Vzpoura na lodi Bounty (1935)

V mých očích je tato originální Bounty jasně nejlepší. Clark Gable je určitě nejlépe zahraný Christian a to platí dvojnásob o Charlesovi Laughtonovi, jehož kapitán Bligh budí již z prvního pohledu odpor a nucený respekt. Na svou dobu byla první Bounty značně nadčasová a neměla by zůstat nepovšimnuta ani dnes.

Resident Evil: Rozklad (2008)

Mám slabost pro hry Resident Evil. V opačném případě bych v hodnocení ubral.

Na Větrné hůrce (1939)

Zatím jediná filmová verze Na Větrné hůrce, kterou jsem viděl. Ale musím říci, že tento film má něco do sebe. Zejména vyvedená depresivní atmosféra tehdejší doby, umocněná Laurencem Olivierem, který roli Heathcliffa zahrál na výbornou.

Souboj Titánů (1981)

S odstupem času tento film ztratil svoji tehdejší vyjímečnost, ale jako malý jsem se na Souboj Titánů vydržel dívat pořád dokola.

Cesta k ráji (1978)

Slyho debut Cesta k ráji je celkem povedená, místy vtipná opdočinková záležitost. Oproti ostatním filmům ve Stalloneho režii tenhle vyniká především tím, že pozornost filmu nesoustředí pouze na sebe.

Podzimní sonáta (1978)

Emocionálně nabité drama s působyvým a velice hlubokým příběhem. Můj nejoblíbenější Bergman.

Anastázie (1956)

Vcelku povedené drama (ne)objasňující záhadu okolo slavné princezny. Tento film znamenal pro Ingid Bergman fenomenální comeback do USA.

Než si pro nás přijde (2007)

Z tohohle filmu sem si odnesl dosti smíšné pocity. Chvílemi velice zábavné a chvílemi velice depresivní. Bohužel těch depresivních chvil bylo mnohem víc než-li těch zábavných. Ovšem Nicholson s Freemanem nemají chybu.

O Schmidtovi (2002)

Jednoduchý příběh, trocha citového vydírání a hodně Nicholsona díky jemuž se na tento film dá dívat.

Warlock (1959)

Warlock coby americký western zlaté éry značně vybočuje ze zajetých kolejí tipických zápletek tehdejších filmů s tematikou divokého západu a představuje velice působivý příběh hrdiny, který přijede se svým "spolustřelcem" do města plných banditů, kde okamžitě nastolí pořádek, avšak později se ukáže i jeho druhá tvář a zdánlivě hodný zachránce bezbraných ukazuje, že jeho osobnost má i druhou (né tak dobrosrdečnou) stránku. Tato role Henrymu Fondovi sedla skvěle. Škoda že film v našich končinách není příliš dostupný, protože stojí za pozornost nejen pro fanoušky westernů.