• Hudební

OVCE.sk (2009) (seriál)

Dobrý nápad, dobré animácie. Nie priveľmi didaktizujúci(až na tie hlášky horára). Zo seriálu sa mohlo vykľuť niečo lepšie, pretože krátky animovaný film spĺňajúci kritéria večerníčka za ostatných desať rokov naďalej absentuje.

Myši na scénu (1993) (seriál)

Najčastejšie sa rieši trojuholník dvoch myšiakov a myšky. Doň chechotom vždy padne veľký fantom... pardon potkan opery. Niektoré diely sa dajú pretrpieť ale namotať na seriál vlastné dieťa neodporúčam:-)

Lap a Hopko detektívi (1995) (seriál)

Slabučké, slabučké. Biele plochy v scenári a na pozadí. Jediným oživením bolo hranie veľkého hava na klavíri, ale dvadsaťjedenkrát to vidieť chce poriadnu dávku trpezlivosti.

Indiánske rozprávky (1982) (seriál)

Pekná kreslená indiánka (príbeh). Z veľkých očí Hviezdičky som nemohol spustiť oči, túžil som byť Orlím pierkom. Úvodný prológ sa jednoducho vrýva do pamäti:-)

Zlatá brána (1974) (pořad)

Nikdy ma nedostala. Už ako malému sa mi počúvanie a nedajbože spievanie hitov ZB stašné pózerstvo, malomeštianstvo a pánčanstvo. Texty miestami absolútne hlúpe, hudba hrajúca sa na veľmi modernú. Hrozné podceňovanie deteského poslucháča.

Oasis: Live by the Sea (1995) (koncert)

Oasis mám rád ako štúdiovú skupinu. Záznamy koncertov naživo rozdeľujem na dve skupiny. Iné je, keď spieva Liam, keď spieva Noel. Rok po roku Liam strácal svoju pôvodnú farbu hlasu. Z tenkého ťahavého a opitého hlasu sa stal hrubý, chrapľavý opitý. Na tomto zázname Liam ešte spieva tak ako ho poznáme z nahrávok. Noelove vystúpenia boli vždy komunikatívnejšie. Mrmle si popod nos, ale publikum ho miluje. Tri piesne v akustickom podaní Noela Ghallegera (12. - 14.) patria k tomu najkrajšiemu z koncertu a sú príjemným osviežením. Vôbec nevadí, že sa v D´Yer Wanna Be A Spaceman? pomýli, prestane hrať. Skrat "zahovorí" chladnou hlavou, úsmevom a nasledujúcou Talk Tonight. Ďalšia zaujímavosť: Beatles nikdy nehrali naživo I am the walrus. Práve pre tento dôvod si ju Oasis vybrali a často na konceroch hrávali ako prídavok.

Marcelino, pan y vino (1955)

Film, ktorý bol "prepašovaný" na Slovensko v osemdesiatych rokoch. Mnohí sme ho videli na farách s príšerným dabingom (jeden herec daboval celý film cez nejaký zaprášený mikrofón). Filmu ide skôr o efekt (pozadia sú jasné maľby), ale na moju detskú dušu pôsobí dodnes liečivo. S odstupom času stratil jednu hviezdičku.

Oasis: Familiar to Millions (2000) (koncert)

Oasis na začiatku tisícročia. Liamov hlas znie otrasne. Som zarytý fanúšik Oasis, ale je to tak. Z dobrých piesní je galamatiáš. Pôvodná verzia koncertu, ktorá sa nedostala na DVD je plná Liamovho bľabotu a nadávania fanúšikom. Počas Acquiesce si Ghallagarovci zvykli na koncertoch podať ruky. Vo Wembley sa tak nestalo. Liam údajne prišiel na koncert opitý. Neviem čo s ním robili keď nahrávali albumy, ale na koncerte je dosť pod tónom. Tieto fau pax boli vystrihnuté, Liamove kecy zretušované, v tých momentoch kamera sníma muzikantov či publikum. Na koncerte mala odznieť beatlesácka Helter Skeleter. Noel však nemal po tom všetkom náladu na prídavok. Skladba sa objavují na CD verzii.. Najkrajšie momenty sú s Noelom, hlasovo, sólovo, charizmaticky.: Celý štadión spieva refrén Don´t look back in anger. Na ten moment sa nezabúda, musíte spievať s ním.

S & M: Metallica with Michael Kamen Conducting the San Francisco Symphony Orchestra (1999) (koncert)

Michael Kamen vie ako na hudbu do pozadia. Orchester sa s Metallicou mieša 1:1. Niektoré "albumovky" mohli nahradiť hitovejšie veci. Tešil som sa na Unforgiven, či Creeping Death. Do set listu sa nedostala žiadna skladba z Kill´em all. Škoda, aspoň Seek and Destroy mohli spustiť. Najkrajšia skladba: One. Najlepšie sa v nej prejavili dramatické prvky Hetfildovho hlasu a filmový orchester Michaela Kamena.