Richenza (2020) (amatérský film) odpad!

Richenza, jakožto ,,filmovému" projektu jsem velmi fandil a konečně jsem byl rád, že tu vzniká projekt který bude konečně historický, tak jak skutečně v té době byla. A uvidíme dobové kostýmy, tak jak skutečně se nosily. A že jde natočit kvalitní historický film za málo peněz. Byť jen amatérský. Ale bohužel se tak nestalo. Richenza není rozhodně historický film, pod tímto přídomkem si rozhodně představuji něco jiného. Richenza je pouze video záznam módní přehlídky dobových kostýmů LH komunity. Nic více to bohužel není. A je to způsobené i honění ega tvůrců, že budou lepší než Jáklův Žižka. Ale krásné kostýmy na kvalitní a dobrý film opravdu nestačí! Hlavním kamenem úrazu je velmi špatný scénář a dialogy. Takto nevypadá scénář, na kterém údajně tvůrkyně pracovala 5 let! Nechápu co na něm dělala 5 let. Za 5 let by scénář byl vypilovaný do dokonalosti a měl nejméně 10 verzi. Postavy jsou úplně prázdné a nudné, nic neříkající. Žádné charaktery a vývoj postavy. Nic mně neřekne a ani se nikam neposune. Nic se o té postavě nedozvím, jaká byla, jak smýšlela. Jaké byli její názory a myšlenky. Takhle je z toho pouze braková červená knihovna. To nemluvím o tom, že dialogy jsou jak od desetiletého dítěte či puberťáka. Herecké výkony a mluva jsou opravdu tragické, ale to jde samozřejmě přisuzovat že v tom ,,hrají" neherci. Ale myslím, že kvalitnější prací a dramaturgií se dá vykřesat i něco i z neherců. Ale ono to vypovídá něco o tom, když ,,bojové" scény točí hodinu a autorka se ještě v diskuzích na sociálních sítích diví, že by měla třeba hodinu připravovat kameru. Ono je třeba standart, že se kamera připravuje hodinu, ne-li více. A pak se točí daná scéna. To je naprostá neznalost. I ,,filmové" videoklipy historických skupin jsou technicky a výpravně na tom daleko lépe, než tento počin. A to točí skoro bez jakýchkoliv finančních prostředků a vypadá to mnohem lépe a kvalitněji. Střihově, kamera i výpravou. A scény v těchto klipech, kdy kamera se připravuje třeba 2 hodiny a ve výsledku, je pak v klipu minuta záběru. Ale kvalitně a střihově zpracovaná. Tomuto videofilmu by pomohlo kompletní předabování. Kromě vypravěče, ten je opravdu jako jediný kvalitní a dobře se poslouchá. Upřímně, tento projekt měl být spíše formou tzv. hraného dokumentu, kdy by postavy vůbec nemluvily a kompletní historii a příběh byl odvyprávěn vypravěčem. Dopadlo by to daleko lépe. Hudba je pěkná a dobově zpracovaná, ale bohužel špatně poskládaná, a hraje tam kde by hrát neměla. Je příliš hlučná a přehlušuje celý video film. Je taky jednotvárná, pořád dokola to samé. Nevytváří a nevtahuje diváka do děje. Střih je špatný a divně sestříhaný. Tohle stříhal někdo v obýváku doma.  Zde je bohužel vidět a hodně znát neochota tvůrců si nechat poradit, pomoct či přizvat lidi se zkušenostmi, co se zabývají nejen filmovou technikou, dramaturgií, scénaristikou či bojovými scénami. A dá se to zvládnout i s minimálními náklady. Stačí chtít a dát tomu o něco více času a práce. Spoustu důkazů lze dohledat na youtube, že to jde  i skoro bez finančních prostředků. A dobře a kvalitně. Tohle má nádech rychlospíchnutí nějakého ,,history" filmu a jen poukazovat, jací jsme LH borci, máme skvělé perfektní kostýmy a jsme kingové. Ale to je pouze můj osobní pohled, jak to vnímám a jak to na mně působí. Jsem zvědavý na Zbojníka, zatím dle traileru to vypadá na kvalitnější práci. Uvidíme.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Strašná slátanina všeho možného. NUDA. NUDA. Přebarvený, nudný a zrychlený digi triky. Počítal jsem minuty, aby to už skončilo. Film bez emocí a příběhu. Pokud by neznal legendu, tak ani nevím, o co tam šlo. Hlavně narvat do středověké Anglie černochy, slony, číňany.. Jedna hvězdička pouze za soundtrack.

Ben Hur (2016) odpad!

Naprosto zbytečný remake slavného filmu..tohle nesahá filmovému zpracování z roku 1959 ani po kotníky. A slavná arénová scéna?naprostá ubohost filmařů!

Lída Baarová (2016)

Ve svých podstatě to není špatný film, ale český dabing německých herců je prostě hodně špatný a dělá z filmu parodií. I je škoda,že Hitler v podání Kříže nemluví německy. Film nedrží pohromadě a působí chvílemi nudně. Bohužel z filmu ve mně nic nezůstalo a rozhodně nemám potřebu se na film podívat znovu, je to škoda protože potenciál měl.

Terminator Genisys (2015)

Hořké zklamání kultovky..Terminátoří myšmaš bez ničeho. Nesympatičtí herci, u kterých to vůbec nefunguje a člověku niz nezanechá. Zachraňuje to pouze trochu Arnie..

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Nuda..až jsem z toho dostal hlad.Ale nakonec jsem při sledování tohoto snímku usnul hladovým spánkem.

Tři mušketýři (2011) odpad!

Neskutečná sračka a odpad! Totální akční mix všeho možnýho, Dumas se musí obracet v hrobě. A ti představitelé..skupinka, která asi právě vyšla z gay klubu. Tohle fakt tak pro tupé pubescenty, kteří jméno A. Dumas v životě neslyšeli natož četli. Chtělo se mi brečet...zoufalstvím

Vlk z Wall Street (2013)

Teda nějak nechápu, co se všem na tomhle filmu líbí a že jsou z něho všichni ujetí.Ten film je neskutečná nuda a v podstatě o ničem. Jediná zajímavá scéna je s bručícím Matthewem McConaughey. Přehrávající DiCaprio, který je v poslední době všude. Za mně teda naprosto nezajímavý film, nudný, bez tématu. Raději se podívám znovu na daleko zajímavější a výborně natočený snímek - 12 let v řetězech. I když je o úplně jiném tématu a době.