• Krátkometrážní

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Na tomhle seriálu je nejlepší promyšlenej character development. To prostě nemá chybu.

For Love or Money (2014)

Chcete romantiku? V čínským podání dost krutá záležitost. Dost mě překvapuje, že se v jejich filmech objevu krutost bez obalu. Teda jako asi standardně by mě to u filmy z Číny nepřekvapilo, ale moje očekávání u romantického filmu jsou trochu jinde. Vůbec to nemá co do činění s jihokorejskýma filmama, které jsem si dost oblíbila. No jo, ne každá asijská kultura si je podobná.

Fly Me to Venus (2015)

Tohle byl jeden z hodně divných filmů, které jsem kdy viděla, ale to bude tím, že jsem se moc ke sledování čínských filmů nikdy nedostala. Hlavně ten brutální konec, po kterém jsem si říkala, že to ještě třeba nějak zlehčí, nebo tam pošlou aspoň trochu pozitivních emocí - ne, sorry, tohle je film z Číny, tady je všechno krutý. Ale podle mě tím filmem jenom lidem podstrčujou svoji ideologii "usmívejte se na kamery, co vás sledujou, ony jsou tu pro vaše dobro a díky ním váš život bude lepší"...

Temný Kraj (2017) (seriál)

Sice se první série rozjíždí docela pomalu, ale po shlédnutí všech dílů jsem velmi překvapená, že i v české produkci se dá vytvořit relativně uvěřitelný temný krimi/drama. Sice mi teda ten hudební podkres hodně připomíná Diablo II :-D , ale na český poměry je to prostě koukatelný. A to si zaslouží o hvězdičku víc, než by mělo.

Neoeui kyeolhoonsik (2018)

Když romantická komedie, tak jedině z Jižní Korey. Tenhle specifický žánr, který se prostě vždycky umí naladit na tu správnou sentimentální notu, miluju od prvního shlédnutí před mnoha lety... Všichni bychom v životě potřebovali víc drama queens ala korejský filmový holky, a chlapi by na oplátku mohli být víc rozumní a citliví, jako tady Yeong-kwang Kim. Nevím co víc dodat, abych nespoilovala. Prostě to se musí vidět, nedá se to popsat.

Fakjů pane učiteli (2013)

Ze střílení zaškoláků zbraní na paintball jsem měla velmi zlomyslnou radost :) Prekvapilo me, ze ačkoliv jsem poslouchala česky dabing, hodně často jsem se smála od ucha k uchu. Výborná věc

Špunti na vodě (2017)

Možná by to chtělo hvězdičky jen čtyři, ale zábavných českých filmů, na které se dá dívat a které jsou vtipně chytré a ne trapně vtipné, je bohužel malo. Tudíž tuhle perlu radši prechvalim, než aby se zapadla v moři české prumernosti. Pěkná oddechovka.

Marie, královna skotská (2018) odpad!

Nechápu, proč historický film z dějin UK, někdo používá na umělé plnění kvót natočených filmů, které se dostatečně věnují tématům inclusion a diversity. Totálně mě kvůli tomu ten film vůbec nebaví - černošská nobilita v 16. století, zženštilost a převlékání mužů do dámských šatů, královna, která klevetí se svými služkami, jako by to byly náctileté teenagerky ze stejné vrstvy, homosexualita... když už pominu, jestli jsou nebo nejsou historicky přesné, tak to, že film těmto věcem věnuje tolik vysílacího času, mě vyloženě ruší, protože jsou to pro děj naprosto nepodstatné informace, nijak se s nimi dál nepracuje, jsou tam vyloženě našroubované jen proto, aby tam byly. Ani jsem to nedokoukala, je to fakt naprostý blábol.

Chirurgové - Jen vítr to ví (2018) (epizoda)

Shonda je prostě naprosto brilantní scénáristka. Vytvořit emocionálně takhle vyčerpávající díl v osmý sérii je naprosto neuvěřitelnej výkon. U tohohle seriálu si po každý skončený sérii říkám, že lepší už to prostě nebude, že to není možný, že všechny zajímavý story lines už jsou vyčerpnaý, tak ona mě vždycky přesvědčí o opaku. Naprosto naprosto skvělý.