddychovka, ktorá sa na nič nehrá a práve preto sa dobre pozerá. Iron Manom miestami akoby si tvorcovia robili srandu zo všetkých straumatizovaných zamaskovaných komixových hrdinov. Teraz boduje zhýralý excentrický milionár, ktorý si užíva život. Obsadenie Roberta Downeyho Jr. bol zásah do čierneho. Je nepochybné, že jeho charizmatické stvárnenie Tonyho Starka posunulo tento film o priečku (možno aj niekoľko) vyššie. Gwyneth Paltrow je ďalšou skvelou volbou. Jej postava Pepper dôstojne sekunduje Tonymu a iskrenie medzi nimi je viac ako vierohodné. Iron Man ponúka zábavu aj akciu. Tie dve hodiny, čo film trvá, mi ubehli, ani neviem ako. Už som zvedavá na dvojku.

Robin Hood (2010)

(kinoverzia) - keď sa spoja tvorcovia zvučných mien, ktorí už toho vo filmovom priemysle nemálo dokázali, človek očakáva kvalitu. No v tomto prípade sa jej, okrem výpravných bojových scén, záberov krásnej prírody a hereckých výkonov niektorých protagonistov, moc nedočká. Režisérsky sú síce jednotlivé scény zvládnuté, ale film ako celok riadne kríva a potreboval by barličky. Scenár má množstvo slepých miest, ktoré by potrebovali prepracovať. Mám z toho dojem, že scenáristom buď horel termín a nemali na nič prepracovanejšie čas, alebo to proste a jednoducho odflákli. Postavy sú prvoplánovité a ničím neprekvapia. Naštastie aspoň herci z nich vyťažili maximum (teda ako ktorí). Mark Strong - skvelý, Cate Blanchett - výborná, Max von Sidow - taktiež, ale Russell Crowe tu nepodal ani sedemdesiat percentný výkon (rozhodne sme od neho už vydeli ďaleko lepšie výkony). Castingu by sa dalo vytknúť, že medzi Cate Blanchett a Russellom Croweom nejako chýbala chémia. Film má zopár scén, bez ktorých by sa aj zaobišiel, a naopak niektoré scény vyšli v konečnom výsledku povrchne. Bojové scény boli postrihané tak, že som z toho ani nevedela kto je kto a kto proti komu vlastne bojuje. No nebolo to na škodu filmu, strihač tým aspoň vytvoril dojem chaosu v boji. Príbeh o tom, čo viedlo k tomu, že sa Robin L. stal Robinom H. by bol iste veľmi dobrý, ale chcelo by to premakanejší scenár a precítenejšie scény. Takto vyznieva len ako povrchný, chvíľami až príliš naivný historický nepodarok.