• Romantický
  • Pohádka

Atašinči no danši (2009) (seriál)

Pomalu propadám kouzlu japonských seriálů - tento patří opravdu mezi skvosty (alespoň pro mě). Děj je nápaditý a neokoukaný, hlavní postavy jsou propracované do detailů a jejich "proměny" jsou perfektní + je zde opět herečka Maki Horikita, kterou mám velmi ráda a většina mužského osazenstva jsou fešáci (Osamu Mukai, Džun Kaname). Na japonských seriálech se mi líbí, že netlačí na pilu a seriály jsou tak krásně uvolněné a dokonale vás naplní pocitem štěstí, který vám vydrží překvapivě dlouho (mně teda rozhodně)! 5*

Hana zakari no kimitači e: Ikemen paradise (2007) (seriál)

Senzační seriál! Herecké obsazení úžasné (nejlepší Tóma Ikuta, bohužel Šun Oguri mi přišel jako studený čumák, Maki Horitika je prostě jen jedna), většina rolí byla tak bláznivá a ztřeštěná, že pokud neznáte japonské seriály může se vám z toho pěkně zatočit hlava! Líbilo se mi jak děj ubíhal svižně, nikde žádné drama a zdlouhavé pasáže :-) škoda jen, že to hlavní hrdinové nedali dohromady dříve. Soundtrack byl pecka, která vás totálně nabije! 5*

Producenti (2015) (seriál)

Od korejských seriálů očekávám určitou dávku dramatu, srdceryvných scén, záporných postav a nezapomenutelný soundtrack, jelikož seriál nesplňoval skoro žádné "kritérium", zdál se mi nudný. V prvních třech epizodách se absolutně nic nedělo, postupem času se to trochu rozjelo, ale k žádnému "vyvrcholení" nedošlo. Seriál mi přišel velmi povrchní, téměř každou rozjetou scénu rázně usekl. Na herecké obsazení jsem se velmi těšila, mám ráda všechny tyto herce, bohužel i oni mi přišli velmi chladní a "nesdílní". Jediným plusem seriálu vidím v jeho odlišnosti (od většiny korejských seriálů), bohužel já jsem právě ten typ člověka, který miluje korejské seriály tak jak je známe - s velkou dávkou dramatu, zápletek a pohádkových konců. 3*

Maboyi (2012) (seriál)

Toto téma seriálů mě velmi baví a jsem vždy nadšená, když objevím další. Velká škoda, že seriál není delší - myslím si, že měl dobrý rozjezd a kdyby se seriál "natáhnul" mohl by být o moc lepší. 3*

I jookil nomeui sarang (2005) (seriál)

Kdybych tento seriál měla hodnotit objektivně, tak to jsou 3* - první díly jsou nudné, vztah Min Gooea a Eun Seok je nepřesvědčivý (i přesto, že výkon Young-jae Kima je perfektní), "přítelkyně" Bok Gu je přebytečná a některé scény mi přišly nedokončené a chaotické, také mi vadila neustálá zima (připadalo mi, že seriál je chladnější více než bylo potřeba). Bohužel (nebo bohudík) většina mých hodnocení je spíše subjektivní - 5* - Rain a Min-a Shin jsou mými oblíbenci (díky nim jsem si tento seriál vybrala) - jejich vztah je krutý a krásný zároveň. Hrozně se mi líbil poslední díl, který byl jiný a vedl ke konci, který byl daný již na začátku, ale pořád jsem doufala, že to tak nedopadne.

Hana jori dango (2005) (seriál)

Už to budou skoro 3 roky, co jsem viděla korejskou verzi. Z korejské verze jsem byla nadšená, ale je pravda, že si pamatuje pouze některé pasáže (takže až budu mít po státnicích chci si ji pustit znovu). Teď už k samotné japonské verzi (mám zkouklou první sérii, druhou začínám) - ihned jsem si oblíbila hlavní představitelku i její rodinu, která není tak ukřičená jako v korejské verzi. Ze začátku mi přišlo, že kluci z F4 jsou dětští, ale postupem času, kdy začalo ubývat absurdních situací, se konečně stávají dospělými. "Čarodějnice" mi nepřijde tak krutá, jako tomu bylo u korejské verze, ale jsme zvědavá, jak se to vyvrbí v druhé sérii. Přijde mi, že korejská verze se snažila být více vážnější (korejci opravdu milují tragédie), kdežto tato verze se mi zdá velmi zábavná, někdy až parodující, což je podle mě velké plus (Jsem zvědavá na druhou část, kde si myslím, že i japonci přitvrdí a konečně dojde k dramatickým scénám). Jelikož seriál znám a vím jak se dějová linie odvíjí, tak mě opravdu zaskočil konec této série, který byl nádherný. 5*

Last Cinderella (2013) (seriál)

Snad úplně první seriál, kde jsem nechtěla jednotlivé pasáže přeskakovat. Seriál, je poměrně krátký, takže v něm nedochází k "umělému" natahování seriálu, k nudných (o ničem) pasážím a 100x ohraným flashbackům. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na hlavní představitelku, za to hlavní představitele jsem si zalíbila hned. V seriálu se mi líbilo hlavně neustálé hašteření Sakury a Tachibana, na vztah Sakura-Hiroto jsem si musela zvyknout. Nakonec jsem ráda, jak tento seriál dopadl, ale můj favorit byl někdo jiný. Úplně jsem nadšená z posledního dílu, který byl dle mě krásným zakončením Sakuřina "rozhodování" (i přesto, že její rozhodování nebylo tak těžké). 5*

E Mo Zai Shen Bian (2005) (seriál)

Do Ahmona jsem se zamilovala během 15 minut (Jeho "ďábelského" úsměvu se dalo těžko odolat!). U prvních dílů jsem se neskutečně bavilo, některé scény byli tedy dost ujeté. Herečku Rainie jsem si oblíbila taky velmi rychle, její neuvěřitelné xichty byli opravdu roztomilé. Některé pasáže seriálu byli zbytečné, např. vztah učitele. Líbilo se mi přímé jednání hlavních hrdinů, ale přišlo mi, že jednotlivě "překážky" překonali až moc rychle a "proměna" všech nepřátel mi taky moc neseděla :-) Poslední díl seriálu bych hodnotila jako nejlepší - konečně došlo na "drama" (které já tak ráda)! Ještě nesmím opomenout super ost - hlavně písničku Chou Nan Ren! Moje první "setkání" s tchajwanským seriálem dopadlo velmi dobře :D 5*

Boseuga dallajyeotteoyo (2011) (seriál)

Na seriál jsem se koukala po kouskách s odstupem několika měsíců. Začátek seriálu se mi líbil, sbližování hlavních hrdinů bylo roztomilé - hlavně Seong Ji, na Choi Gang-hee jsem si musela zvyknout, ale stejně asi nikdy nebude patřit mezi moje oblíbené korejské herečky. Postupně mi začal, ale připadat seriál nudnější a podle mě by nevadilo kdyby měl o pár dílů méně. V tomhle seriálu se mi líbilo, že nikdo není taková velká "mrcha" (i když v ostatních to vítám :-). Seriál ubíhal v klidu, některé pasáže byly bezvadné, jiné bych s radostí přeskákala! 3-4*

Greta (2009)

Už dříve jsem viděla tenhle film, a opravdu se mi líbil. Po druhém zhlédnutí si říkám, co se mi teda vlastně líbilo. Jediné, co jsem si pamatovala byla ta scéna, kde se Greta koupala v moři v krásných šatech, protože tohle přesně bych chtěla zkusit. Teď jsem z filmu dost rozčarovaná, a opravdu netuším, proč jsem ho chtěla ještě vidět. Stačilo by jednou - a pamatovala bych si z filmu jen to dobré, pokud se podíváte po druhé vidíte už ty "temnou" stránku film. Greta je opravdu hrozná a i po tom co se dozvíte o její minulosti, tak ji nelitujete, protože tak "nevycválaný" člověk jako Greta snad nikdo není. Čekala jsem film o životě, ale nakonec jsem viděla jen slátaninu "flink slečny", která má za cíl, co nejvíce věcí stihnout než se zabije. Ještě jedna připomínka, co to jako má být za obsah filmu, který je napsaný u filmu? O filmu vůbec nevypovídá - děs! 2*