Linkin Park: Live in Texas (2003) (koncert)

Dodnes poslouchám v mp3 a občas i mrknu na video. Největší pecky z úspěšných prvních dvou alb Hybrid theory a Meteora. Úžasná atmosféra v domovském Texasu, i když LP musí cítit odezvu fanoušků v každém zákoutí světa a cítit se tam jako doma.

Gravitace (2013)

Co jsem viděl trailer na tento film, věděl jsem že na něho musím do kina a to na 3D. Doma už se na něj na televizi dívat nebudu, protože bych si dojem z filmu zkazil. Vynikající provedení pohybu v nulové gravitaci a palec nahoru pro oba hlavní herce za zvládnutí herecké role. Herecký projev nebyl extra složitý, ale za to naučit se pohyby "naslepo" ve filmovém studiu musely být opravdu kumšt. 80%

Živí mrtví (2010) (seriál)

Už od filmu Já, legenda s Willem Smithem (můj TOP3 film) se mi toto ztvárnění "zombíků" líbí. Neváhal jsem si tedy stáhnout první sérii. 5 dílů z šesti jsem zfouknul "najednou" a poslední si nechal na potom, protože jsem musel do práce. SPOILER: Třetí série se mi líbila trochu méně, protože zabíjení "walkers" se stalo po válce mezi vězením a guvernérovým městem až sekundárním tématem. Scénáristi slíbili, že čtvrtá serie se bude věnovat více boji o přežití s walkers a po shlédnutí prvních dvou dílů musím souhlasit. 1. serie: 100%, 2. serie: 85%, 3. serie: 70%, 4. serie: zatím 90%. CELKEM: 90%

Perníkový táta (2008) (seriál)

Nejlepší seriál co jsem v životě viděl. Většina zaujme v první serii a pak to jde serie od serie z kopce, zatímco tady je serie od serie lepší. Přemýšlím jaký seriál teď začít sledovat, aby se "tátovi" aspoň trochu přiblížil. Vynikající herecké výkony nejen hlavních hrdinů (Aaron Paul & Bryan Cranston), ale i celé Waltové rodiny a Jesseho "feťácké" rodiny. Neskutečná proměna z plachého učitela Mr. White na kinga Heisenberga. Nemám co dodat. I konec jak má být. 99%

Argo (2012)

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda Argo ohodnotit 3 nebo 4*. Možná se mi ty 4* chtěly vmísit, protože Argo vyhrál Oscara, ale subjektivně musím hodnotit za 3*. Až na pár scén na letišti docela nuda, ale stejně jsem nějak podvědomě věděl, že odletí, takže ani nervozitka nebyla:)). Ben Affleck jako režisér super, ale jeho "důležité" nudné výrazy se mi nelíbily. 65%

Most přes řeku Kwai (1957)

Film z roku 1957? Viděl jsem v blu-ray kvalitě a řekl bych že je tak ze 70.let. Vynikající film o tom, že čest a láska k vlasti je víc než vlastní život. Zajímavý psychologický boj mezi japonským a britským plukovníkem, ze kterých se nakonec stanou "přátelé". Krásný konec, který byl, ač jsem nečekal, docela napínavý. 90%