Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

zo všetkých eko-varovných dokumentov je tento hádam ten najnudnejší aký som kedy videla. Nádherné zábery zeme boli tak prezreté, že by mohli začať plesnivieť. Velká výtka strihačovi. Nechať takto dlho prezrieť každý záber nemožno ospravedlniť ani tým, že to bol zámer. Keby každý záber skrátili a strihli skôr, bolo by to rozhodne pozeratelnejšie a efektnejšie. Takto je to jedna dlhá uspávanka, ktorej ešte viac napomáha Svěrákov monotónny komentár. Ako si na to spomeniem, tak sa mi chce hneď spať.

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

bohužial aj toto je jeden z tých amerických seriálov, ktorému postupne dochádzajú nápady. Zatial čo na svojom začiatku to bol velmi dobrý seriál plný napätia. postupne nejako stráca šťavu a stáva sa emotívne úplne chladným a už len kĺže po povrchu. Scenaristi by si asi mali zobrať dlhšiu dovolenku, lebo je z toho cítiť, že už sú úplne vyhoretí. ničia tak celkom dobrý serial, ktorý si na svojom začiatku právom zaslúžil 4 hviezdičky, no teraz už len ťažko došlapáva na 3

Po přečtení spalte (2008)

čo bratia Coenovci týmto filmom chceli povedať? Netuším, a ani na to nemienim prichádzať. Z tohto filmu mám dva dojmy: 1. ako keby si Coenovci povedali, takže máme nejaký celkom dobrý námet, ale nejako sme pozabudli k tomu napísať aj celkom dobrý scenár. no čo už, obsadíme do toho zopár hviezd, urobíme tomu velkú reklamu, a ono už si to na seba zarobí. 2. ako keby tento film silou mocou chcel byť niečim odlišný, niečim viac, než iné hollywoodske filmy, a tak sakra moc sa o to snaží, až je to silené, až je to prehnané, až je to nie uveritelné

Edith Piaf (2007)

krása tohoto filmu je predovšetkým v bravúrnom hereckom výkone Marion Cotillard a v nesmrtelnej hudbe Edith Piaf. Dejovo je to síce zaujímavý film, ale chvílami predsa len nudil. Niektoré scény sa mi zdali natiahnuté. Zhrnúť celý život človeka do 120 minút je nelahká úloha. Zachytiť osobnosť Edith Piaf sa režisérovi ale podarilo. Takže z tohto hladiska, vidieť tento film, bolo prínosom, hoci na druhú stranu, madam Piaf sa po jeho vzhliadnutí môže niekomu aj sprotiviť. Našťastie ale, pri počúvaní jej hudby, človek nemyslí na jej povahu

Apartmá v hotelu Plaza (1971)

inteligentná komédia s miernou dávkou manželskej drámy. Jej čaro spočíva predovšetkým v dobre napísaných dialógoch, výborne vystihujúcich rozdielne typy manželov a manželiek. Walter Matthau všetky tri úlohy zvládol výborne a pôsobil celkom prirodzene dokonca aj ako záletný filmový producent.

50x a stále poprvé (2004)

väčšina komédii Adama Sandlera mi príde dosť slabých. Toto je ale svetlá výnimka z jeho priemeru. Vtipná, duchaplná, milá komédia, na ktorej sa dá dobre nasmiať.

Kaktusový květ (1969)

táto komédia má už vyše 40 rokov, ale človek sa na nej aj dnes skvele nasmeje. Výborná zápletka a sympatické postavy, ktoré majú každá sebe vlastný ostrý jazyk a skvelé hlášky.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

to, že na Bruca Willisa neplatia fyzikálne zákony a jeho telo je fakticky nepoškoditelné, a vždy stojí sám proti bande zloduchov, to človek v jeho filmoch aj očakáva. však je to neporazitelný Bruce Willis. Ale tentokrát to kapánek prehnali. Akčné scény boli síce ohromné a celý film je nimi nadupaný, tak ako sa na velkorozpočtový akčňák patrí, ale možno keby sa boli riadili starým heslom, že menej je niekedy lepšie, tak by spravili lepšie. Čo sa týka zápletky deju, t.j. tzv. výpredaj a niečo ako teroristi, prišlo mi to celé nejaké nevierohodné. Do akčného filmu, kde má byť jeden neohrozený akčný hrdina, to vôbec nesedelo. V dnešnej ére všelijakých vládnych agentúr a spravodajských služieb, by akože všetci sedeli bezradne na zadku a všetko nechali na Johna McClanea? Timothy Olyphant sa na rolu hlavného záporáka vobec nehodil a ani trochu som mu to neverila. Vôbec všetci záporáci, celá skupina, boli nejakí slabí a nie uveritelní. Smrtonostná pasca 4. je akciou preplnený odvar svojich lepších predchodcov (1 a 2). Dávam 3 hviezdičky, lebo nie je to až taký prúser, aby to bolo len na dve.

Na vlásku (2010)

velmi roztomilá a aj zábavná animovaná komédia, s pekným príbehom, milými postavičkami a krásnou grafikou.

Tahle země není pro starý (2007)

verím, že pre Hollywood bol tento film výnimočný, ale v Európe máme takýchto "nezávislých" "tichých" filmov, t.j. s minimom dialógov a bez hudby, ktoré sa neriadia presne vypočítanou naškatulkovanou štrukturou, množstvo. Takže z tohto hladiska mi taký výnimočný nepripadal. Čo sa týka príbehu, tak ten je celkom dobrý. Moje priemerné hodnotenie vyplýva z toho, že postavy sa ma ničím nedotkli, nevyvolali vo mne žiadnu emóciu, a v podstate mi bolo úplne jedno ako to celé dopadne. Nie je to chyba hercov, tí podali velmi kvalitné výkony. Ale osobne ma tento film nezaujal a vyprchal mi z mysle, hneď po vzhliadnutí.