Světový šampión (1927)

Vtipná, svižná a napínavá záležitost, která se v mých očích řadí mezi nejlepší Hitchcockovi němé filmy.

V newyorském přístavu (1937)

Typické krimi 30.tých let se závěrečným morálním ponaučením. Filmy jako Dead End se v tehdejší době točily jako na běžícím pásu. Není to špatný film, jedinná chyba spočívá ve 100x omleté zápletce. Za pozornost stojí akorát díky prvnímu představení dětské herecké skupiny mladých pouličních kriminálníků, kteří zde odstartovaly svou kariéru a právě kvůly jejich prvnímu filmu byly později nazývány "Dead End Kids"

Vysoko v horách (1941)

Film který pro Bogarta znamenal průlom v jeho kariéře. High Sierra je totiž jeho historicky první hlavní role. Film to není špatný, ovšem režie poněkud skomírá. Vykreslení hlavních charakterů je méně než dostatečné a celý film jako by režisér jen předčítal scénář a do snímku nevložil žádný vlastní nápad. Ovšem jsou zde jiné, světlejší aspekty, které celkový dojem značně zlepšují a to zejména výkon již zmíněného Humphreyho Bogarta, který zde více než exceluje.

Dead Reckoning (1947)

Bogart v další ze svých tipických rolí drsňáků. Dead Reckoning mi přijde dosti podobný veleúpěšnému Noiru Gilda a i přesto, že zde chybí Rita Hayworth, film jako takový obstojí skvěle zejména pro fanoušky Bogarta. Ti ostatní pravděpodobně nebudou tolik nadšení.

Na opuštěném místě (1950)

Bogart ve značně netipické a trochu nesympatické roli sadistického scénáristy průměrných úspěchů. In a Lonely Place je strhující Film-Noir s excelentně vykreslenou skličující atmosférou, která potvrzuje kvality Nicholase Raye. Film je především zajímavý tím, že jak už bylo řečeno v té době milovaný Bogart zde nehraje žádného klaďase, který bojuje s bezprávým druhořadých občanů, nýbrž maniaka, který nemá daleko k vraždění holýma rukama. Kdesi v zajímavostech jsem četl, že tato role je nejvíce podobná Bogartově skutečné povaze.

Hodiny zoufalství (1955)

Bogart naposledy okusil svou "tvrďáckou" roli , která mu zde díky jeho stáří sedla jen částečně. Film samotný je úžasný. Stísněná atmosféra přepadené rodiny prolíná celý film až do tvz. Hitchcockovského finále, které vyvrcholý skutečně velkolepě. Co se hereckých výkonů týče: zmíněný Bogart předvádí solidní výkon, ovšem Fredric March coby statečný otec rodiny hraje první ligu. A v neposlední režie Williama Wylera, který natočil filmařinu jak má být.

Labyrint lží (2008)

Tuctový akčňák s netuctovými jmény.

Monstrum z jeskyně stínů (1959)

Pokud máte špatnou náladu, tento film vám ukáže, že to může být ještě mnohem horší.

Tím hůř, když padnou (1956)

Poslední film Humphreyho Bogarta, jehož hlavní myšlenka zobrazuje jakou vahou dokáží peníze ovlivnit lidskou duši.