• Romantický
  • Pohádka

Nae ireumeun Kim Sam-sun (2005) (seriál)

V seriálu bylo snad milion absurdních situací, u kterých jsem se opravdu dobře bavila :D Seon-a Kim jsem si ihned zamilovala - i když někdy jsem se díky Sam-sun cítila trapně, ale také mi jí bylo chvilkami líto. Bin Hyeon byl úžasný, tak jako vždycky - jeho hra na klavír - byla snad nejlepší ze seriálu. Hyun Jin Hun a Kim Sam Soon jsou sice trochu "zvláštní" pár, ale na druhou stranu hezký a vyrovnaný (jejich první polibek byl pro mě opravdu krásný a na korejský seriál dost neočekávaný). Opravdu jsem si zamilovala neteř Hyun Jin Huna, která je hrozně roztomilá. Rodina Sam Soon mi přišla ze začátku seriálu dost uřvaná, ale pak jsem si na ni zvykla - její sestra byla skoro stejně praštěná jako Sam Soon. Pár Henry a Hee-jin mi nesedl - nevím ani proč - možná je to tím, že mi Henry připadal pořád jako "anděl strážný" a ne jako pořádný chlap :-). U seriálu se mi velmi líbilo, že se pořád nesl v takovém "zábavném" stylu, nedošlo k žádnému dramatické zvratu a ani přechod v "romantiku" se nenesla v podobě srdceryvných scén .....krásný odpočinkový seriál 5*

Big (2012) (seriál)

Yu Gong je prostě skvělý!!! Tato role mu byla šitá na míru. V humorných scénách úžasně rozesmál, v dojemných byl sladkej (narozdíl od jiných korejských herců, kteří vypadají v plačících scénách dost trapně). Min Jung Lee se mu skoro vyrovnala, konečně jsem si ji oblíbila (jinde se mi vůbec nelíbila). Seriál má nápaditý děj s trochou fantasy, ubíhá v dobrém tempu (neměla jsem čas nudit se) a má skvělý soundtrack. Konec seriálu mi přišel úžasný, i když jsem si ho představovala trochu jinak, tohle mě dostalo - líp bych ho nevymyslela. 4*

Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)

Tenhle film mě dostal úplně vším. Herecké obsazení, příběh, scény, atmosféra, hudba..... Film si chci určitě pustit znovu, ale nevím, kdy na to budu mít sílu...... Za mě rozhodně 5* (a 3 balíčky posmrkaných kapesníčků (jsem "cíťa") :-( Po prvního šoku z filmu: Bin Hyeon se mi v této roli zdá lidštější (rozhodně víc než v Secret Garden) + jeho delší vlasy mi k němu taky sedí rozhodně víc, Yeon-hee Lee jsem viděla tady poprvé a okouzlila mě - melodramatické scény ji perfektně sedly (u ní bych ani nepotřebovala aby mluvila, přijde mi, že jí každý musí rozumět). Ve filmu není přemíra kliše a podobných frází. Líbí se mi vyjádření "mentality" lidí na vesnici - i když tady v dost absolutním měřítku. I když to není bůhví jak poutavý příběh - tento film se mi vryl pod kůži a ještě dlouho na něj budu myslet. A konečně polibek (na který nesmím zapomenout), který je strašně romantický :-) 5*

Babovřesky (2013)

Babovřesky - čekala jsem něco podobného jako je Slunce, seno..... - bohužel jsem byla zklamaná. O vtipné scénky, natož dialogy byla nouze, herecké obsazení docela slibné, ale bohužel trochu marné v pokulhávajícím scénáři. Lucie Vondráčková a Jan Dolanský jsou jako jediní reální, babky drbny jsou vyumělkované a farář jménem....děs. Ještě celý koncept filmu....z dopisu....je dost zvláštní. Vlastně ani nevím, proč dávám 2* - 1. za písničku k filmu (která, ale nemá vlastně nic spojeného s dějem filmu), 2* za to, že jsem na tom byla v kině (lehce donucena, lehce s očekáváním) a vedle mě seděl pán, který se skoro celý film smál. Někomu se prostě tohle líbí.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Herecké obsazení se mi zdá docela trefné, ze začátku mi vadilo Shay Mitchell - postupem času jsem si na ni zvykla, ale pořád mám vůči ní určitou averzi - přijde mi taková naivní a hrozně milá.... Některé dialogy mezi holkami mi přijdou dětinské a směšné. Někdy je opravdu nechápu. Kdo je teda A? Takto nápadné natahování seriálu mi přijde trochu zbytečný. Z první série jsem byla nadšená zhltla jsem ji během pár dnů, postupem času mi některé díly seriálu přišli nudné a "zbytečné". Někdy se, ale v seriálu stane něco, co jste nečekali (nejsem do toho nějak zažraná, takže si nečtu okolní diskuze a nehledám detaily - takže jsme poměrně často překvapené). Teď čekám na říjnový díl (série 4.) a uvidím - zatím moje hodnocení (po první sérii 5*, postupem dílu se stáhlo na 2*) 3* Po 4 sérii, která mě opět bavila, se moje hodnocení opět pošouplo na 5*. Tato série byla plná zvratů a konečně se začalo ukazovat, kdo je vlastně A, i když po posledním dílu série si jistá nejsem ničím. I když moje hodnocení je po sériích, beru seriál jako jeden celek (každým novým dílem se objasní i něco s předešlých sériích). Těším se na závěrečnou série, která vše konečně objasní (snad :-)). Takže závěrečná série se nekoná a mám velké dilema jestli mám vůbec pokračovat :-/ Možná tomu dám šanci, když se budu hodně nudit! 4* Nakonec jsem se do pokračování dala - některé díly jsou nadprůměrné a u některých se nudíte. V půlce 6. série jsme konečně zjistili, kdo je A - ze začátku 6 série jsem byla nadšená :-) Teď větší pauza a pokračování o 5 let později....upřímně jsem myslela, že se na to už vyprdnu :D ale nevydržela jsem. Takže hurá do toho!

Mai geol (2005) (seriál)

:-) ...... ještě teď se usmívám. takových seriálu jako je My girl - by mělo být více - potěší a rozesměje. Ze začátku jsem se neubránila slzám se smíchu, ke konci slzám s dojetí. Zajímavý příběh (i když trochu nereálný, ale tak je to u většiny seriálů), Yoo Rin jsem si okamžitě zamilovala, její vylomeniny jsou dokonalé. S Gong Chanem tvoří skvělý pár - už i jako bratranec a sestřenice. Seo Hyun je opravdu pěkná a její podrazy nejsou tak hrozné jako v jiných seriálech. Jediný, kdo mi tam opravdu vadil byl Jong Woo (krycí jméno fenek - opravdu mu je podobný) - přišlo mi, že scénáristky nevěděli jakou roli tam dát, tak tam dali věčně (pro mě) otravujícího, vytrvávajícího a snažícího Jong Woo (alespoň kdyby to byl můj typ :-) 5* ten závěrečný polibek je kouzelný

Týden bez závazků (2011)

Toto je žehlící film (typ filmu, který sleduju při žehlení). Nejhorší film Owena Wilsona, který jsem viděla. Film nemá skoro žádný děj, vtípky jsou nudné a velmi trapné. 1* jen za hezký konec, který byl ale jasně předvídatelný.

Kkotminam ramyeongage (2011) (seriál)

Prvních 14 dílů jsem shlédla "na jeden zátah", poslední dva jsme si nechala na druhý den. Seriál byl příjemně roztomilý, ubíhal velmi svižně, ze začátku byl hodně vtipný (někdy až trochu parodující), postupem času se objevila "dráma", které mám ráda. Hlavní postavy se mi líbili (hlavně mužské osazenstvo) :D, Eun Bi a Chi Soo k sobě krásně ladily, jejich hašteření bylo úžasné :-) *****

Sayangkoldong yangkwajajeom aentikeu (2008)

Miluju dortíky! Mňam :-) Herecké obsazení bylo velmi dobré - hlavně Jae-uk Kim. Z filmu mám zvláštní pocit, i přes to všechno sladké a radost z dortů - je mrazivý. I přestože to nebylo žádné romantické uplakané drama, z kterého vás bolí oči - z toho filmu velmi mám zvláštní pocit :-/ 4,5*

Sígři ve výslužbě (2013) (pořad)

Poměrně dobrý pořad - některé vtípky jsou opravdu dobré, některé dost trapně - ještě štěstí, že přebývají ty dobré. Na tomto pořadu mě nejvíc "štve" právě paní Holubová (i když mám tuto herečku velmi ráda), její komentáře mi přijdou dost trapné a mimo. Jsem zvědavá na další díly :-) za mě 3* - pobavila jsem se :-) s přibývající mi díly, mi nepřijde až tak dobrý - vtípky se opakují a už se pomalu stávají trapnými 1*