Na východ od ráje (1955)

East of Eden silně připomíná filmy Douglase Sirka - neúnosně roztahané limonády technicolorových barev. Bohužel chybí Sirkovy podivné vedlejší postavy, díky kterým jeho dramata vyčnívají nad konkurenci. Zdá se, že popularita Kazanova nepříliš povedeného zpracováví Steinbeckovy knihy stojí jen na rebelské slávě Jamese Deana. A té já nerozumím.

Navždy svoji (2013) (seriál)

Další nepřiznaná reality show (dokumentární komedie - wtf), své naděje vkládám v křesťany a pseudoštětku. Zatím dobré...Krásný příklad toho, kam až tlak komerční televize může zahnat relativně solidní tvůrce... ještěžě nemám televizi.

Nebe (2002)

Tykwer ve vrcholné formě. Nebesky krásné.

Nebeské dny (1978)

Malick umí krásně snímat pole a koroptve, ale city a emoce mu unikají. Možná jen něco uniká mně. Tak či tak mě to nudí.

Nebezpečná známost (2005)

Sedmdesátiminutová lehce úchylná, psychedelická a atmosferická halucinace, ve které se během první čtvrthodiny ztratíte stejně dokonale, jako hlavní hrdina v sousedním bytě.

Nebezpečný útěk (1952)

Svižné kamerové cvičení ve vlaku. Málo fyzické, hodně dramatické - prostě to, co příliš neocením.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Precizně nasnímaná dlouhá nuda, jejíž režisér je z pochopitelných důvodů (Old Boy, Sympathy) v kursu. Typicky žluťácky bizarní černohumorné scény jsou sice fajn, hudba super, ale ten zbytek kolem už tak oslnivý není.

Nebraska (2013)

Bezchybné od dialogů po kompresor.

Někde v noci (1946)

Nepřiměřeně zamotané, dlouhé a ukecané. Režijně a herecky slušné, několik dobrých scén tu je, ale příběh s přibívajícími minutami negraduje tolik, jako jeho komplikovanost. Alespoň že Nancy Guild je hezká.

Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

Rober Wise a box podruhé. Sice ne lépe, ale alespoň jinak... necelé dvě hodiny stopáže oproti svižné sedmdesátiminutové jednohubce, sledování cesty na vrchol proti příběhu jedné noci a bohužel i z toho logicky plynoucí slabší atmosféra a mnohem méně napětí, jak se bude příběh vyvýjet. Naštěstí však celý ten ucajdaný biografický příběh Rockyho táhne Paul Newman, scénář obsahuje adekvátní množství vtipných scén a Wise opět zvládá boxerské sekvence na jedničku.