Rivalové (2013)

Nikdy som nebol fanúšikom Formuly 1, vydržal som pozerať tak maximálne 2 kolá a potom mi to pripadalo už nudné. S podobnými pocitmi som pristupoval aj k filmu pána Howarda. No už po uplynutí pár minút mi bolo, že tu to bude niečo iné. Ani neviem ako uplynuly tie 2 hodiny, ktoré som filmu venoval. Úplne ma dostal a ja som, div sa svete, so zatajeným dychom hltal každú scénu a s obdivom k majstrovstvu pána režiséra si to fakt užíval. Nie žeby sa odteraz stal zo mňa fanúšik tohto športu, ale určite sa vydržím pozerať na tieto preteky dlhšie.

Anna Karenina (2012)

Film ma zaujal svojou divadelnou kompoziciou, aj ked ma obcas vyrusovala, vcelku sa da povedat, ze tento sposob, ktory si Joe Wright zvolil je vkusny a progresivny. Pacila sa mi kreativita farieb, s ktorou sa tvorcovia pohrali a linearna premena dejovych linii. K pribehu ako takemu sa snad ani netreba vyjadrovat, tato Tolsteho klasika ocarila citatelov na celom svete, obzvlast neznejsie pohlavie.

Funny Games USA (2007)

Thriller, v ktorom sa "elegancia" snubi s brutalitou. Nevinne hravy vyraz v tvarach zlocincov, podobne ako v Mechanickom pomaranci, strieda des a smrtelna utrpnost ich obeti. Vyborne zvladnute role tryznitelov, mrazive ocakavanie sa stupnuje kazdou minutou. Trochu mi len vadil zhruba stred filmu, kde boli sceny dost dlhe a chudobne na dej, ale to bol asi zamer kvoli gradacii. Pacil sa mi celkom zjavny naznak spoluprace s divakom, co je pre film tohto typu dost nezvykle. Viac vsak ako 3 hviezdy dat mam obavu.

Pomáda (1978)

Keď som po x rokoch začal sledovať tento film, sám som sa divil, ako ma kedysi mohol vôbec baviť, no s pribúdajúcimi minútami som sa od neho nedokázal odtrhnúť a dopozeral som ho do konca a to je už čo povedať. Prihlúple scénky a notoricky známe songy si ma celkom podmanili a bol som dokonca ochotný odpustiť aj infantilnosť celého deja. Pristihol som sa dokonca aj pri úsmeve, či hneve nad neférovosťou pri pretekoch áut. Z tohto na prvý pohľad nezáživného muzikálu sa rokmi stala tanečná klasika, ktorá pobaví iste aj ďalšie generácie. Zaujímalo by ma, ako sa asi cíti pán Travolta, keď sa dnes pozerá na svoje vtedy štíhle telo a tanečné výkony, ktorým sa z pohľadu mňa ako amatéra nedá nič vytknúť. A o krásnej Olivii sa ani baviť nemusíme, že?