Lepke (1975)

Louis Buchalter alias "Lepke" bol americkým "super" zločincom, ktorý ako jeden z mála amerických mafiánov nebol talianskeho pôvodu, ale bol židom. Počas svojej zločineckej kariéry vraj vydal príkaz až k 72 vraždám, pričom na 42 vraždách sa aj osobne zúčastnil. Založil spolu s ďalšími "super" mafiánmi /Charles "Lucky" Luciano a ďalší/ spoločnosť MURDER Inc., čo v preklade znamená Vražda s. r. o. Táto spoločnosť sa zaoberala vraždením na objednávku. Pre úrady a navonok však spoločnosť cvičila a zaškoľovala telesných strážcov, prípadne poskytovala ľudí na stráženie rôznych významných osobností. V skutočnosti však fungovala ako nájomná spoločnosť na vykonávanie vrážd. Úlohy na uskutočnenie vrážd dostávali vždy 3 skupiny, ktoré sa vôbec navzájom nepoznali. Prvá sledovala obeť a zisťovala všetky zvyky, trasy kadiaľ chodieva a získavala rôzne informácie, ktoré prispeli k jej lepšiemu spoznaniu. Druhá skupina vyberala zbrane, zabezpečovala a plánovala samotnú vraždu včetne miesta a najlepšej možnosti. A tretia skupina uskutočnila samotnú vraždu. Počas svojej "zločineckej kariéry" tento "super" mafián vydieral, podplácal a robil všetko, čo len zločinec robiť môže. Tento životopisný film je skutočne pravdepodobne jediným filmom, ktorý aspoň z časti mapuje dráhu "super" mafiána "Lepkeho", pretože všetky jeho zločiny by nebolo možné vtesnať do jedného jediného filmu, aj keby trval niekoľko hodín. Film mapuje a opisuje život tohoto "super" mafiána, dobu v ktorej žil a tiež zachytáva ako vlastne zločinecké skupiny v "krajine neobmedzených možností" pôsobili. "Lepke" bol dňa 4. marca 1944 popravený na elektrickom kresle. Tento film je skutočne napínavý a veľmi dobre na dobu svojho vzniku natočený. Kto má rád gangsterky, mal by ho vidieť.

ACCEPT: Metal Blast From The Past (2002) (koncert)

Fantastické DVD jednej z najväčších skupín 80 -tych rokov. Nahrávka koncertu z roku 1985 a zvukovo je to akoby hrali včera. Tvorcovia si dali záležať a vyťažili zo zvukov asi maximum čo sa dalo. ACCEPT je skupina, ktorá veľa DVD nevydala a o to je cennejšie pre skutočného fanúšika toto DVD. Nachádzajú sa tam aj videoklipy, takto by malo vyzerať každé hudobné DVD. Aspoň teda obsahom. Už mi je ľúto iba jedného, že nejde vrátiť čas a na ten koncert sa ísť pozrieť osobne. To musela byť atmosféra ako vyšitá. Aj keď, za "komančov" sa dostať na takýto koncert bolo tiež skoro nemožné. Zato však ak človek vedel niektoré koncerty navštíviť, hlavne u susedov v Maďarsku, tak tie stály za to. Atmosféru takého koncertu ACCEPT ako bol tento na videozázname môžu dnešné skupiny v skutočnosti iba závidieť. Škoda len, že to nevedia dať dokopy so spevákom Udom aj v dnešnej dobe, to by bola riadna pecka. Môžem iba doporučiť ak Ste fanúšikmi NWBHM.

Judas Priest: Electric Eye (2003) (koncert)

Zlatá éra 80 - tych rokov. Judas Priest na vrchole a podľa mňa vydali svoj najlepší album práve v roku 1986 a to Turbo. Vynikajúce DVD hlavne obsahom. Jedna z najväčších metalových mašín zlatej éry v plnej paráde. DVD sa dá iba doporučiť, je to naozaj poctivý metal. Pravdepodobne najlepšie DVD aké kedy od Judas Priest vyšlo.

Twisted Sister: Live at Wacken (2005) (koncert)

Nostalgia. Zlaté časy NWBHM. Hlas speváka Dee Snidera je jedinečný a neopakovateľný. Je to fantastická hudba, klasika 80 - tych rokov. Je to proste Twisted Sister, čo k tomu dodávať ?